zarządzanie niepokój w ms: co działa?

Z dnia na dzień mieszka z przewlekłą, nieprzewidywalną stanie jak stwardnienie rozsiane (MS) mogą wziąć zrozumiałe psychologiczne piętno. Osoby z SM mają zwiększone ryzyko niepokoju dla wielu powodów.

Nie możesz wiedzieć, jak będziesz czuć się od rana do popołudnia lub jednego dnia do następnego. Często zdarza się, nigdy nie wiadomo, kiedy i czy nastąpi rozbłysk-up i jak mocno może być ograniczona.

Inne czynniki, w SM może również wpływać na ciebie emocjonalnie, takich jak uszkodzenia komórek nerwowych Twój mózg lub skutków ubocznych leków, takich jak kortykosteroidy.

Dobrą wiadomością jest to, że w przeciwieństwie do niektórych innych aspektów MS, lęk jest uleczalna. A przy odpowiednim leczeniu, można znacznie poprawić jakość życia.

Jeśli uważasz, że lęk jest coś ponad i poza zwykłych trosk życia codziennego, podjąć kroki w celu jego rozwiązania.

Zgłaszają się na leczenie. porady i wsparcie grup zawodowych może być bardzo pomocne w radzeniu sobie z lęku i niepokoju, które mogą towarzyszyć SM. Narodowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego lub lekarz może skierować Cię w kontakcie z pomocnych materiałów.

Wiele osób uważa, że ​​relaksacyjne i ćwiczenia ciała i umysłu – takie jak głębokie oddychanie, medytacja, progresywnej relaksacji mięśni, jogi lub tai chi – może znacznie zmniejszyć lęk i przynieść na uczucia spokoju.

Z

wizyty u lekarza