nisoldypina (droga pokarmowa) środki ostrożności

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Jest bardzo ważne, aby lekarz regularnie sprawdzać krwi podczas przyjmowania leku. Może być również konieczne do monitorowania ciśnienia krwi w domu. W razie zauważenia jakichkolwiek zmian do zalecanego ciśnienia tętniczego, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Niskie ciśnienie tętnicze krwi (niedociśnienie) mogą wystąpić podczas stosowania tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają następujące objawy: zaburzenia widzenia; błąd; silnych zawrotów głowy, omdlenia lub zawroty głowy podczas wstawania z pozycji leżącej lub siedzącej nagle, pocenie się lub zmęczenie lub osłabienie.

Ten lek może powodować zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne w przypadku wystąpienia tych skutków.

Nisoldypina nie powinien być przyjmowany z posiłkiem o wysokiej zawartości tłuszczu lub z sokiem grejpfrutowym lub innych produktów grejpfruta, ponieważ mogą one zwiększyć poziom nizoldypina w organizmie.