nalbufinę

Nalbufiną jest opioid leki przeciwbólowe. Opioid jest czasami nazywana narkotykiem.

Nalbufiną jest stosowany w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bólu. Jest on również stosowany do leczenia bólu bezpośrednio po operacji lub porodu.

Nalbufiną mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Przed otrzymaniem nalbufiną, należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach przeciwbólowych niedawno używanych. Korzystanie nalbufiną może powodować nieprzyjemne skutki uboczne, jeśli jesteś już przy użyciu innych podobnych leków.

Należy poinformować lekarza, jeśli masz historię nadużywania lub uzależnienia od narkotyków.

Nie należy stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na nalbufiną.

Twoje potrzeby dawka może być inaczej, jeśli jesteś już przy użyciu podobnego leku opioidowego i są tolerancyjne w stosunku do niego. Przed otrzymaniem nalbufiną, należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach przeciwbólowych niedawno używanych.

Aby upewnić się, nalbufinę jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

każdy rodzaj problemu oddychania lub choroby płuc

historia uraz głowy, guz mózgu lub drgawki

historia choroby psychicznej

powolny rytm serca, lub jeśli pacjent niedawno przebył zawał serca

ciężkie zakażenia

problemy z oddawaniem moczu

choroba wątroby lub nerek

blokada w żołądku lub jelitach; lub

problemy z pęcherzyka żółciowego.

Nalbufiną jest bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy z oddychaniem u osób starszych i osób, które są poważnie chore, niedożywione lub w inny sposób osłabionych.

Należy poinformować lekarza, jeśli masz historię nadużywania lub uzależnienia od narkotyków.

FDA ciąży kategoria B. nalbufiną nie należy się spodziewać, aby zaszkodzić nienarodzonemu dziecku we wczesnym okresie ciąży. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Mimo, że ten lek jest czasami stosowane podczas porodu, nalbufiny może powodować poważne skutki uboczne u noworodka, gdy matka otrzymała tego leku na krótko przed porodem. Skutki nalbufiną u noworodka mogą obejmować problemy z oddychaniem, powolne tętno, niebiesko-kolorowy wygląd i słabych lub bezwładne mięśnie. Jeśli pojawi się ten lek podczas porodu, twoi opiekunowie będą oglądać swoje dziecko ściśle żadnych poważnych skutków ubocznych nalbufiną. Efekty te mogą być zwykle szybko traktuje się w warunkach szpitalnych.

Nalbufiną mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Nalbufiną jest wstrzykiwany pod skórę, domięśniowo lub dożylnie poprzez IV. Świadczeniodawcę daje ten zastrzyk.

Nalbufinę zazwyczaj podawane co 3 do 6 godzin, w zależności od potrzeb. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty.

Należy poinformować lekarza, jeśli lek wydaje się przestać działać, a także w łagodzeniu bólu.

Możesz mieć nieprzyjemne objawy odstawienia po zakończeniu leczenia. Zapytaj lekarza, jak uniknąć objawów odstawienia po zakończeniu korzystania nalbufiną.

Od nalbufinę jest podana przez pracownika służby zdrowia, nie mogą pominięcia dawki.

Ponieważ lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w warunkach medycznych, przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Nalbufiną mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, dopóki nie wiemy, jak ten lek ma wpływ. Zawroty głowy lub senność może spowodować poważne upadki lub inne wypadki.

Picie alkoholu może zwiększyć pewne skutki uboczne nalbufiną.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Powiedz swojemu opiekunowi od razu, jeśli masz

powolne bicie serca; lub

słaby lub płytki oddech.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

senność

zawroty głowy, uczucie wirowania

suchość w jamie ustnej

bół głowy

wyzysk

zimna, wilgotna skóra; lub

nudności wymioty.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Dawka dla dorosłych zwykle Pain

10 mg / 70 kg podaje się IV, IM, lub podskórnie raz na 3 do 6 godzin, ile potrzeba .; Maksymalna pojedyncza dawka: 20 mg; Maksymalna dzienna dawka: 160 mg

Zwykła dawka dla dorosłych do znieczulenia

Suplement do zrównoważonego znieczulenia; Dawka indukcji: 0,3 do 3 mg / kg podawane w ciągu 10 do 15 min .; dawka podtrzymująca 0,25 do 0,5 mg / kg, IV raz. Może w razie potrzeby powtórzyć.

Zwykła dawka pediatryczna bólu

Bezpieczeństwo i skuteczność u pacjentów nalbufiną = 1 roku do 18 lat; 0,1 do 0,2 mg / kg domięśniowo, IV, podskórnie co 3 do 4 godzin .; Maksymalna pojedyncza dawka: 20 mg; Maksymalna dzienna dawka: 160 mg

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, senność lub spowolnić oddech może powodować niebezpieczne lub zagrażające życiu działania niepożądane. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent niedawno przyjmował tabletki nasenne, inne leki narkotyczne ból, relaxer mięśni, czy lekarstwo na lęk, depresja lub drgawek.

Korzystanie nalbufiną może powodować nieprzyjemne skutki uboczne, jeśli jesteś już przy użyciu innych podobnych leków. Za pomocą narkotycznych leków razem mogą także zwiększać skutki uboczne takich leków.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z nalbufiną, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są tutaj wymienione. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem nalbufiną.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 3,01. Przejrzano dnia: 30.12.2013, 08:46:17.