Neoral doustna

Tylko lekarz z doświadczeniem w zarządzaniu systemowego leczenia immunosupresyjnego na choroby wskazanej powinni przepisywać Sandimmune (R) (cyklosporyna) i Neoral (R) (cyklosporyna, zmienione). Cyklosporyna należy podawać z kortykosteroidami nadnerczy, ale nie z innymi lekami immunosupresyjnymi. Zwiększona podatność na zakażenia oraz możliwość rozwoju chłoniaka może wynikać z immunosupresji. Cyklosporyna i cyklosporyna, zmodyfikowane nie są równoważne biologicznie i nie może być stosowane wymiennie bez opieki medycznej. Cyklosporyna wchłanianie jest niekonsekwentny w czasie przewlekłego podawania Sandimmune (R) kapsułek i roztworu doustnego. Monitorować poziom cyklosporyny we krwi, aby uniknąć toksyczności ze względu na wysokie stężenia i ewentualnego odrzucenia narządu z powodu niskich poziomach.

Tylko lekarz z doświadczeniem w zarządzaniu systemowego leczenia immunosupresyjnego dla wskazanej choroby powinni przepisywać cyklosporyna, zmodyfikowanej. Zwiększona podatność na zakażenia oraz możliwość rozwoju chłoniaka może wynikać z immunosupresji. Nadciśnienie i nefrotoksyczne może wystąpić w zalecanych dawkach, a ryzyko wzrasta wraz ze zwiększeniem dawki i czasu trwania leczenia cyklosporyną. Monitorowanie stężenia we krwi oraz czynność nerek, aby uniknąć toksyczności. Cyklosporyna, modyfikowane (Gengraf (R)) i cyklosporyny (Sandimmune (R)) nie są równoważne biologicznie i nie może być stosowane wymiennie bez opieki medycznej. Pacjenci z łuszczycą uprzednio leczonych PUVA i, w mniejszym stopniu, metotreksat lub innych środków immunosupresyjnych, UV-B, smoły węglowej lub radioterapii, są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworów skóry podczas stosowania cyklosporyny.

Cyklosporyna, układową immunosupresyjnym, może zwiększyć podatność na zakażenia i rozwoju nowotworu. Nadciśnienie i nefrotoksyczne może wystąpić w zalecanych dawkach, a ryzyko wzrasta wraz ze zwiększeniem dawki i czasu trwania leczenia cyklosporyną. Monitorowanie stężenia we krwi oraz czynność nerek, aby uniknąć toksyczności. Neoral (R) i Sandimmune (R) nie są równoważne biologicznie i nie może być stosowane wymiennie bez opieki medycznej. Pacjenci z łuszczycą uprzednio leczonych PUVA i, w mniejszym stopniu, metotreksat lub innych środków immunosupresyjnych, UV-B, smoły węglowej lub radioterapii, są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworów skóry podczas stosowania cyklosporyny.

Używa Dla Neoral

Klasa terapeutyczna: Immune Suppressant

Farmakologiczna Klasa: inhibitora kalcyneuryny

Gdy pacjent otrzymuje przeszczep narządów, białe krwinki w organizmie będzie próbował pozbyć się (odrzucić) przeszczepionego narządu. Cyklosporyna działa poprzez hamowanie układu odpornościowego zapobiega białych krwinek od próbując pozbyć się przeszczepionego narządu.

Cyklosporyna jest także stosowany w leczeniu ciężkiej reumatoidalnego zapalenia stawów u pacjentów, którzy nie metotreksatu. Lek ten jest również stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z ciężką postacią łuszczycy plackowatej po innych zabiegów (np PUVA, retinoidy, metotreksat) nie powiodła się.

Przed użyciem Neoral

Cyklosporyna jest bardzo silnym lekiem. To może powodować działania niepożądane, które mogą być bardzo poważne, takie jak problemy z nerkami. Może również zmniejszać zdolność organizmu do zwalczania infekcji. Należy lekarz mówić o korzyściach płynących z tego leku, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Mimo, że nie jest wyszczególniony w etykietach, cyklosporyna jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków cyklosporyna nie zostały przeprowadzone u dzieci otrzymujących przeszczepy narządów. Jednakże, nie ma problemów pediatrycznych specyficzne udokumentowano na bieżąco.

Odpowiednie badania nie przeprowadzono w stosunku do wieku skutków cyklosporyny u dzieci z reumatoidalnym zapaleniem stawów lub łuszczycę. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność cyklosporyny u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi lub nerek, wątroby, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących cyklosporynę.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów zawierających cyklosporynę. To nie może być specyficzny dla Neoral. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przyjmować więcej lub mniej od niego i nie biorą go częściej niż lekarz nakazał. Użycie zbyt dużo zwiększy szansę na skutki uboczne, podczas używania zbyt mało może doprowadzić do odrzucenia przeszczepionego narządu.

Właściwe stosowanie cyklosporyny

Lek ten jest zawsze używany w połączeniu z innymi lekami. Upewnij się, że rozumiesz, kiedy należy podjąć wszystkie swoje leki. Lekarz daje dzienny plan przyjęciu leków.

Używaj tylko markę tego leku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Przyjmować tego leku w ten sam sposób każdego dnia. Weź go w tym samym czasie i zabrać go konsekwentnie, z lub bez jedzenia.

Zmierzyć płyn doustny tylko ze strzykawki dozującej dołączonej do opakowania. Strzykawka dozująca należy przetrzeć czystym ręcznikiem po jej użyciu i przechowywane w pojemniku. Nie płukania strzykawkę z wodą lub innymi środkami do czyszczenia przed lub po użyciu.

Aby Neoral® ciekła doustna smakuje lepiej, wymieszać w szklanym pojemniku z soku jabłkowego lub soku pomarańczowego (najlepiej w temperaturze pokojowej). Użyj szklany pojemnik, a nie z tworzywa sztucznego. Wymieszać go dobrze i natychmiast ją wypić. Po wypiciu cały płyn zawierający lek, przepłukać szklankę trochę bardziej płynne i napój, który również, aby upewnić się uzyskać wszystkie lekarstwa.

Aby Sandimmune® ciekła doustna smakuje lepiej, wymieszać w szklanym pojemniku z mlekiem, mleko czekoladowe, lub soku pomarańczowego (najlepiej w temperaturze pokojowej).

Nie należy jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas stosowania tego leku. Grejpfrutów i soku grejpfrutowego zwiększa ilość leku w organizmie.

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Być może będziesz musiał brać leki do końca życia, aby zapobiec organizm przed odrzuceniem przeszczepu.

Środki ostrożności podczas korzystania Neoral

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Neoral Side Effects

Neoral (cyklosporyna)

Nie przechowywać płyn doustny w lodówce. Wyrzucić resztki leku po 60 dniach od otwarcia butelki po raz pierwszy.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Potrzebny będzie również mieć ciśnienie krwi mierzone przed rozpoczęciem tego leku i podczas używania go. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany do swojego zalecanego ciśnienia tętniczego, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Nie należy przyjmować Neoral® jeśli pacjent leczenia łuszczycy, takie jak PUVA lub UVB terapii metotreksatem (Rheumatrex®), smoła węglowa, lub radioterapii.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z następujących objawów: krew w moczu, zmiany w częstości oddawania moczu lub ilości moczu, trudności w oddychaniu, senność, zwiększone pragnienie, utratę apetytu, nudności lub wymioty, lub obrzęk niższe stopy lub nogi, lub osłabienie. Mogą to być objawy poważnej choroby nerek.

Nie stosować suplementy lub substytuty soli zawierające potas, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry lub raka układu chłonnego (chłoniak). Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego ryzyka.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia infekcji. Uniknąć w pobliżu ludzi, którzy są chorzy podczas używania tego leku. Często myj ręce. Należy poinformować lekarza, jeśli masz jakiekolwiek zakażenie przed zażyciem leku. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał infekcję, która nie odejdzie lub zakażenie, które ciągle wracamy.

Ten lek może zwiększyć ryzyko zachorowania na rzadkie i poważne infekcje wirusowe, takie jak postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii (PML) i wirusa polyoma związanej nefropatii (PVAN). Wirus BK może wpływać na swoją pracę nerek i powodują przeszczepione nerki na niepowodzenie. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów: krwiomocz, zmniejszoną częstotliwość lub ilość moczu, zwiększone pragnienie, utratę apetytu, dolnej części pleców lub ból w boku, nudności, obrzęk twarzy, palce, lub niższe nogi, trudności w oddychaniu, uczucie zmęczenia lub osłabienia, wymioty lub przyrost masy ciała.

Podczas leczonych cyklosporyną, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepionek) bez zgody lekarza. Cyklosporyna może obniżać odporność organizmu i szczepionka może nie działać tak dobrze, czy może masz infekcję szczepionka ma na celu zapobieganie. Ponadto, nie należy się wokół innych osób mieszkających w gospodarstwie domowym, którzy otrzymują szczepionek zawierających żywe wirusy, ponieważ jest szansa, mogliby przekazać wirusa do ciebie. Niektóre przykłady obejmują żywych szczepionek przeciwko odrze, śwince, grypa szczepionka przeciw grypie (nosowa), wirus polio (forma ustna), rotawirusom i różyczki. Nie zbliżyć się do nich i nie zatrzymuj się w tym samym pomieszczeniu z nimi zbyt długo. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

U niektórych pacjentów (zazwyczaj młodszych pacjentów), bolesność, obrzęk lub krwawienie dziąseł mogą pojawić się wkrótce po zakończeniu leczenia cyklosporyną jest uruchomiona. Szczotkowanie i nitkowanie zębów, starannie i regularnie i masuje dziąsła mogą temu zapobiec. Zobacz swojego dentystę regularnie, aby mieć swoje zęby czyszczone. Sprawdź u lekarza lub dentysty, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat jak dbać o zęby i dziąsła, lub jeśli wystąpią jakiekolwiek tkliwość, obrzęk lub krwawienie dziąseł.

Ten lek może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych i może zwiększyć ryzyko wystąpienia raka skóry. Jeśli pacjent jest leczony z łuszczycą, skontaktować się z lekarzem zanim mającą ultrafioletowe (UV) światła zabiegowego. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz i uniknąć lampy opalające i solarium.

Ten lek może powodować poważne problemy układu nerwowego. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli mają następujące objawy: dezorientacja, utrata przytomności, zmiany psychiczne, osłabienie mięśni, drgawki lub zaburzenia widzenia.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Łuszczyca Humira, metotreksat, Remicade, cyklosporyna, Stelara, infliksymab

Choroba Crohna Humira, budezonid, azatiopryna, hioscyjamina Remicade, Lialda

Zapalna choroba jelit prednizon, deksametazon, hydrokortyzon, budezonid, azatiopryna, Decadron

Organ Transplant, Odrzucenie Profilaktyka azatiopryna, cyklosporyna, takrolimus, mykofenolan mofetylu, CellCept, Imuran