nalex wykrztuśne

Gwajafenezyna jest środek wykrztuśny. Pomaga rozluźnić zatorów w klatce piersiowej i gardle, dzięki czemu łatwiej kaszel przez usta.

Hydrocodone jest narkotykiem kaszel tłumiące. Wpływa sygnałów w mózgu, które powodują kaszel refleksu.

Pseudoefedryna jest lek zmniejszający przekrwienie, że kurczy się naczyń krwionośnych w nosowych. Rozszerzone naczynia krwionośne mogą powodować przekrwienie błony śluzowej nosa (katar).

Gwajafenezyna, hydrokodon i pseudoefedryna jest lekiem stosowanym w leczeniu kombinacji kaszel, uczucie zatkanego nosa i zatok spowodowane przez alergie lub przeziębienia.

Ten lek nie będzie leczyć kaszel, które są spowodowane paleniem tytoniu, astma, rozedma płuc lub.

Gwajafenezyna, hydrokodon i pseudoefedryna mogą być również wykorzystywane do innych celów niż wymienione w tym leków przewodnika.

Nie należy stosować leku, jeśli używano inhibitor MAO w ciągu ostatnich 14 dni. mogłyby wystąpić niebezpieczne interakcje leków. inhibitory MAO obejmuje izokarboksazyd, linezolid, błękit metylenowy iniekcji, fenelzyna, rasagiliny, selegilinę, tranylcyprominę i innych.

Nie należy stosować leku, jeśli używano inhibitor MAO w ciągu ostatnich 14 dni. mogłyby wystąpić niebezpieczne interakcje leków. inhibitory MAO obejmuje izokarboksazyd, linezolid, błękit metylenowy iniekcji, fenelzyna, rasagiliny, selegilinę, tranylcyprominę i innych.

Nie należy stosować leku, jeśli jesteś uczulony na Gwajafenezyna, hydrokodon, lub pseudoefedrynę.

Aby upewnić się, że lek ten jest bezpieczny dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroby serca lub wysokie ciśnienie krwi

astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD), lub inne zaburzenia oddychania

cukrzyca

kaszel ze śluzem lub kaszel spowodowany rozedmą płuc lub przewlekłym zapaleniem oskrzeli

zaburzenia tarczycy

powiększone problemy z prostatą lub oddawanie moczu; lub

blokada w jelitach.

Hydrocodone może być zwyczaj formowania. Nigdy nie udostępniaj tego leku z inną osobą, a zwłaszcza kogoś z historią nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Przechowywać lek w miejscu, gdzie inni nie mogą dostać się do niego.

Nie wiadomo, czy lek będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli używasz hydrokodon, gdy jesteś w ciąży, dziecko może stać się uzależniony od narkotyków. To może wywołać objawy abstynencyjne zagrażające życiu u dziecka po urodzeniu. Dzieci urodzone zależne zwyczaj formowania leku może wymagać leczenia przez kilka tygodni. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Hydrocodone mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Leki zmniejszające przekrwienie może również spowolnić produkcję mleka kobiecego. Nie stosować tego leku, nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Użyj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Kaszel lub medycyny zimno jest zwykle podejmowane tylko przez krótki okres czasu, aż objawy wyjaśnić.

Zawsze pytaj lekarza przed podaniem leku kaszel lub zimno do dziecka. Śmierć może nastąpić w wyniku niewłaściwego kaszlu lub medycyny zimnej u bardzo małych dzieci.

Działanie leku płynnego ze strzykawką dozującą dostarczonych lub za pomocą specjalnej miarki dawki leku lub filiżanki. Jeśli nie masz urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jeden.

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach leczenia, lub jeśli masz gorączkę z bólem głowy, kaszel, lub wysypka skórna.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Śledzić wysokości lek stosowany od każdej nowej butelki. Hydrocodone jest narkotykiem, a należy pamiętać, jeśli ktoś używa lek niewłaściwie lub bez recepty.

Od guaifenesin, hydrokodon i pseudoefedryna jest stosowany, gdy są potrzebne, nie mogą być zgodnie z harmonogramem dawkowania. Jeśli jesteś na planie, użyj pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222. Przedawkowanie hydrokodonu może być śmiertelna.

Przedawkowanie Objawy mogą obejmować: splątanie, skrajne osłabienie, wskazać uczniom, zimna i wilgotna skóra, słaby puls, powolne w oddychaniu, omdlenia lub oddychaniem, że zatrzymuje się.

Ten lek może powodować niewyraźne widzenie lub upośledzać myślenie lub reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn, dopóki nie wiemy, jak guaifenesin, hydrokodon i pseudoefedryna wpłynie na ciebie.

Należy unikać picia alkoholu podczas przyjmowania tego leku.

Przed użyciem jakiegokolwiek innego przeziębienie, kaszel, alergii lub medycyny snu poprosić lekarza lub farmaceutę. Gwajafenezyna i pseudoefedryna są zawarte w wielu lekach kombinowanych. Stosowanie niektórych produktów razem może spowodować zbyt wiele pewnego leku. Sprawdzić etykietę, aby sprawdzić, czy lek zawiera lek zmniejszający przekrwienie lub wykrztuśne.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

ciężkie zawroty głowy i senność

słaby lub płytki oddech

poważny niepokój i nerwowość

ciężkie zaparcia

bicie bicie serca lub trzepotanie w klatce piersiowej

bolesne lub utrudnione oddawanie moczu; lub

niewiele lub brak oddawania moczu.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

łagodna senność

suchość oczu, nosa i ust,

rozmazany obraz; lub

nudności, wymioty, biegunka, zaparcie.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, senność lub spowolnić oddech może powodować niebezpieczne lub zagrażające życiu działania niepożądane. Zapytaj lekarza przed podjęciem gwajafenezynę, hydrokodon, i pseudoefedrynę z pigułki spania, narkotyczne leki przeciwbólowe, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z gwajafenezyna, hydrokodon, i pseudoefedryny, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 2.02. Przejrzano dnia: 21.09.2015, 14:27:02.