nail-ex (doustnie)

BYE-oh-cyny

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: Nutritive agenta

Farmakologiczna Klasa: Witamina B (klasa)

Dodatki biotyny są stosowane do zapobiegania lub leczenia niedoboru biotyny.

Witaminy są związkami, które trzeba mieć na rzecz wzrostu i zdrowia. Są one potrzebne tylko w małych ilościach i są zazwyczaj dostępne w żywności, które można jeść. Biotyna konieczne do wytworzenia kwasów tłuszczowych i glukozy, które są stosowane jako paliwo przez ciało. Jest to również ważne dla metabolizmu aminokwasów i węglowodanów.

Niedobór biotyny jest rzadkością. Jednakże, w przypadku może to doprowadzić do wysypka, utrata włosów, wysoki poziom cholesterolu we krwi i problemy z sercem.

Niektóre warunki mogą zwiększyć zapotrzebowanie na biotynę. Obejmują one

Zwiększone zapotrzebowanie na biotynę powinny być określone przez pracownika służby zdrowia.

Wnosi biotyny dodatki są skuteczne w leczeniu trądziku, egzemy (typ zaburzenia skóry) lub utraty włosów nie zostało wykazane.

Suplementy Biotyna są dostępne bez recepty.

Dla dobrego zdrowia, ważne jest, aby jeść zrównoważonej i zróżnicowanej diety. Postępuj ostrożnie dowolny program dietetyczny Twój pracownik służby zdrowia może zalecić. Dla konkretnej witaminy i / lub potrzeb mineralnych, należy zwrócić się do pracownika służby zdrowia o listę odpowiednich pokarmów. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającej ilości witamin i / lub minerałów w diecie, można zdecydować się na uzupełnienie diety.

Biotyna znajduje się w różnych produktów spożywczych, w tym wątroby, kalafior, łosoś, marchew, banany, mąki sojowej, zbóż i drożdży. Biotyna zawartość żywnościowego jest zmniejszona przez gotowanie i zabezpieczania.

Witaminy sam nie zastąpi dobrej diety i nie zapewni energię. Twój organizm potrzebuje inne substancje znajdujące się w żywności, takich jak białka, minerałów, węglowodanów i tłuszczu. Witaminy sami nie mogą pracować bez obecności innych pokarmów.

Dzienna ilość biotyny potrzebna jest określona na różne sposoby.

Ponieważ brak biotyny rzadko, nie ma RDA lub RNI do niego. Normalne codzienne zalecane spożycie dla biotyny są ogólnie zdefiniowane następująco

Jeśli pacjent przyjmuje ten suplement diety bez recepty, należy uważnie przeczytać i stosować się do zaleceń na etykiecie. W tym dodatkowych, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Problemy dzieci, które nie zostały zgłoszone w spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych.

Problemy osób starszych nie donoszono o spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają biotynę. To nie może być specyficzny dla Nail-EX. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli zauważysz suplementacja biotyny dla jednego lub kilku dni nie ma powodu do niepokoju, gdyż to zabiera trochę czasu dla swojego ciała, by stać się poważnie o niskiej zawartości biotyny. Jeśli jednak pracownik służby zdrowia zaleciła wziąć biotynę, starają się pamiętać, aby zabrać go zgodnie z zaleceniami na co dzień.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce. Chronić przed mrozem.

Przechowywać suplement diety w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Brak efektów ubocznych zostały zgłoszone do biotyny w ilości do 10 miligramów dziennie. Jednakże, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli zauważy się jakiekolwiek niezwykłe efekty podczas przyjmowania go.