newirapina zmniejszona transmisji HIV i śmierci u niemowląt karmionych piersią od matek zakażonych HIV

Trzy międzynarodowe zespoły badawcze wspierane przez theernment i Narodowego Instytutu Eunice Kennedy Shriver Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka wykazały, że podawanie rozszerzony dziennego trybu z newirapiną leku antyretrowirusowego (NVP), aby piersią niemowlęta matek zakażonych HIV zmniejsza ryzyko zarażenia się HIV i śmierć w porównaniu do tych, którzy otrzymali pojedynczą dawkę NVP podczas porodu, który jest obecny standard opieki.

Na całym świecie około 150 tysięcy dzieci rocznie nabyć HIV poprzez karmienie piersią, a ryzyko zakażenia HIV jest powszechnie uważane za największe w ciągu pierwszych miesięcy życia. Jednak, WHO i UNICEF zalecają noworodków matek zakażonych HIV, którzy nie mają dostępu do bezpiecznej, przystępnej i zrównoważonego żywienia zastępczej być karmione piersią przez co najmniej sześć miesięcy. Uzasadnieniem tego zalecenia jest, że karmienie piersią może chronić niemowlęta od innych chorób, które stwarzają większe ryzyko zgonu niż zakażenie wirusem HIV.

Trzy theernment obsługiwane procesy, które zostały połączone i nazwał sześciotygodniowego Rozszerzona Newirapina (Swen) badania, odbyła się w Etiopii, Indiach i Ugandzie w latach 2001 i 2007. Około 2.000 par matka-niemowlę uczestniczył.

Badacze stwierdzili, że NVP podawane raz dziennie do niemowląt karmionych piersią od 8 do 42 dni życia, zmniejszenie poziomu zakażenia HIV niemal o połowę w wieku sześciu tygodni, w porównaniu z pojedynczą dawką NVP danego niemowlęta po urodzeniu. Ponadto, ryzyko zakażenia HIV poporodowej lub śmierci dla niemowląt w wieku do sześciu miesięcy, która otrzymała rozszerzoną NVP był prawie o jedną trzecią mniej niż ryzyko dla niemowląt danej tylko pojedynczą dawkę po urodzeniu.

Wyniki te pokazują, że rozszerzony kurs NVP ma potencjał, by znacznie zmniejszyć transmisji HIV i śmierci u niemowląt urodzonych przez matki zakażone wirusem HIV, którzy piersią, gdy jest jedynym praktycznym rozwiązaniem. Wyniki badań Swen i związanych z nimi badań klinicznych może prowadzić do zmian w globalnym standardu opieki w placówkach o ograniczonych zasobach zapobiegania przenoszeniu HIV poprzez karmienie piersią.

Badania były prowadzone przez Swen naukowców z Johns Hopkins University we współpracy z współpracownikami badaczy na Uniwersytet w Addis Abebie Wydział Lekarski w Addis Abebie w Etiopii; w BJ Medical College i National AIDS Research Institute w Pune w Indiach; a na Collaboration Makerere University / Johns Hopkins University Badań i Ministerstwa Zdrowia w Ugandy Kampali w Ugandzie.

Dowiedz się więcej o badaniach Swen.