wielokrotne zabiegi szpiczaka i narkotyki

Jeśli występują objawy, leczenie może pomóc złagodzić ból, powikłania kontroli choroby, ustabilizować sytuację i spowolnić postęp choroby.

Jeśli masz szpiczaka mnogiego, ale nie występują jakiekolwiek objawy szpiczaka mnogiego (tlące), nie mogą wymagać leczenia. Jednakże, lekarz będzie regularnie kontrolować stan pacjenta pod kątem oznak progresji choroby. Może to obejmować okresowe badania krwi i moczu.

W przypadku wystąpienia objawów przedmiotowych i podmiotowych lub twój szpiczakiem mnogim wykazuje oznaki postępu, może lekarz uzna, aby rozpocząć leczenie.

Natychmiastowe leczenie może nie być konieczne

Chociaż nie ma lekarstwa na szpiczaka mnogiego, z dobrymi wynikami leczenia zazwyczaj można powrócić do aktywności niemal normalne.

Standardowe metody leczenia m.in.

Leczenie szpiczaka

Przeszczep komórek macierzystych. Przeszczep komórek macierzystych to procedura zastąpić szpik kostny chorej ze zdrowym szpiku kostnego.

Jak wykorzystywane są zabiegi

Przed przeszczepem komórek macierzystych w komórki macierzyste krwiotwórcze są pobierane z krwi. Następnie otrzymasz wysokie dawki chemioterapii zniszczyć chore komórki szpiku kostnego. Zmodyfikowane komórki macierzyste są infuzji do organizmu, gdzie podróżują do kości i rozpocząć odbudowę swój szpik kostny.

leczenia powikłań

Która kombinacja zabiegów najprawdopodobniej otrzymywać będzie zależeć od tego, czy jesteś uważany za dobrym kandydatem do przeszczepu komórek macierzystych. To zależy od ryzyka chorobą postępującą, wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Jeśli jesteś uważany za kandydata do przeszczepu komórek macierzystych, w początkowej terapii będzie prawdopodobnie zawierać kombinację zabiegów, takich jak ukierunkowanej terapii, terapii biologicznej, kortykosteroidy, a czasami chemioterapii.

Twoje komórki macierzyste prawdopodobnie zebrane po tym, jak przeszedł kilka miesięcy leczenia. Możesz przejść przeszczep komórek macierzystych wkrótce po nasze komórki są zbierane lub przeszczep może zostać opóźnione do momentu nawrotu choroby, jeśli występuje. W niektórych przypadkach lekarze zalecają dwa przeszczepy komórek macierzystych dla osób ze szpiczakiem mnogim.

Po przeszczepieniu macierzystych komórki, prawdopodobnie będziesz otrzymywać terapię ukierunkowaną lub terapii biologicznej w leczeniu podtrzymującym w celu zapobiegania nawrotom mnogim.

Jeśli nie jesteś uważany za kandydata do przeszczepu komórek macierzystych, w początkowej terapii będzie prawdopodobnie obejmować chemioterapię w połączeniu z kortykosteroidami, ukierunkowanego leczenia lub terapii biologicznej.

W wybranych przypadkach, lekarze używać zmniejszonej intensywności przeszczep komórek macierzystych u osób starszych, które są w bardzo dobrej kondycji, ale nie tolerują silnych dawek chemioterapii stosowanych w tradycyjnym przeszczepem komórek macierzystych. Zredukowana intensywności lub “mini” przeszczep komórek macierzystych używa niższych dawek chemioterapii.

Jeśli mnogi powtarza się lub nie reaguje na leczenie, lekarz może zalecić powtarzając inny przebieg leczenia, które początkowo pomagał ci. Inną możliwością jest użycie jednej lub więcej innych terapii typowo stosowane jako leczenie pierwszego rzutu, albo sam albo w kombinacji.

Badania wielu nowych opcji terapeutycznych jest w toku, a może kwalifikować się do badania klinicznego w celu uzyskania dostępu do tych zabiegów eksperymentalnych. Porozmawiaj z lekarzem o tym, co może być dostępne badania kliniczne.

Ponieważ szpiczak mnogi może być przyczyną wielu powikłań, może być konieczne leczenie w tych specyficznych warunkach. Na przykład