niacyna (witamina B3, kwas nikotynowy), amid kwasu nikotynowego tle

Naturalne Standard® Monografia Pacjent, Copyright © 2016 (). Wszelkie prawa zastrzeżone. dystrybucja komercyjna zabronione. Monografia ta jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być interpretowane jako konkretnego lekarza. Należy skonsultować się z wykwalifikowanym świadczeniodawcę przed podjęciem decyzji o terapii i / lub warunków zdrowotnych.

Witamina B3 składa się z niacyną i niacyny, i można je znaleźć w wielu produktach, w tym drożdże, mięso, ryby, mleko, jaja, zielone warzywa i ziarna zbóż. Witaminy B3 jest często w połączeniu z innymi witamin z grupy B, w tym tiaminę, ryboflawinę, kwas pantotenowy, pirydoksynę, cyjanokobalaminę, i kwas foliowy.

US Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła niacyny do stosowania w leczeniu niedoboru witaminy B3 (Pellagra), który obejmuje objawy zapalenia skóry, otępienie i biegunki.

Klucz do klas

Wysoki cholesterol

Badania wykazały, że ludzka niacyna jest skuteczna i bezpieczna w leczeniu względnie wysoki poziom cholesterolu. Ograniczone dowody wskazują, że niacyna może pomóc zatkane tętnice i choroby serca. Efekty uboczne powszechnie związane z wyższymi dawkami niacyny są swędzenie, zaczerwienienie i niestrawność. Niacyna może również powodować problemy z wątrobą, zwiększenie stężenia cukru we krwi oraz zmiany hormonalne.

Poniższe dawki są oparte na badaniach naukowych, publikacje tradycyjne stosowanie, lub opinii ekspertów. Wiele ziół i suplementów nie zostały gruntownie przetestowane, a bezpieczeństwo i skuteczność nie może być udowodnione. Marki mogą być wykonane w różny sposób, ze zmiennymi składnikami, nawet w obrębie tej samej marki. Poniższe dawki mogą nie mieć zastosowania do wszystkich produktów. Trzeba czytać etykiety produktów i omówić dawek z wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia przed rozpoczęciem terapii.

Spożycie odniesienia ustanowione przez Food and Nutrition Board dla niacyna waha się od 14-18 mg na dobę doustnie niacyny dla dorosłych, z górnym poziomie wlotu 35 miligramów dziennie doustnie. Niacyna i niacynę stosuje się w kosmetyce, jak i produkty do pielęgnacji włosów i skóry. Stężenie niacyny, od niskiego do 0,0001% w preparatach noc do wysokiego 3% do ciała i rąk, kremy, płyny, proszki i aerozole. stężenie niacyny w zakresie od 0,01% do ciała i kremy do rąk, płyny, proszki, aerozole i 0,1% pasty maski (pakiet błoto).

Na związane z wiekiem choroby plamki żółtej (choroba oczu), 500 mg o natychmiastowym uwalnianiu niacyny została podjęta przez usta.

Do zapobiegania zatykaniu tętnic, 3,000-4,000 mg niacyny jest doustnie codziennie w monoterapii lub w skojarzeniu z inną terapią cholesterolu do 0.5-6.2 lat.

Chorób serca, 0.125-12 gramów niacyny została podjęta przez usta dziennie przez okres do pięciu lat.

Pellagra

Na zaburzenia erekcji, 500-1500 mg niacyny (Niaspan®) została podjęta przez usta przez 12 tygodni.

zatkane tętnice

Na wysoki poziom cholesterolu, 300-1,2000 mg niacyny został przyjmowany doustnie codziennie przez 6-44 tygodni jak wosk matrycy, o natychmiastowym uwalnianiu (krystalicznego), 2 gramów niacyny został wstrzyknięty do żyły w ciągu 11 godzin. Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 3 gramy.

Choroba serca

Na wysoki poziom cholesterolu (w połączeniu ze statynami lub wiążących kwasy żółciowe) 500-4,000 mg o przedłużonym uwalnianiu niacyny lub regularnego został przyjmowany doustnie codziennie przez osiem tygodni do 6,2 lat. Przedłużonym lub przedłużonym uwalnianiu niacyny można rozpocząć od dawki 500 mg na dobę i stopniowo zwiększać aż do 3 gramów na dobę.

Na wysokim poziomem cholesterolu we pacjentów zakażonych HIV 500-2,000 mg o przedłużonym uwalnianiu niacyny (Niaspan®) został przyjmowany doustnie codziennie przez 44 tygodni do dwóch lat.

Wiek związane z chorobą plamki (choroba oczu)

Choroba Alzheimera (upośledzenie umysłowe)

zaburzenia erekcji

Dla wysokich poziomów fosforu krwi, pojedyncza dawka 375 miligramów kwasu nikotynowego o przedłużonym uwalnianiu jest doustnie.

W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, 3 gramy niacyny został przyjmowany doustnie codziennie przez 12 tygodni.

bóle głowy

Dla pellagra lub niedoborem niacyny, 50-1,000 mg niacyny został przyjmowany doustnie codziennie.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C

W przypadku chorób skóry, 2-5% amid kwasu nikotynowego krem ​​został zastosowany do skóry przez okres do 12 tygodni.

poziom fosforu we krwi

Dla zapobiegania cukrzycy typu 1 mellitus, 200-3,000 mg niacyny został przyjmowany doustnie dziennie przez okres do jednego roku; 20-40 miligramów na kilogram niacyny zostały podjęte na dobę doustnie przez okres do jednego roku i brakowało dowodów na korzyści.

W przypadku cukrzycy typu 2, 0,5 grama nikotynamid został przyjmowany doustnie trzy razy dziennie przez okres sześciu miesięcy.

Nie ma udowodnione bezpieczne i skuteczne dawki dla niacyny u dzieci.

Dla zapobiegania cukrzycy typu 1 mellitus, 200-3,000 mg niacyny został przyjmowany doustnie dziennie przez okres do jednego roku; 20-40 miligramów na kilogram został przyjmowany doustnie codziennie przez okres do pięciu lat, i brakowało dowodów na korzyści.

Zastosowania te badano u ludzi lub zwierząt. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zawsze były udowodnione. Niektóre z tych chorób są potencjalnie poważne i powinny być oceniane przez wykwalifikowanego pracownika opieki zdrowotnej.

Klasyfikację Uzasadnieniem

Poniższe zastosowania oparte są na tradycji i teorii naukowych. Często nie zostały gruntownie przetestowane na ludziach, a bezpieczeństwo i skuteczność nie zawsze były udowodnione. Niektóre z tych chorób są potencjalnie poważne i powinny być oceniane przez wykwalifikowanego pracownika opieki zdrowotnej.

Niacyna może zwiększyć ryzyko krwawienia podczas stosowania z lekami zwiększającymi ryzyko krwawienia. Niektóre przykłady obejmują kwas acetylosalicylowy, leki przeciwzakrzepowe ( “rozrzedzające krew”), takie jak warfaryna (Coumadin®) lub heparyna, leki przeciwpłytkowe, takie jak klopidogrelem (Plavix®) i niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen (Advil, Motrin® ®) lub naproksen (Naprosyn®, Aleve®).

Niacyna może zwiększyć poziom cukru we krwi. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leków, które mogą zmienić poziom cukru we krwi. Osoby biorące leki na cukrzycę doustne lub insuliny powinno być ściśle monitorowane przez wykwalifikowany personel medyczny, w tym farmaceuty. korekty leczenie może być konieczne.

Niacyna może powodować niskie ciśnienie krwi. Należy zachować ostrożność u osób przyjmujących leki obniżające ciśnienie krwi.

Niacyna może wpływać na sposób, w jaki organizm przetwarza niektórych leków za pomocą “cytochromu P450” układ enzymatyczny przez wątrobę. W wyniku tego, poziomy tych leków może być zmieniane w krwi i może powodować skutki zmienione lub potencjalnie poważnych działań niepożądanych. Osoby używające jakieś leki powinny sprawdzić się z ulotką, i mówić o wykwalifikowany personel medyczny, w tym farmaceuty, o możliwych interakcji.

Niacyna może również wchodzić w interakcje z lekami na serce, agentów, które rozszerzają naczynia krwionośne, leki stosowane dla wątroby, leki stosowane w napadach, alkohol, androgenów, antybiotyki, skazie moczanowej agentów, leki przeciwhistaminowe, Leki przeciwtarczycowe, aspiryna, benzodiazepiny, antykoncepcyjnej przyjmowany doustnie blokery kanałów wapniowych, środki obniżające poziom cholesterolu (sekwestranty kwasu żółciowego, fibraty, inhibitory reduktazy HMG-CoA, inhibitory reduktazy), epinefryna, estrogeny węzłowe leków blokujących, gryzeofulwina, neomycyna, nikotyna, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), prymidon, probukol hormony procetofene progestyny, pirazynamidem, teofilina i tarczycy.

Niacyna może zwiększyć ryzyko krwawienia podczas stosowania z ziół i suplementów, które są uważane zwiększać ryzyko krwawienia. Wiele przypadków krwawień zostały zgłoszone z wykorzystaniem Ginkgo biloba i rzadszych przypadkach z czosnkiem i Saw Palmetto. Liczne inne środki teoretycznie może zwiększać ryzyko krwawienia, choć nie zostało to udowodnione, w większości przypadków.

Niacyna może zwiększyć poziom cukru we krwi. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z ziół lub suplementów, które mogą zmienić poziom cukru we krwi. Poziom glukozy we krwi może wymagać monitorowania, a dawki mogą wymagać korekty.

Choroba zwyrodnieniowa stawów (amid kwasu nikotynowego)

Niacyna może powodować niskie ciśnienie krwi. Należy zachować ostrożność u osób przyjmujących ziół lub suplementów, które obniżają ciśnienie krwi.

choroby skóry

Niacyna może wpływać na sposób, w jaki organizm przetwarza niektórych ziół lub suplementów cytochromu P450 za pomocą “” układ enzymatyczny przez wątrobę. W efekcie poziom ziół lub innych dodatków może być zmieniane w krwi. Może również wpływać na działanie, że inne zioła lub suplementy ewentualnie mieć w systemie P450.

Niacyna może również wchodzić w interakcje z aminokwasami, androgeny, przeciwbakteryjnych, skazie moczanowej ziół i suplementów, leków przeciwhistaminowych, przeciwutleniacze, przeciwciał ziół i suplementów, obniżających poziom cholesterolu ziół i suplementów, chrom, kawa, blokując zwojowych ziół i suplementów, pestek winogron, ziół i suplementów dla serce, zioła i suplementy, które poszerzają naczynia krwionośne, ziół i suplementów stosowanych dla wątroby, zioła i suplementy stosowane do kontroli urodzeń, ziół i suplementów stosowanych do napadów, inozytol hexanicotinate, kava, minerały, kwas pantotenowy, fitoestrogeny, phytoprogestins, salicylate- zawierające zioła, sitosteroli, sorgo, hormony tarczycy, tryptofan, witaminy E, a, i B6, i siarczan cynku.

Ta informacja oparta jest na profesjonalnym poziomie monografii pod redakcją i recenzowane przez płatników do Collaboration Natural Standardowe Badawczej ().

metodologia monografia

2-pirydonu, 3-pirydynokarboksamidu, acipimox (kwas 5-methylpyrazinecarboxylic 4-tlenek), acipomox, Acipimox®, anty-blacktongue czynnik, czynnik antipellagra, witamina B, witamina B-kompleks, benicot, witaminy B, chromu polynicotinate ( niacyna-bound chrom), beta-koenzymu dinukleotydu nikotynamidoadeninowego (NAD (+)), krystaliczną niacyna, dihydropirydyny, Efacin®, Endur-Acin® (o przedłużonym uwalnianiu niacyny (kwas nikotynowy)), Enduramide® ER niacyna, estry niacyny , o przedłużonym uwalnianiu (ER), niacyna, przedłużonym uwalnianiu (ER) niacyny w monoterapii, o przedłużonym uwalnianiu (ER) terapia niacyna, Hexopal®, o natychmiastowym uwalnianiu (krystalicznego) niacyna, o natychmiastowym uwalnianiu niacyny, inozytol hexaniacinate, inozytol hexanicotinate, inozytol nikotynian, kinureniny (KYN), niskie dawki przedłużonym uwalnianiu kwas nikotynowy (Tri-B3), mezoinozytolu hexanicotinate, amid kwasu nikotynowego metylu, natury Bounty® Flush Niacyna bezpłatny inozytol hexanicotinate 500mg suplement diety, NIAC®, niacyna, niacyna (kwas nikotynowy ), niacyna ekwiwalenty, niacyny ER, amid kwasu nikotynowego, amid kwasu nikotynowego dinukleotydu (NAD), amid kwasu nikotynowego fosforanu dinukleotydu (NADP), niacyna / terapia kolestypol, Niacor®, Niaspan® (o przedłużonym uwalnianiu kwas nikotynowy), Niaspan® (przedłużonym uwalnianiu nikotynowego kwas), Nicalex®, nicamid, Nicamin®, Nicangin®, nicerytrol Nico-400®, Nicobid® (niacyna o przedłużonym wydana), Nicobid® (czas uwalnianiu niacyny), Nicolar® (niemodyfikowana niacyna), nicosedine, Nico- SPAN® nikotynamid nikotynamid (amid kwasu nikotynowego), zabiegi nikotynamid, nikotynian, Nicotinex®, kwas nikotynowy, adenina kwas nikotynowy, kwas nikotynowy, fosforan dinukleotydu (NAADP), amid kwasu nikotynowego, analog kwasu nikotynowego (plazmę o niskiej proces wolny kwas tłuszczowy, LFA ) analogowy kwas nikotynowy, amid kwasu nikotynowego, kwas nikotynurenowy, nicotylamidum, suplementy odżywcze, Papulex®, pelagra zapobiegania czynnikiem pentaerythritoltetranicotinate, perycit, o przedłużonym uwalnianiu (PR), kwas nikotynowy (niacyna) [Niaspan®] pirydyno-3-karboksylowego , Slo-Niacin® (o przedłużonym uwalnianiu niacyny), kwas nikotynowy o przedłużonym uwalnianiu (Nico-Span®) Tega-Span®, tri-B3®, trygonelinę, tryptofan, witamina B-3, witaminę B3, witaminę B3 (nikotynamid ), pochodnej witaminy B3, kompleks witamin z grupy B (vit-B), Wampocap®, wosk matryca o przedłużonym uwalnianiu niacyny, wosk matrycą przedłużonym uwalnianiu niacyny (Endur-Acin®).

przykłady produktów kombinacji: ADVICOR® (niacyna o przedłużonym uwalnianiu / tabletki lowastatyna), CordaptiveTM (niacyna / laropiprant).

US Food and Drug Administration nie ściśle regulują ziół i suplementów. Nie ma gwarancji, siły, czystości i bezpieczeństwa produktów, a efekty mogą być różne. Należy zawsze czytać etykiety produktów. Jeśli masz chorobę lub przyjmowania innych leków, ziół lub suplementów, należy porozmawiać z wykwalifikowanym świadczeniodawcę przed rozpoczęciem nowego leczenia. Skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli wystąpią działania niepożądane.

Cukrzyca typu 1 (spowolnienie progresji)

Uniknąć u osób z rozpoznaniem alergii lub wrażliwości na niacyna, amid kwasu nikotynowego, lub produktów zawierających jeden lub obydwa z tych produktów.

Cukrzyca typu 2

Rzadko, wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna) został opisany po podaniu niacyny doustnie lub wstrzykiwanie go do żyły.

Zapobieganie cukrzycy typu 1 cukrzyca (amid kwasu nikotynowego)

Niacyna jest prawdopodobne bezpieczne przyjmowany doustnie codziennie w zalecanych ilościach pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. poziomy homocysteiny powinny być monitorowane.

Zastosowania oparte na tradycji i teorii

Niacynę lub amid kwasu nikotynowego może doprowadzić do następujących działań niepożądanych: zaburzenia rytmu serca, wodobrzusze (gromadzeniem się płynu w śluzówce jelit), niewyraźne widzenie, odkładaniu się kwasu mlekowego w organizmie, zaburzenia krzepliwości krwi, zmiany w strukturze wątroby, zmiany w hormony tarczycy, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie fibrynogenu (chemiczny, który pomaga krzepnięcie), zmniejszenie liczby białych krwinek, biegunka, przemieszczenie oczami, zawroty głowy, suchość oczu, suchość skóry, choroby oczu, obrzęk oczu, brwi i rzęs przebarwienia, niewydolność krążenia krwi , omdlenia, uderzenia gorąca, bóle głowy, zgaga, przepukliny, niedoczynność tarczycy (w ramach aktywnych tarczycy), zwiększenie objętości krwi w oku, zwiększone bicie serca, zwiększona aktywność kinazy kreatynowej, podwyższony poziom homocysteiny, zwiększona odporność na insulinę, zwiększenie ilości insuliny we krwi, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych , zwiększone ryzyko rozpadu mięśni, zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi, zwiększenie liczby eozynofilów (a białych krwinek), zapalenie rogówki oka, insulinooporność, świąd, żółtaczka (zażółcenie skóry), wątroba niekorzystne skutki, wątroba szkoda, zapalenie wątroby, niewydolność wątroby, utrata brwi i rzęs, migrena, choroby mięśni, nudności, bóle dziąseł i zębów, panika, choroby wrzodowej, wysypka, niestrawność, cukru i ciał ketonowych w moczu, obrzęk, utrata wzroku z powodu reakcji toksycznych, wymioty i ciepłych doznań.

Niacyna może zwiększyć poziom cukru we krwi. Należy zachować ostrożność u osób chorych na cukrzycę, którzy nie są monitorowane przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia oraz w tych przyjmujących leków, ziół i suplementów, które wpływają na poziom cukru we krwi. poziom cukru we krwi, konieczne może być monitorowany przez wykwalifikowany personel medyczny, w tym farmaceuty i korekty leków może być konieczne.

Niacyna może zwiększyć ryzyko krwawienia. Należy zachować ostrożność u osób z zaburzeniami krzepnięcia lub biorąc leki, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia. korekty dawkowania mogą być konieczne.

Używaj ostrożnie u osób z zaburzeniami czynności nerek i podagrę.

Używać ostrożnie u dzieci.

Uniknąć u osób z wrażliwością na niacyna, amid kwasu nikotynowego, lub produktów zawierających jeden lub obydwa z tych produktów.

Unikaj u osób z zaburzeniami czynności wątroby lub choroby, choroby wrzodowej lub krwawienia, tętniczym.

Brak jest badań dotyczących stosowania niacyny w okresie ciąży i karmienia piersią.

Balasubramanyam A Coraza I EO Smith, et al. Kombinacja niacyny i fenofibratu ze zmianami stylu życia poprawia dyslipidemii i hypoadiponectinemia u pacjentów zakażonych wirusem HIV w terapii antyretrowirusowej: Wyniki “serca pozytywne”, randomizowane badanie kontrolowane. J.Clin.Endocrinol.Metab 2011,96 (7): 2236-2247; Betteridge DJ.. Kontrola lipidów u pacjentów z cukrzycą. Nat.Rev.Cardiol. 2011,8 (5), 278-290; Boden MY, Probstfield JL Anderson T, et al. Niacyna u pacjentów z niskim poziomem cholesterolu HDL otrzymujących intensywne leczenie statyną. N.Engl.J.Med. 12-15-2011,365 (24): 2255-2267; Chapman MJ Redfern JS McGovern ME, i in.,. Niacyny i fibratów w dyslipidemii aterogennej: farmakoterapii w celu zmniejszenia ryzyka sercowo-naczyniowego. Pharmacol.Ther. 2010,126 (3), 314-345; Daniels SE, Spivey RJ Singla S, et al. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania chlorowodorku oksykodonu / niacyna tabletek w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bólu pooperacyjnego następującym bunionectomy zabiegu. Curr.Med.Res.Opin. 2011,27 (3): 593-603; Dunatchik AP, Ito MK i Dujovne CA.. Systematyczny przegląd dowodów skuteczności i bezpieczeństwa preparatu niacyny wosku matrycy. J.Clin.Lipidol. 2012,6 (2), 121-131; Henriquez P-Sanchez Sanchez-Villegas A Doreste-Alonso, J., et al. Dietetyczne metody oceny spożycia mikroelementów: systematyczny przegląd witamin. Br.J.Nutr. 2009.102 supl. 1: S10-S37; Ito MK. Dyslipidemia: Zarządzanie z wykorzystaniem optymalnej terapii hipolipemizującej. Ann.Pharmacother. 2012,46 (10): 1368/81 ng CF CP Lee, Ho AL i in.,. Efekt niacyny o zdolności do erekcji u mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji i dyslipidemia. J.Sex Med. 2011,8 (10): 2883-2893; Orr KK i Hume AL.. Aktualizacja dowody oparte na witaminach. Med.Health R.I. 2010,93 (4):. 122-124; Prasad V Vandross A. Cardiovascular prewencja pierwotna: jak wysoko powinniśmy ustawić poprzeczkę? Arch.Intern.Med. 4-23-2012,172 (8). 656-659; Robinson JG Wang S i Jacobson TA. Metaanaliza porównania skuteczności obniżania apolipoproteiny B w porównaniu do niskiej gęstości cholesterolu lipoprotein i nonhigh gęstości lipoprotein cholesterol redukcji ryzyka sercowo-naczyniowego w badaniach z randomizacją. Am.J.Cardiol. 11-15-2012,110 (10): 1468/76; Shaikh Q i Kamal AK.. Cholesterol HDL – w jaki sposób mogę podnieść moi pacjenci dobry cholesterol? J.Pak.Med.Assoc. 2012,62 (6), 623-624; Troesch B Hoeft B McBurney M, et al. Suplementy witaminowe badania wskazują wloty Poniższe zalecenia są powszechne w reprezentatywnych krajach zachodnich. Br.J.Nutr. 2012,108 (4), 692-698; Yadav R, France K, Younis N, et al. O przedłużonym uwalnianiu niacyny z laropiprantu: recenzję o skuteczności, efektywności klinicznej i bezpieczeństwa. Expert.Opin.Pharmacother. 2012,13 (9): 1345/62.

Monografia ta oparta na dowodach została przygotowana przez współpracę Natural Standardowe Badawczego