nitazoksanid

Klasa terapeutyczna: przeciwpierwotniakowe

Używa Dla nitazoksanidzie

nitazoksanid jest dostępny tylko na receptę lekarza prowadzącego za.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż takie zastosowanie nie jest w etykietach, nitazoksanid stosuje się u niektórych pacjentów z następujących warunkach medycznych

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla nitazoksanidzie, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na nitazoksanidzie lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

nitazoksanid badano u dzieci i nie powinny powodować różne problemy u dzieci niż to ma miejsce w innych grupach wiekowych.

Wiele leków nie zostały szczegółowo badany u ludzi starszych. Dlatego też nie mogą być znane, czy działają w ten sam sposób, jak u młodszych dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji, porównując wykorzystanie nitazoksanidzie u osób starszych z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Nitazoksanid

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie nitazoksanidzie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawka nitazoksanid będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki nitazoksanidzie. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Ważne jest, aby nitazoksanid z żywnością.

Jest bardzo ważne, aby wstrząsnąć zawiesina doustna dla leku dobrze przed pomiarem każdej dawce.

Do zawiesiny doustnej postaci dawkowania: Za pomocą specjalnie oznaczone strzykawki pomiaru lub łyżkę do mierzenia każdą dawkę dokładnie. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu.

W przypadku pominięcia dawki nitazoksanidu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Zawiesina może być przechowywana w ciągu 7 dni. Niewykorzystany zawieszenia muszą być usuwane po 7 dniach.

Bardzo ważne jest, że służby zdrowia sprawdzić się w regularnych wizyt

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie nitazoksanidzie

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Amebiaza doksycyklina, metronidazol, Flagyl, tinidazol, Vibramycin, chlorochina

Giardiasis metronidazol, Flagyl, albendazolu, tinidazol, Albenza

Środki ostrożności podczas korzystania z Nitazoksanid

Kryptosporydioza Alinia, paromomycyna, Humatin, Paromycin

Tasiemiec karłowaty, Dwarf Tasiemiec prazykwantelu, Alinia, paromomycyna, Biltricide, Humatin, Paromycin

Nitazoksanid Side Effects

nitazoksanid