przyczyny Krótkowzroczność

Krótkowzroczność występuje zwykle wtedy, gdy oko jest zbyt długi lub posiada rogówkę, która jest zakrzywiona zbyt stromo. Powoduje to, że promienie światła wprowadzaj skupienia w przedniej części siatkówki, a nie na siatkówce prowadzi do zamazanych obrazów. Dokładna przyczyna niektórych rozwijających dłuższe oczu nie jest znana, ale może to być związane z genetyki lub warunków środowiskowych.

Aby ustawić ostrość obrazów widzi Twoje oko opiera się na dwie części krytycznych

W normalnie kształcie oka, każdy z tych elementów skupiających ma idealnie gładką krzywiznę jak powierzchnia płynne gumy piłki. Rogówki i soczewki z takim zakręcie krzywizny (załamują) wszystkich przychodzących światła w taki sposób, aby zrobić ostre zdjęcie na siatkówce, w tylnej części oka.

Jeśli jednak rogówki lub soczewki nie jest równomiernie i płynnie zakrzywione, promienie świetlne nie są załamane prawidłowo, a masz refrakcji. Krótkowzroczność jest jeden rodzaj wady refrakcji. Zamiast skoncentrowane są dokładnie na siatkówce, światło skupia się w przedniej części siatkówki, co prowadzi do pojawienia się rozmyte odległych obiektów.

normalne widzenie

Oprócz krótkowzroczność inne błędy refrakcji zawierać

Błąd refrakcji

Inne błędy refrakcji