naproksen i esomeprazol

Istnieje zwiększone ryzyko poważnego i potencjalnie śmiertelnego, sercowo-naczyniowych (CV) zakrzepowych, zawału serca i udaru mózgu, z zastosowaniem NLPZ, szczególnie przy dłuższych czasach trwania, historia choroby sercowo lub czynnikami ryzyka chorób sercowo. NLPZ zwiększa ryzyko poważnych, a czasami śmiertelne pokarmowego (GI) zdarzeń niepożądanych, które mogą obejmować krwawienie, owrzodzenie i perforacja żołądka lub jelit. Osoby starsze są w grupie podwyższonego ryzyka. Te wydarzenia GI może nastąpić w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Lek ten jest przeciwwskazane w leczeniu bólu związanego z okołooperacyjnej CABG.

Używa Dla naproksen i esomeprazol

Klasa terapeutyczna: przeciwreumatyczna

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Klasa chemiczna: propionowego (klasa)

Naproksen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NSAID), który stosuje się w leczeniu bólu, stanów zapalnych, obrzęk, sztywność i ból stawów. Esomeprazol jest inhibitorem pompy protonowej (PPI), które są stosowane w leczeniu niektórych stanów, w których zbyt dużo kwasu jest wytwarzany w żołądku (na przykład, wrzód dwunastnicy i wrzody żołądka).

naproksen i esomeprazol jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Naproksenu i esomeprazol dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na naproksen i esomeprazol lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem naproksen i esomeprazol

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków naproksenu i kombinacji esomeprazolu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność naproksenu i kombinacji esomeprazolu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących naproksen i esomeprazol.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia naproksen i esomeprazol, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie naproksen i esomeprazol z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Naproksen i esomeprazol za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie naproksen i esomeprazol któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie naproksen i esomeprazol z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz naproksen i esomeprazol lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie naproksenu i esomeprazol. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj naproksen i esomeprazol dokładnie tak, jak nakazał przez lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż zamówione przez lekarza. Biorąc nadto naproksen i esomeprazol może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku.

naproksen i esomeprazol powinny pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Najlepiej jest wziąć naproksen i esomeprazol na pusty żołądek około 30 minut przed posiłkiem.

Tabletkę należy połknąć w opóźnionym uwalnianiu całości, popijając wodą. Nie łamać, miażdżyć, żuć lub rozpuścić ją.

Lekarz może zalecić stosowanie witaminy D i wapnia suplementów podczas korzystania naproksen i esomeprazol.

Dawki naproksenu i esomeprazol będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki naproksenu i esomeprazol. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki naproksenu i esomeprazolu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Prawidłowe użycie naproksen i esomeprazol

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt podczas przyjmowania naproksen i esomeprazol. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. Krew, mocz i inne badania laboratoryjne mogą być potrzebne w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Naproksen może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca. Ludzie, którzy używają naproksen i esomeprazol przez długi czas może mieć również większe ryzyko. Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zawału serca lub udaru mózgu. Niektóre możliwe objawy to: ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nierówne bicie serca, ból, który rozprzestrzenia się na ramieniu lub żuchwy, nietypowe pocenie się, uczucie omdlenia, kłopoty z oddychaniem, niewyraźną mowę, lub osłabienie po jednej stronie ciała.

Naproksen może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Ten problem może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkohol, jeśli ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak sterydy lub krwi cieńszy).

naproksen i esomeprazol może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas korzystania naproksen i esomeprazol.

Środki ostrożności podczas korzystania z naproksen i esomeprazol

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić naproksen i esomeprazol. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas korzystania naproksen i esomeprazol: pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, dreszcze, kaszel, biegunka, gorączka, świąd, bóle stawów i mięśni, czerwone zmiany skórne, ból gardła, owrzodzenia, owrzodzenia lub białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub zmęczenie lub osłabienie.

Korzystanie naproksen i esomeprazol w późnym okresie ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas korzystania naproksen i esomeprazol, należy powiadomić lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzenia czynności wątroby, w tym ciemnym kolorze moczu lub blade stolce, nudności, wymioty, utrata apetytu, bóle w górnej części brzucha lub zażółcenie skóry lub oczu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz gorączkę, ból stawów, wysypka skórna, obrzęk ciała, stóp lub kostek albo niezwykły przyrost masy ciała po zażyciu naproksen i esomeprazol. Mogą to być objawy ostrej śródmiąższowe zapalenie nerek.

Biorąc naproksen i esomeprazol przez długi czas może utrudnić organizmu do wchłaniania witaminy B12. Należy poinformować lekarza, jeśli masz wątpliwości co do niedoboru witaminy B12.

naproksen i esomeprazol może powodować hipomagnezemia (niski poziom magnezu we krwi). Lekarz może chcieć sprawdzić poziom we krwi, jeśli pacjent przyjmuje naproksen i esomeprazol przez okres dłuższy niż jeden rok, lub jeśli pacjent przyjmuje naproksen i esomeprazol wraz z digoksyną (Lanoxin®) lub niektóre leki moczopędne lub “pigułki wody”. Przestań używać naproksen i esomeprazol i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli mają konwulsje (drgawki), szybkie wyścigi, nierówne bicie serca, lub skurcze mięśni (tężyczką), drżenia, czy zmęczenie lub osłabienie.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz wodnisty stolec, który nie znika, ból brzucha i gorączka biorąc naproksen i esomeprazol.

naproksen i esomeprazol Side Effects

esomeprazol / naproksen

Nie należy przerywać przyjmowania naproksen i esomeprazol bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, lub o ile to nie będzie przez lekarza.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji lub badań medycznych, należy poinformować lekarza o stosowaniu naproksen i esomeprazol. Może to być konieczne, aby zatrzymać lekarstwo na chwilę, lub zmienić na inny lek przed procedurą.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę (np atazanawir, nelfinawir, Reyataz®, Viracept®) lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Choroba zwyrodnieniowa prednizon, naproksen, Cymbalta, aspiryna, ibuprofen, meloksykam

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa prednizon, naproksen, Humira, aspiryna, diklofenak, Celebrex

Reumatoidalne zapalenie stawów Humira, Plaquenil, hydroksychlorochina, sulfasalazyna, Enbrel, Remicade

NLPZ-Induced Wrzód Profilaktyka lanzoprazol, Prevacid, mizoprostol, Cytotec, Vimovo, Duexis