raka płuc leczenie i leki

rak płuc jest rodzaj raka, który rozpoczyna się w płucach. Twoje płuca są dwie gąbczaste narządów w klatce piersiowej, które biorą w tlen podczas wdechu i uwalniają dwutlenek węgla podczas wydechu.

Rak płuca jest główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych, wśród mężczyzn, jak i kobiet. Rak płuc wierzytelności starszych osób rocznie niż zrobić, okrężnicy, prostaty, raka jajnika i piersi połączone.

Ludzie, którzy palą, mają największe ryzyko zachorowania na raka płuc. Ryzyko raka płuc, zwiększa się wraz z długością czasu i liczby papierosów wypalanych już. Jeśli rzucić palenie, nawet po wypaleniu przez wiele lat, można znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka płuc.

Rak płuc zwykle nie wywołuje objawów podmiotowych i przedmiotowych w jego najwcześniejszych etapach. Oznaki i objawy raka płuc występuje zazwyczaj tylko wtedy, gdy choroba jest zaawansowana.

Oznaki i objawy raka płuca mogą obejmować

Umówić się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek oznaki lub objawy, które martw się.

Jeśli palisz i nie byli w stanie wyjść, umówić się z lekarzem. Lekarz może zalecić strategie do rzucenia palenia, takie jak doradztwo, leków i produktów zamiennych nikotyny.

Kiedy udać się do lekarza

Jak palenie powoduje raka płuc

Palenie powoduje, że większość raków płuca – zarówno u palaczy i osób narażonych na bierne palenie. Ale rak płuc występuje również u osób, które nigdy nie paliły i tych, którzy nigdy nie mieli przedłużonej ekspozycji na bierne palenie. W takich przypadkach może nie być oczywiste, przyczyną raka płuc.

Lekarze uważają palenie powoduje raka płuc poprzez uszkodzenie komórek wyściełających płuca. Podczas wdychania dymu papierosowego, który jest pełen rakotwórczych substancji (rakotwórczych), zmiany w tkance płucnej rozpocząć niemal natychmiast.

Typy raka płuc

Na początku twoje ciało może być w stanie naprawić tę szkodę. Ale z każdym wielokrotnej ekspozycji, normalne komórki wyściełające płuca coraz uszkodzony. W czasie, powoduje uszkodzenia komórek działać nieprawidłowo, a w końcu raka mogą rozwijać.

Co możesz zrobić

Lekarze podzielić raka płuc na dwa główne rodzaje na podstawie wyglądu komórek raka płuc pod mikroskopem. Lekarz podejmuje decyzje leczenia na podstawie której głównych typów raka płuc masz. Te dwa główne typy raka płuc obejmują:

Pytania zadać, jeśli już zdiagnozowano raka płuc

Wiele czynników może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka płuc. Niektóre czynniki ryzyka, może być kontrolowany, przykładowo, przez rzuceniu palenia. Oraz inne czynniki nie mogą być kontrolowane, takie jak historia rodziny.

Czego można oczekiwać od lekarza

Czynniki ryzyka raka płuc obejmują

Testowanie zdrowych ludzi na raka płuc

Ekspozycja na radon gaz. Radon jest produkowany przez naturalnego rozpadu uranu w glebie, skały i wody, które ostatecznie staje się częścią powietrza, którym oddychamy. Niebezpieczne stężenie radonu może gromadzić się w każdym budynku, w tym domów.

Radon zestawy testów, które można kupić w sklepach dla majsterkowiczów, można określić, czy poziom jest bezpieczny. Jeśli niebezpieczne poziomy są odkryte, środki są dostępne.

rak płuc może wywołać komplikacje, takie jak

Ból. Zaawansowany rak płuc, która rozprzestrzenia się na wyściółki płuc lub innej części ciała, takich jak kości, może wywołać ból.

Należy poinformować lekarza, jeśli wystąpi ból. Ból może być początkowo łagodne i przerywany, ale może stać się na stałym poziomie. Leki, radioterapia oraz inne zabiegi mogą pomóc Ci bardziej komfortowe.

Płyn w klatce piersiowej (wysięk w opłucnej). Rak płuc może powodować gromadzenie płynu w przestrzeni otaczającej zanieczyszczoną płuco w jamie klatki piersiowej (opłucnej).

Fluid zbierającą się w klatce piersiowej może powodować zadyszkę. Zabiegi są dostępne do spuszczania płynu z klatki piersiowej i zmniejszyć ryzyko, że wysięk powtórzy.

Rak, który rozprzestrzenia się do innych części ciała (przerzutów). raka płuc rozszerzają (przerzuty) do innych części ciała, takich jak mózg i kości.

Cancer, że spready mogą powodować ból, nudności, bóle lub inne objawy podmiotowe i przedmiotowe w zależności od tego, co ma wpływ na narządy. Kiedy rak płuca rozprzestrzenił się do innych narządów, to nie jest na ogół uleczalna. Zabiegi są dostępne w celu zmniejszenia objawów oraz pomóc żyć dłużej.

Testy do diagnozowania raka płuc

Jeśli masz objawy i symptomy, które cię martwić, należy zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​masz raka płuc, będziesz prawdopodobnie skierowanie do specjalisty. Specjaliści, którzy traktują ludzi z rakiem płuc może zawierać

Lung cancer staging

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ często dużo ziemi na pokrycie, to jest dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane. Aby pomóc Ci przygotować się, spróbuj

Etapy raka płuc

Chirurgia

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W przypadku raka płuc, kilka podstawowych pytań, jakie warto zadać m.in.

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadać inne pytania w czasie wizyty.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może im dać więcej czasu później na pokrycie innych punktów, które mają się zająć. Lekarz może poprosić

Kilka organizacji zalecane osób z podwyższonym ryzykiem raka płuca rozważyć roczne tomografii komputerowej (CT) skanuje spojrzeć na raka płuc. Jeśli masz 55 lat lub więcej i dym lub palili, porozmawiać z lekarzem na temat korzyści i zagrożeń związanych z przesiewowych w kierunku raka płuca.

Niektóre badania wskazują, lung cancer screening ratuje życie poprzez znalezienie raka wcześniej, kiedy może on być traktowany z większym powodzeniem. Ale inne badania okaże się, że badania przesiewowe raka płuc często ujawnia bardziej łagodne warunki, które mogą wymagać badania inwazyjne i narażać ludzi na niepotrzebne ryzyko i martwić.

Jeśli nie ma powodu, by sądzić, że może mieć raka płuc, lekarz może zamówić szereg testów w poszukiwaniu komórek nowotworowych i wykluczyć inne warunki. W celu zdiagnozowania raka płuc, lekarz może zalecić

próbki tkanki (biopsja). Próbkę nieprawidłowych komórek może być usunięta w procedurze zwanej biopsji.

Lekarz może wykonać biopsję w wielu sposobów, w tym bronchoskopii, w którym lekarz bada nieprawidłowe obszary płuc korzystających zapaloną rurkę, która jest przekazywana do gardła i do płuc; mediastinoskopii, w których nacięcie u podstawy szyi i narzędzi chirurgicznych są wstawiane za mostka wziąć próbki tkanki z węzłów chłonnych, oraz biopsji, w którym lekarz używa rentgenowskie lub CT obrazów, aby poprowadzić igłę za pośrednictwem ściany klatki piersiowej i do tkanki płucnej zebrać podejrzane komórki.

Próbkę Biopsja może być również pobierane z węzłów chłonnych lub innych miejscach, gdzie nowotwór rozprzestrzenił, takich jak wątroby.

Gdy rak płuc zdiagnozowano, lekarz będzie działać w celu określenia stopnia (etap) swojego raka. Etap nowotwór pomaga kiedy lekarz zdecyduje jakie leczenie jest najbardziej odpowiednia.

Testy postojowe może zawierać procedury obrazowania, które pozwalają lekarz szukać dowodów, że rak rozprzestrzenił się poza płuc. Badania te obejmują skanowanie CT, rezonans magnetyczny (MRI), pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) oraz skany kości. Nie każdy test jest odpowiedni dla każdej osoby, więc porozmawiać z lekarzem o tym, jakie procedury są właśnie dla Ciebie.

rak płuca jest czasami opisywany jako ograniczone lub rozległe. raka wskazuje ograniczona jest ograniczony do jednego płuca. Obszerne oznacza nowotwór rozprzestrzenił się poza jednym płucu.

Ty i lekarz wybrać plan leczenia raka w oparciu o szereg czynników, takich jak ogólny stan zdrowia, rodzaj i stadium raka, swojej i swojej p. Opis zazwyczaj zawierają jeden lub więcej terapii, w tym zabiegu, chemioterapią, radioterapią lub ukierunkowanej terapii lekowej.

W niektórych przypadkach może nie zdecydujesz się na leczenie. Na przykład, może czuć, że skutki uboczne leczenia będą większe niż potencjalne korzyści. Gdy tak jest, lekarz może zalecić Comfort Care leczyć tylko objawy rak jest przyczyną, takich jak ból czy duszność.

Podczas zabiegu chirurg działa w celu usunięcia raka płuc i margines zdrowej tkanki. Procedury usuwania raka płuc obejmują

Jeśli poddać się operacji, chirurg może także usunięcie węzłów chłonnych z klatki piersiowej, aby sprawdzić je pod kątem objawów raka.

Lung cancer surgery niesie ze sobą ryzyko, w tym krwawienia i zakażenia. Spodziewać się zadyszkę po operacji płuc. Jeśli część swojej płuc jest usuwany, pozostałą tkankę płuc wzrośnie w czasie i łatwiej oddychać. Lekarz może zalecić oddechowego terapeuty, który może Cię przez ćwiczenia oddechowe, aby pomóc w regeneracji.

Chemioterapia używa narkotyków do zabijania komórek nowotworowych. Jeden lub więcej leków stosowanych w chemioterapii mogą być podane przez żyły łokciowej (dożylnie) lub doustnie. Kombinacja leków zwykle podaje się w serii leczenia w ciągu tygodni lub miesięcy, z przerwami pomiędzy nimi tak, że można odzyskać.

Chemioterapia jest często stosowane po operacji, aby zabić komórki rakowe, które mogą pozostać. Może być również stosowany przed zabiegiem się kurczyć nowotworów i łatwiej je usunąć. W niektórych przypadkach, chemioterapia może być stosowane w celu łagodzenia bólu i innych objawów zaawansowanego raka.

Radioterapia wykorzystuje wysokiej mocy wiązki energii ze źródeł takich jak promieniowanie rentgenowskie i protonów do zabijania komórek nowotworowych. Radioterapia może być skierowana do Państwa raka płuc z zewnątrz ciała (radioterapii) albo można go umieścić wewnątrz igły, nasiona lub cewniki i umieszczone wewnątrz ciała w pobliżu raka (brachyterapia).

Radioterapia może być stosowana po zabiegu, aby zabić komórki rakowe, które mogą pozostać. Może być również stosowany jako pierwszy leczenia nowotworów płuc, które nie mogą być usunięte podczas operacji. Dla osób z zaawansowanym rakiem płuc, radioterapia mogą być stosowane w celu łagodzenia bólu i innych dolegliwości.

Dla osób z nowotworami płuc, które są bardzo małe, jedna opcja może być stereotaktycznej radioterapii ciała. Ta forma promieniowania ma wiele wiązek promieniowania z różnymi kątami na raka płuc. Stereotaktycznej radioterapii leczenie ciała jest zazwyczaj wypełnia się w jednym lub kilku zabiegach. W niektórych przypadkach może być stosowany w miejscu zabiegu małych nowotworów.

Terapie celowane są nowe metody leczenia raka, które działają poprzez ukierunkowanie na konkretne nieprawidłowości w komórkach nowotworowych. Leki ukierunkowane terapii są często stosowane w połączeniu z chemioterapią lekami.

Ukierunkowane Opcje terapeutyczne dla leczenia raka płuc obejmują

Niektóre terapie celowane działać tylko u osób, których komórki raka mają pewne mutacje genetyczne. Twoje komórki rakowe będą testowane w laboratorium, aby sprawdzić, czy te leki mogą pomóc.

Badania kliniczne są badania eksperymentalne leczenie raka płuca. Możesz być zainteresowany zapisaniem w badaniu klinicznym, jeśli leczenie raka płuca nie działają lub jeśli możliwości leczenia są ograniczone.

Zabiegi badane w badaniu klinicznym może być najnowsze rozwiązania, ale nie gwarantują lekarstwo. Starannie rozważyć swoje możliwości leczenia z lekarzem.

Twój udział w badaniu klinicznym może pomóc lekarzom lepiej zrozumieć, jak w leczeniu raka płuc w przyszłości.

Rak płuc często doświadczać objawów raka, jak również efektów ubocznych leczenia. Leczenie wspomagające, znany również jako opieki paliatywnej, jest obszarem specjalności medycyny, która polega na pracy z lekarzem, aby zminimalizować oznaki i objawy.

Lekarz może zalecić, aby spotkać się z zespołem opieki paliatywnej wkrótce po diagnozie, aby upewnić się, że czujesz się komfortowo w trakcie i po leczeniu raka.

W jednym z badań, osoby z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuc, którzy rozpoczęli otrzymania podtrzymujące wkrótce po ich rozpoznanie żyły dłużej niż tych, którzy nadal z lekami, na przykład chemioterapia i radioterapia. Pacjentów otrzymujących leczenie podtrzymujące odnotowano zwiększoną nastrój i jakość życia. Oni przeżyli średnio prawie trzy miesiące dłużej niż zrobił otrzymujących standardowe leczenie.

Można obawiać się, że otrzymanie opieki paliatywnej oznacza, że ​​nie może ulegać agresywnego leczenia do raka. Ale zamiast wymienić zabiegi lecznicze, opieka paliatywna stanowi uzupełnienie leczenia raka i może uczynić go bardziej prawdopodobne, że można zakończyć leczenie.

Wiele osób z rakiem płuc doświadczenie duszność w pewnym momencie w trakcie choroby. Zabiegi, takie jak dodatkowy tlen i leki są dostępne, aby pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo, ale nie zawsze są wystarczające.

Aby poradzić sobie z dusznością, może przyczynić się do

Należy poinformować lekarza, jeśli wystąpi duszność lub jeśli objawy nasilą się, ponieważ istnieje wiele innych zabiegów w celu łagodzenia duszności.

Komplementarnych i alternatywnych metod leczenia raka płuca nie może wyleczyć raka. Ale terapie uzupełniające i alternatywne często mogą być połączone z opieką lekarza, aby pomóc złagodzić objawy przedmiotowe i podmiotowe.

Lekarz może pomóc rozważyć korzyści i ryzyko związane z zabiegami komplementarnych i alternatywnych.

American College of Chest Physicians zaleca osób z rakiem płuc powinny rozważyć

Akupunktura. Podczas sesji akupunktury, z wykształcenia lekarz wkłada małych igieł w precyzyjnych punktów na swoim ciele. Akupunktura może złagodzić ból i złagodzić skutki uboczne leczenia raka, takie jak nudności i wymioty, ale nie ma dowodów, że akupunktura ma jakikolwiek wpływ na raka.

Akupunktura może być bezpieczne, gdy wykonywana przez biegłego lekarza. Poproś lekarza, aby polecić kogoś w swojej społeczności. Ale akupunktura nie jest bezpieczne, jeśli masz niskie morfologii krwi lub przyjmuje leki przeciwzakrzepowe.

Masaż. Podczas masażu, masaż terapeuta używa swoich rąk do wywierania nacisku na skórę i mięśnie. Masaż może pomóc złagodzić niepokój i ból u osób z chorobą nowotworową. Niektórzy masażyści są specjalnie przeszkoleni do pracy z ludźmi, którzy mają raka.

Zapytaj swojego lekarza o nazwach masażystów w swojej społeczności. Masaż nie powinien boleć. Twój terapeuta nie powinien wywierać presję wszędzie blisko swojej guza lub jakichkolwiek ran chirurgicznych. Uniknąć masaż jeśli morfologię krwi są niskie lub jeśli przyjmuje leki przeciwzakrzepowe.

Diagnoza nowotworu może być przytłaczająca. Z czasem przekonasz się, sposoby radzenia sobie z niepokoju i niepewności raka. Do tego czasu może się okazać, że pomaga

Znajdź kogoś, rozmawiać. Znajdź dobrego słuchacza, który jest gotów wysłuchać porozmawiać o swoich nadziejach i obawach. Może to być przyjaciel lub członek rodziny. Troska i zrozumienie doradcy medycznego, pracownik socjalny, członek duchownych lub grupy wsparcia rak może być również pomocne.

Zapytaj swojego lekarza o grupach wsparcia w Twojej okolicy. Albo sprawdzić swoją książkę telefoniczną, bibliotekę lub organizację raka, takich jak National Cancer Institute i American Cancer Society.

Nie ma pewny sposób na zapobieganie nowotworom płuc, ale można zmniejszyć ryzyko, jeśli

wizyty u lekarza

Chemoterapia

Radioterapia

Ukierunkowane farmakoterapia

Badania kliniczne

Opieka paliatywna

Radzenie sobie z dusznością