n lodu z witaminą C

Kwas askorbinowy (witamina C) występuje naturalnie w żywności, takie jak owoce cytrusowe, pomidory, ziemniaki i warzyw liściastych. Witamina C jest ważna dla kości i tkanki łącznej, mięśni i naczyń krwionośnych. Witamina C pomaga również przyswajanie żelaza, które jest niezbędne do produkcji czerwonych krwinek.

Kwas askorbinowy jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu niedoboru witaminy C.

Kwas askorbinowy mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie medycyny i opakowania. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich dolegliwościach, alergie, oraz wszystkich leków używanych.

Nie należy stosować kwas askorbinowy jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na witaminę C.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę o użyciu kwasu askorbinowego, jeśli masz

choroba nerek lub historia kamieni nerkowych

zaburzenie dziedziczne przeciążenie żelaza (hematochromatosis); lub

jeśli palisz (palenie może mieć mniej skuteczny kwas askorbinowy).

Twoje potrzeby dawka może być różna w czasie ciąży lub podczas karmienia piersią dziecko. Nie stosować kwas askorbinowy, bez konsultacji z lekarzem w obu przypadkach.

Użyj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Zalecana diety Dodatek witaminy C (kwasu askorbinowego) zwiększa się wraz z wiekiem. Postępuj zgodnie z instrukcjami świadczeniodawca jest. Można również zapoznać się z biurem suplementów diety w National Institutes of Health, czyli amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA) Nutrient Database (dawniej “zalecanego dziennego spożycia”) aukcji

Pij dużo płynów podczas przyjmowania kwasu askorbinowego.

Tabletki do żucia należy żuć przed połknięciem.

Kwas askorbinowy gumę można żuć tak długo, jak to pożądane, a następnie wyrzucić.

Nie należy kruszyć, żuć lub przerwy tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Połknąć w całości.

Działanie leku ciecz o specjalnej dawki miarka lub medycyny kubka. Jeśli nie masz urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jeden.

Utrzymuj ulegające rozpadowi w ustach tabletki w opakowaniu, aż będzie gotowy do jej podjęcia. usunąć tabletkę i umieścić go w ustach, suchą ręce. Nie połykać w całości, popijając. Pozostawić do rozpuszczenia w ustach bez żucia. Przełknięcia kilka razy tabletka rozpuszcza.

Przechowywać kwas askorbinowy w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Nie należy przerywać stosowania kwasu askorbinowego nagle po długotrwałym stosowaniu w dużych dawkach, lub może masz “warunkowe” niedobór witaminy C. Objawy obejmują krwawienie z dziąseł, czuje się bardzo zmęczony, a czerwone lub niebieskie plamki wskazać wokół mieszków włosowych. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o zwężająca dawkę. Warunkowego niedobór witaminy C może być trudne do rozwiązania bez opieki medycznej.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Przestań używać kwasu askorbinowego i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

bóle stawów, osłabienie lub uczucie zmęczenia, utrata masy ciała, ból brzucha

dreszcze, gorączka, zwiększone parcie na mocz, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu; lub

ostry ból w boku lub dolnej części pleców, krew w moczu.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

zgaga, rozstrój żołądka; lub

kurcze nudności, biegunka, żołądek.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z kwasu askorbinowego, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 3,02. Przejrzano dnia: 19.11.2013, 17:33:18.