Nelarabina dożylne

Produkt ten jest przeznaczony wyłącznie do stosowania dożylnego. Ciężkie działania niepożądane neurologiczne tym odmienne stany psychiczne, ciężkie senność, drgawki i neuropatię obwodową, od drętwienia i parestezji do niedowładów i paraliż, zostały zgłoszone z wykorzystaniem nelarabiną. Istnieją również doniesienia o występowaniu działań niepożądanych związanych z demielinizacji, a rosnąco neuropatii obwodowych podobne w wyglądzie do syndromu Guillain-Barre. Blisko monitorowania neurologicznych działań niepożądanych jest zalecane, a Nelarabina należy przerwać neurologicznych działań niepożądanych NCI Common Toxicity Criteria klasy 2 lub wyższej.

Używa Dla nelarabiną

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Nelarabina zakłócają wzrost komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone. Ponieważ wzrost normalnych komórek organizmu może mieć również wpływ nelarabiną będzie również wystąpić inne skutki. Niektóre z nich mogą być poważne i należy zgłaszać się do lekarza. Inne objawy mogą nie być poważne, ale może budzić obawy.

Przed rozpoczęciem leczenia nelarabiną należy lekarz mówić o dobrej nelarabiną zrobi, jak również potencjalne ryzyko korzystania z niej. Nelarabina jest zwykle podawany pacjentom, którzy już stosowane przynajmniej dwa inne leki na raka w pierwszej kolejności.

Nelarabina ma być podawany wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Nelarabina jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla nelarabiną, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na nelarabiną lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Nelarabina

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrii specyficzne, które ograniczają użyteczność nelarabiny u dzieci.

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do skutków nelarabiną nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, bez geriatrii specyficzne problemy zostały udokumentowane na bieżąco. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących Nelarabina. Również poważne problemy układu nerwowego może być bardziej prawdopodobne u osób w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania Nelarabina, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Nelarabina za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie nelarabiną. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Podczas korzystania Nelarabina, lekarz może chcieć, aby pić dodatkowych płynów, tak, że można zdać więcej moczu. Pomoże to uniknąć problemów z nerkami i zachować swoje nerki funkcjonują prawidłowo.

Nelarabina czasami powoduje nudności i wymioty. Jednak jest to bardzo ważne, aby nadal otrzymywać lek, nawet jeśli zaczynają czuć się chory. Zapytaj swojego lekarza o sposoby, aby zmniejszyć te efekty, jeśli przeszkadza.

Otrzymasz Nelarabina gdy jesteś w szpitalu lub leczenia raka centrum. Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny da Ci Nelarabina. Nelarabina jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że Nelarabina działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Upewnij się, że lekarz wie, jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią przed otrzymaniem Nelarabina. Korzystanie Nelarabina podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Nelarabina może spowodować poważne problemy układu nerwowego. To może być bardziej prawdopodobne u pacjentów, którzy przebyli leczenie raka lub radioterapię w głowę lub plecy w przeszłości. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z tych objawów nelarabiną: drętwienie i mrowienie w dłoni, palców, stóp, rąk i stóp, nadmierną senność, drgawki, niezborność ruchów lub niestabilność podczas chodzenia lub osłabienie ramion, rąk, nóg, lub stopy.

Podczas gdy pacjent jest leczony nelarabiną, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Nelarabina może obniżać odporność organizmu i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Ponadto inne osoby mieszkające w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować doustna szczepionka przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Należy także unikać osoby, które miały doustna szczepionka przeciwko polio w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Nelarabina może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Nelarabina może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Jeśli którykolwiek z tych objawów niepożądanych, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi podczas przyjmowania Nelarabina.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Prawidłowe użycie nelarabiną

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Środki ostrożności podczas korzystania z Nelarabina

Ostra białaczka limfoblastyczna metotreksat, Gleevec, imatynib, doksorubicyna, merkaptopuryna, adriamycyna, Sprycel, dazatynib, Trexall, Purinethol klofarabina

Chłoniak prednizon, metotreksat, deksametazon, Decadron rewlimid, kortyzon, doksorubicyna, Deltasone Adriamycynę Velcade, Imbruvica

Nelarabina Side Effects

Nelarabina