nitro-bid

Klasa terapeutyczna: Coronary rozszerzającego naczynia

Używa Dla Nitro-Bid

Klasa chemiczna: Azotan

Nitrogliceryna należy do grupy leków zwanych azotany. Działa poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie dopływu krwi i tlenu do serca przy jednoczesnym ograniczeniu jego obciążenia pracą.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków iniekcji nitrogliceryny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność iniekcji nitrogliceryny u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk nitrogliceryny.

Przed użyciem Nitro-Bid

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają nitroglicerynę. To nie może być specyficzny dla Nitro-Bid. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy ściśle podczas przyjmowania tego leku, aby upewnić się, że działa prawidłowo.

Nie należy przyjmować riociguat (Adempas®), sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis®) lub wardenafilu (Levitra®) podczas używania tego leku. Korzystanie z tych leków jednocześnie może powodować niewyraźne widzenie, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub. Jeśli pacjent przyjmuje te leki i przeżyć atak dusznicy, należy udać się do szpitala od razu.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie lub omdlenia, zwłaszcza, gdy pojawi się szybko z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc.

Ten lek może powodować bóle głowy. Te bóle głowy są oznaką, że lek działa. Jeśli masz silny ból, porozmawiaj z lekarzem.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych badań medycznych.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Właściwe stosowanie nitrogliceryny

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Angina aspiryna, amlodypina, metoprolol, atenolol, karwedilol, Norvasc

Heart Attack Plavix, lizynopryl, aspiryna, metoprolol, atenolol, warfaryna

Środki ostrożności podczas używania Nitro-Bid

Dusznica bolesna Profilaktyka aspiryna, metoprolol, atenolol, diltiazem, nitrogliceryna, Toprol-XL

Niewydolność serca lizynopryl, amlodypina, metoprolol, furosemid, karwedilol, Lasix

Nitro-Bid Side Effects

Nitro-Bid (nitrogliceryna)