narkolepsja przyczyny

Dokładna przyczyna nie jest znana narkolepsję. Może być wiele przyczyn. Większość osób cierpiących na narkolepsję mają niskie poziomy hipokretyny chemicznego (hi-PoE Kree-cyna). Hipokretyny jest ważnym neurochemiczne w mózgu, który pomaga regulować czuwania i snu REM.

Poziomy hipokretynowych są szczególnie niskie w tych, którzy doświadczają katapleksji. Dokładnie to, co powoduje utratę komórek produkujących hipokretynowych w mózgu nie jest znana, ale eksperci podejrzewają, że to z powodu reakcji autoimmunologicznej.

Badania wskazują na możliwy związek z ekspozycją na wirusa H1N1 (świńska grypa) i pewnej postaci szczepionki H1N1, który jest obecnie podawana w Europie. Nie jest to jednak wiadomo, czy wirus bezpośrednio powoduje narkolepsję czy ekspozycji na wirusa zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś mają narkolepsji.

W niektórych przypadkach, genetyki mogą odgrywać rolę.

Normalny wzorzec snu w porównaniu narkolepsji

Normalny proces zasypiania zaczyna się od fazy zwanej bez szybkich ruchów gałek ocznych (NREM). Podczas tej fazy, twoje fale mózgowe znacznie spowolnić. Po godzinie albo tak snu NREM, zmiany aktywności mózgu i snu REM zaczyna. Większość śnienie występuje podczas snu REM.

W narkolepsji, jednak użytkownik może nagle wejść w fazie REM, bez uprzedniego przeżywa sen NREM, zarówno w nocy iw ciągu dnia. Niektóre właściwości snu REM, takich jak katapleksji, paraliż snu i halucynacje, występują podczas stanu czuwania senności u osób z narkolepsji.