nitro-dur 0,2

Używa Dla Nitro-Dur 0,2

Klasa terapeutyczna: dusznicy bolesnej

Klasa chemiczna: Azotan

Nitrogliceryna należy do grupy leków zwanych azotany. Działa poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie dopływu krwi i tlenu do serca przy jednoczesnym ograniczeniu jego obciążenia pracą. Przy regularnym stosowaniu na zasadzie długoterminowej, co pomaga zapobiegać atakom bolesnej powstawaniu.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków nitrogliceryny przezskórnie w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem Nitro-Dur 0.2

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność nitrogliceryny przezskórną u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niskie ciśnienie krwi i wątroby, nerek, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących nitrogliceryny przezskórnego.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają nitroglicerynę. To nie może być specyficzny dla Nitro-Dur 0.2. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Stosować ten lek dokładnie według zaleceń lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Będzie działać tylko wtedy, gdy stosowane prawidłowo.

Ta postać azotanu jest używany do zmniejszenia liczby ataków dusznicy bolesnej w ciągu długiego czasu. Nie zwalnia to atak, który już się rozpoczął, ponieważ działa zbyt wolno. Maść i plaster formy uwalniają lek powoli w celu zapewnienia efektu od 7 do 10 godzin. Skonsultuj się z lekarzem jeśli trzeba także szybko działający lek w celu złagodzenia bólu w dusznicy ataku.

Należy stosować ten lek pierwszą rzeczą, w godzinach porannych, a następnie ten sam harmonogram każdego dnia. Lek ten działa najlepiej, jeśli masz “wolnego od narkotyków” okres czasu każdego dnia, kiedy nie należy go używać. Lekarz będzie zaplanować swoje dawki w ciągu dnia, aby umożliwić czasu wolnego od narkotyków. Postępuj zgodnie z harmonogramem dawkowania ostrożnie, aby lek będzie działał poprawnie.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotki. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dla pacjentów stosujących maść

Dla pacjentów korzystających z systemu poprawki

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Właściwe stosowanie nitrogliceryny

Pominięcie zużycie lub zmienić plaster, jeden na tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli zbliża się czas, aby umieścić na swojej kolejnej łatki, czekać do tego czasu, aby zastosować nowy plaster i przejdź pominiętej. Nie należy stosować dodatkowe łaty w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Po usunięciu zużyty plaster, złóż go na pół z lepkich stronach razem. Upewnij się, aby pozbyć się go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

Jeśli będziesz używał tego leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Nie należy stosować leku, jeśli wziąć riociguat (Adempas®), sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis®) lub wardenafilu (Levitra®). Korzystając z jednego z tych leków jednocześnie leczonych nitrogliceryny może spowodować poważne spadki ciśnienia tętniczego, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub. Jeśli pacjent przyjmuje te leki i przeżyć atak dusznicy, należy udać się do szpitala od razu.

Środki ostrożności podczas używania Nitro-Dur 0.2

Ten lek może powodować bóle głowy. Te bóle głowy są oznaką, że lek działa. Nie należy przerywać stosowania leku lub zmienić czas go używać w celu uniknięcia bólu głowy. Zwrócić się do lekarza, jeśli można wziąć aspirynę lub paracetamol w leczeniu bólu głowy.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie lub omdlenia, zwłaszcza, gdy pojawi się szybko z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia czy też bardziej prawdopodobne, jeśli pijesz alkohol, stojak na długie okresy czasu, wysiłku, a jeśli pogoda jest gorąca. Podczas stosowania tego leku, należy uważać, aby ograniczyć ilość alkoholu pić. Ponadto, należy zachować szczególną ostrożność podczas wysiłku lub upałów lub jeśli trzeba stanąć na długie okresy czasu.

Nie należy przerywać stosowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie.

Powiadom lekarza prowadzącego o stosowaniu tego leku przed posiadające rezonans magnetyczny (MRI). oparzenia skóry mogą wystąpić w miejscu gdzie patch noszone podczas tej procedury. Zapytaj swojego lekarza, czy plaster należy usunąć przed mającą MRI. Być może trzeba umieścić na nowym patchem po zabiegu.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Nitro-Dur Skutki uboczne 0,2

Nitro-Dur (nitrogliceryna)

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Angina aspiryna, amlodypina, metoprolol, atenolol, karwedilol, Norvasc

Heart Attack Plavix, lizynopryl, aspiryna, metoprolol, atenolol, warfaryna

Dusznica bolesna Profilaktyka aspiryna, metoprolol, atenolol, diltiazem, nitrogliceryna, Toprol-XL

Niewydolność serca lizynopryl, amlodypina, metoprolol, furosemid, karwedilol, Lasix