norphyl

Klasa terapeutyczna: rozszerzające oskrzela

Używa Dla Norphyl

Klasa chemiczna: metyloksantyny

Teofilina należy do grupy leków znanych jako leki rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela są leki, które rozluźnić mięśnie oskrzeli (dróg oddechowych) w płucach. Oni złagodzić kaszel, świszczący oddech, duszność i problemami z oddychaniem przez zwiększenie przepływu powietrza przez oskrzela.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność teofiliną u dzieci. Jednak dzieci w wieku poniżej 1 roku życia są bardziej narażone na poważne skutki uboczne, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących teofiliny.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają przydatność teofiliny w podeszłym wieku. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej wrażliwe na działanie teofiliny niż młodszych dorosłych i są bardziej narażone na choroby nerek, wątroby, serca, płuc czy problemy, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących teofiliny.

Przed użyciem Norphyl

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów zawierających teofilinę. To nie może być specyficzny dla Norphyl. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej i nie biorą go częściej niż lekarz nakazał. Lek ten działa najlepiej, jeśli istnieje stała ilość we krwi. Aby utrzymać stały poziom we krwi, przyjmować tego leku w tym samym czasie każdego dnia i nie pomijać żadnej dawki leku.

Po ty lub twoje dziecko zacznie biorąc teofilinę, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić poziom leku we krwi w regularnych odstępach czasu, aby zdecydować, czy dawka powinna zostać zmieniona. Zachowaj wszystkie nominacje do testowania poziomu we krwi.

Weź kapsułki o przedłużonym uwalnianiu lub tabletkę codziennie o tej samej porze każdego dnia. Można przyjąć drugą dawkę 10 do 12 godzin po podaniu dawki porannej i przed posiłkiem wieczornym, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Tabletkę należy połknąć w przedłużonym uwalnianiu całość. Nie łamać, miażdżyć ani żuć. Można wziąć tabletki o przedłużonym uwalnianiu, z jedzeniem lub bez.

Najlepiej jest wziąć przedłużonym uwalnianiu kapsułki jedną godzinę przed posiłkiem o wysokiej zawartości tłuszczu lub bez jedzenia.

Zmierzyć płyn doustny o oznaczonej łyżką pomiaru, strzykawki doustnej lub medycyny kubka. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Właściwe stosowanie teofiliny

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni po rozpoczęciu stosowania leku. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Zmiana zwykłej zachowań lub dobrego samopoczucia fizycznego mogą wpływać na działanie leku w organizmie. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli u dziecka

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma następujące objawy podczas stosowania tego leku: nudności lub wymioty, która trwa, bóle głowy, zaburzenia snu, drgawki lub nieregularne bicie serca.

Środki ostrożności podczas korzystania Norphyl

Nie należy przerywać lub zmieniać dawki leku bez uprzedniego sprawdzenia najpierw z lekarzem.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Ten lek może dodać do ośrodkowego układu nerwowego (OUN) pobudzające efekty środków spożywczych zawierających kofeinę lub napojów, takich jak czekolada, kakao, kawy, herbaty i napojów typu cola. Unikaj jedzenia lub picia dużych ilości tych środków spożywczych lub napojów podczas stosowania tego leku. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]), leki stosowane w kontrolowaniu apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemy z zatokami i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementów witaminowych.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Norphyl Side Effects

teofilina

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Astma, Konserwacja Symbicort, albuterol, flutikazonu, montelukast, Singulair, Advair Diskus, Ventolin, ProAir HFA

Astma, ostre albuterol, Ventolin, deksametazon, ProAir HFA, metyloprednizolon, hydrokortyzon, teofilina

Bezdechu kofeina, teofilina, aminofilina, Theo-24, Theo-Dur, Uniphyl, Phyllocontin