noritate miejscowego

Klasa terapeutyczna: przeciwtrądzikowe antybakteryjny

Używa Dla Noritate

Klasa chemiczna: nitroimidazolu

Miejscowe metronidazol jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Trądzik różowaty jest zwykle uważany za chorobę dorosłych. W związku z tym miejscowo metronidazolu nie jest powszechnie stosowane u dzieci.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania miejscowego metronidazolu w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Przed użyciem Noritate

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają metronidazol. To nie może być specyficzny dla Noritate. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Nie należy stosować leku w lub w pobliżu oczu. Podlewanie oczu może wystąpić, gdy lek jest stosowany zbyt blisko oczu.

Jeśli ten lek nie dostał się do oczu, należy przemyć je natychmiast, ale starannie, z dużą ilością zimnej wody z kranu. Jeśli Twoje oczy wciąż palą lub są bolesne, skontaktować się z lekarzem.

Przed zastosowaniem leku należy dokładnie umyć powierzchnię (s) affected łagodnym, niedrażniącą mycia, dobrze wypłukać i delikatnie osuszyć.

Używać

Aby pomóc utrzymać trądzik różowaty pod kontrolą, nadal używać tego leku dla pełnego czasu leczenia. Być może trzeba będzie kontynuować zastosowaniem leku codziennie przez 9 tygodni lub dłużej. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli trądzik różowaty nie poprawi się w ciągu 3 tygodni, lub jeśli staje się gorsze, skontaktować się z lekarzem. Jednak leczenie trądziku różowatego mogą trwać do 9 tygodni lub dłużej, zanim zobaczysz pełną poprawę.

Kłucie lub pieczenie skóry, można spodziewać się po lek ten jest stosowany. Efekty te mogą trwać do kilku minut lub więcej. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, skontaktować się z lekarzem. Być może trzeba będzie użyć leku rzadziej lub zaprzestać używania go w ogóle. Postępuj zgodnie z wskazówkami lekarza.

Można nadal używać kosmetyków (make-up) podczas używania tego leku na trądzik różowaty. Jednak najlepiej jest używać tylko “oil-free” kosmetyki. Ponadto, jest to najlepiej nie używać kosmetyków zbyt mocno lub zbyt często. Mogą dokonać różowaty gorzej. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Właściwe stosowanie metronidazolu

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Środki ostrożności podczas korzystania Noritate

Trądzik różowaty doksycyklina, metronidazol miejscowego, brimonidynę miejscowego, Lotemax, iwermektyny miejscowego, MetroGel, Finacea, Vibramycin, Oracea, Alrex, Doryx, Soolantra

Okołoustne zapalenie skóry miejscowo metronidazol, klindamycyna miejscowe, MetroGel, leczenie trądziku, Cleocin T, nadtlenek benzoilu miejscowego, Clindagel, MetroCream, Benzagel, Triaz, Acne-Clear, Benzac AC

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Noritate połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

Noritate Side Effects

Noritate (metronidazol miejscowo)