Zabiegi boreliozy i narkotyki

Antybiotyki są stosowane w leczeniu choroby z Lyme. W ogóle, odzyskiwanie będzie szybszy i bardziej kompletny rozpoczyna się wcześniej leczenia.

Po zabiegu, mała liczba ludzi wciąż mają pewne objawy, takie jak bóle mięśni i zmęczenie. Przyczyną tych objawów kontynuowanej, znany jako po leczeniu syndromu boreliozy, nie jest znana, i traktując z większą ilością antybiotyków nie pomaga. Niektórzy eksperci uważają, że niektórzy ludzie, którzy są predysponowani boreliozę rozwijać odpowiedzi autoimmunologicznej, która przyczynia się do ich objawów. Potrzebne są dalsze badania.

Food and Drug Administration ostrzega przed używaniem bismacine, wstrzykiwania związku ustalonym przez niektórych alternatywnych praktyków medycyny w leczeniu choroby z Lyme. Bismacine, znany również jako chromacine zawiera wysokie poziomy metali bizmutu. Mimo, że bizmut bezpiecznie wykorzystywane w niektórych leków doustnych na wrzody żołądka, nie jest dopuszczony do stosowania w postaci iniekcji lub jako leczenie choroby z Lyme. Bismacine może spowodować zatrucie bizmutu, co może prowadzić do niewydolności serca i nerek.

antybiotyki

Bismacine