zespół nerczycowy

zespół nerczycowy jest chorobą nerek, które powoduje, że organizm do wydalania zbyt dużo białka w moczu.

zespół nerczycowy jest zwykle spowodowane przez uszkodzenie klastrów małych naczyń krwionośnych w nerkach, że odpady filtra i nadmiar wody z krwi. zespół nerczycowy powoduje obrzęk (obrzęk), szczególnie w stopach i kostkach oraz zwiększa ryzyko innych problemów zdrowotnych.

Leczenie zespołu nerczycowego obejmuje traktowanie schorzenie, które jest przyczyną tego i biorąc leki. zespół nerczycowy może zwiększyć ryzyko infekcji i zakrzepów. Lekarz może zalecić leki i zmiany w diecie, aby zapobiec te i inne powikłania zespołu nerczycowego.

Oznaki i objawy zespołu nerczycowego m.in.

Umówić się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek oznaki lub objawy, które martw się.

zespół nerczycowy jest zwykle spowodowane przez uszkodzenie skupiska drobnych naczyń krwionośnych (kłębuszków) z nerkami.

Kłębuszkach filtrować krew, gdyż przechodzi przez nerki, oddzielając rzeczy organizm potrzebuje od tych, które nie. Zdrowe kłębuszków utrzymać białko we krwi (głównie albumin) – co jest potrzebne do utrzymania odpowiedniej ilości płynów w organizmie – od wsiąkających moczu. Gdy uszkodzony, kłębuszków pozwalają zbyt dużo białka krwi do opuszczenia ciała, co prowadzi do zespołu nerczycowego.

Kiedy udać się do lekarza

Wiele możliwych przyczyn

Wiele chorób i warunków może spowodować uszkodzenie kłębuszków i prowadzić do zespołu nerczycowego, w tym

Do czynników, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zespołu nerczycowego m.in.

Co możesz zrobić

Możliwe powikłania zespołu nerczycowego m.in.

Czego można oczekiwać od lekarza

Jeśli masz oznaki i objawy, które powodują niepokój, należy zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​możesz mieć problem z nerkami, takie jak zespół nerczycowy, może zostać skierowana do lekarza, który specjalizuje się w nerkach (nefrolog).

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty i czego oczekiwać od lekarza.

Przed wizytą

Przygotowuje listę pytań przed czasem mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać swój czas z lekarzem. Dla zespołu nerczycowego, kilka podstawowych pytań do lekarza to

W uzupełnieniu do pytania, które przygotowują z wyprzedzeniem, nie wahaj się zadać kilka innych pytań, które pojawiają się podczas Państwa wizyty.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań, takich jak

Testy i procedury stosowane do diagnozowania zespół nerczycowy m.in.

Leczenie zespołu nerczycowego polega na leczeniu wszelkich podstawowy stan chorobowy, który może być przyczyną swój zespół nerczycowy. Lekarz może także zalecić leki, które mogą pomóc w kontrolowaniu objawów podmiotowych i przedmiotowych lub leczenia powikłań zespołu nerczycowego. Leki mogą obejmować

Zmiany w diecie może pomóc w radzeniu sobie z zespołem nerczycowym. Lekarz może skierować pacjenta do dietetyka w celu omówienia co jesz może pomóc uporać się z powikłaniami zespołu nerczycowego. Dietetyka może zalecić

wizyty u lekarza