niski popęd płciowy w leczeniu kobiet i narkotyków

Większość kobiet korzysta z metody leczenia mającego na wielu przyczyn stojących za tym stanie. Zalecenia mogą obejmować edukację seksualną, poradnictwo i czasami leki.

Rozmowa z terapeutą płci lub doradcy specjalisty w rozwiązywaniu problemów seksualnych może pomóc przy niskim pożądania seksualnego. Leczenie często zawiera edukacji na temat reakcji i technik i zaleceń w zakresie czytania materiałów lub ćwiczeń par ‘seksualnej. Pary poradnictwo, które rozwiązuje problemy z relacjami może również przyczynić się do zwiększenia poczucia bliskości i pożądania.

Lekarz będzie chciał ocenić leki jesteś już biorąc, aby sprawdzić, czy któryś z nich ma tendencję do powodowania seksualne skutki uboczne. Na przykład, leki przeciwdepresyjne, takie jak paroksetyna (Paxil, Pexeva) oraz fluoksetyna (Prozac, Sarafem) może obniżać popęd płciowy. Dodawanie lub przełączenie na bupropion (Wellbutrin), Aplenzin – inny rodzaj leku przeciwdepresyjnego – zazwyczaj zwiększa popęd płciowy.

poradnictwo

Estrogen dostarczane w całym organizmie (systemowego) przez pigułka, plaster, sprayu lub żelu może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu i nastrój czynników wpływających na reakcję seksualną. Ale systemowa terapia estrogenowa może mieć ryzyko dla niektórych kobiet.

Mniejsze dawki estrogenów – w postaci kremu dopochwowego lub powolne uwalnianie czopka lub pierścień, który umieszczamy w pochwy – może zwiększyć przepływ krwi do pochwy i poprawić pożądanie bez ryzyka związanego z estrogenem układowej. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać kombinację estrogenu i progesteronu.

Przegląd leków

Męskie hormony takie jak testosteron, odgrywają ważną rolę w żeńskiej funkcji seksualnych, chociaż testosteronu zachodzi znacznie mniejsze ilości kobiet. Jednak zastąpienie testosteronu u kobiet jest kontrowersyjna i nie jest zatwierdzona przez Food and Drug Administration dla zaburzeń seksualnych u kobiet. Plus może powodować trądzik, nadmierne owłosienie ciała i zmiany nastroju i osobowości.

terapia hormonalna

Pierwotnie opracowany jako lek przeciwdepresyjny, Flibanseryna (Addyi) to lek na receptę zatwierdzone przez Food and Drug Administration w leczeniu niskiego popędu seksualnego u kobiet przed menopauzą.

Flibanseryny (Addyi)

Codziennie Pigułka, Addyi może zwiększyć popęd płciowy u kobiet, które doświadczają niski popęd seksualny, a którzy znajdują doświadczenie dokuczliwe. Potencjalnie poważne efekty uboczne obejmują niskie ciśnienie krwi, zawroty głowy, zasłabnięcia, w szczególności jeśli lek jest mieszana z alkoholem. Eksperci zalecają, aby przerwać przyjmowanie leku, jeśli nie zauważysz poprawy popęd płciowy po ośmiu tygodniach.