MS Contin: Zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Co to jest MS Contin?

Tabletki o przedłużonym uwalnianiu MS Contin są stosowane, gdy dookoła zegara potrzebna jest ulga w bólu. Ta forma morfiny nie jest do użytku na miarę potrzeb podstawę do bólu.

MS Contin mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy przyjmować MS Contin jeśli masz ciężką astmą lub problemy z oddychaniem, zator w żołądku lub jelitach, lub niedrożności jelit zwanej porażenie jelita.

Ważna informacja

Morfina może spowolnić lub zatrzymać oddech, zwłaszcza po rozpoczęciu stosowania leku lub gdy dawka leku jest zmieniany. Nigdy nie bierz MS Contin w większych ilościach, lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Nie można zgniatać lub przerwy tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Tabletki należy połykać w celu uniknięcia narażenia na potencjalnie śmiertelną dawkę.

MS Contin może być zwyczaj formowania, nawet w regularnych dawkach. Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nigdy nie udostępniaj MS Contin z inną osobą. NIEWŁAŚCIWE narkotycznych BÓLU Lek PRZYCZYNĄ uzależnienia, przedawkowania lub śmierci, szczególnie u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży. Morfina może wywołać objawy abstynencyjne zagrażające życiu u noworodka.

Nie należy pić alkoholu. Niebezpiecznych skutków ubocznych lub śmierć może wystąpić, gdy alkohol w połączeniu z MS Contin.

Przed użyciem MS Contin

Nie należy przyjmować MS Contin jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na morfiny lub innych leków narkotycznych, lub jeśli masz

ciężką astmą lub problemy z oddychaniem

blokada w żołądku lub jelitach; lub

niedrożność jelita, nazywany porażenie jelita.

Nie należy używać MS Contin jeśli używano inhibitor MAO w ciągu ostatnich 14 dni. mogłyby wystąpić niebezpieczne interakcje leków. inhibitory MAO obejmuje izokarboksazyd, linezolid, błękit metylenowy iniekcji, fenelzyna, rasagiliny, selegilinę, tranylcyprominę i innych.

Może nie być w stanie podjąć MS Contin jeśli nie są już traktowane z podobnym opioidów (narkotyczne leki przeciwbólowe) i są tolerancyjne w stosunku do niego. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli nie jesteś pewien, że są tolerancyjni opioidami.

Morfina może być zwyczaj formowania. Nigdy nie udostępniaj morfinę z inną osobą, a zwłaszcza kogoś z historią nadużywania lub uzależnienia od narkotyków. Przechowywać lek w miejscu, gdzie inni nie mogą dostać się do niego. Sprzedawania lub rozdawania MS Contin jakiejkolwiek innej osoby jest niezgodne z prawem.

Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z morfiną i spowodować poważny stan zwany zespół serotoninowy. Pamiętaj, lekarz wie, czy też brać leki na depresję, choroby psychiczne, choroby Parkinsona, migreny, poważne zakażenia lub zapobieganiu nudnościom i wymiotom. Zapytaj lekarza przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w jaki sposób i kiedy przyjmować leki.

Aby upewnić się, MS Contin jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

każdy rodzaj problemu oddychania lub choroby płuc

historia uraz głowy, guz mózgu lub drgawki

historia narkomania, uzależnienie od alkoholu lub choroby psychicznej

problemy z oddawaniem moczu

choroba wątroby lub nerek; lub

problemy z pęcherzyka żółciowego, trzustki, lub tarczycy.

Nie wiadomo, czy MS Contin będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli używasz morfinę, gdy jesteś w ciąży, dziecko może stać się uzależniony od narkotyków. To może wywołać objawy abstynencyjne zagrażające życiu u dziecka po urodzeniu. Dzieci urodzone zależne zwyczaj formowania leku może wymagać leczenia przez kilka tygodni. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Morfina może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Morfina może być zwyczaj formowania, nawet w regularnych dawkach. Take MS Contin dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. NIEWŁAŚCIWE narkotycznych BÓLU Lek PRZYCZYNĄ uzależnienia, przedawkowania lub śmierci.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Morfina może spowolnić lub zatrzymać oddech, zwłaszcza po rozpoczęciu stosowania leku lub gdy dawka leku jest zmieniany. Nigdy nie bierz MS Contin w większych ilościach, lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Należy poinformować lekarza, jeśli lek wydaje się przestać działać, a także w łagodzeniu bólu.

Jak stosować MS Contin?

Zawsze sprawdź swoją butelkę, aby upewnić się czy są poprawne pigułki (sama marka i typ) lekarstwa przepisane przez lekarza. Zapytaj farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące medycyny otrzymasz w aptece.

Przerywać przyjmowania wszystkich innych dookoła zegara narkotyczne leki przeciwbólowe, jeśli zażyciem MS Contin.

Nie należy kruszyć, żuć lub złamać MS Contin tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Tabletki należy połykać w celu uniknięcia narażenia na potencjalnie śmiertelną dawkę.

Przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia.

Nie należy przerywać stosowania MS Contin nagle, czy można mieć nieprzyjemne objawy odstawienia. Zapytaj lekarza, jak bezpiecznie zaprzestać używania MS Contin.

Nigdy nie zgnieść lub złamać tabletkę MS Contin wdychać proszku lub zmieszać go w cieczy do wstrzyknięcia leku do żyły. Praktyka ta doprowadziła do śmierci.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła, wilgoci i światła.

Śledzić wysokości lek stosowany od każdej nowej butelki. Morfina jest narkotykiem, a należy pamiętać, jeśli ktoś używa lek niewłaściwie lub bez recepty.

Nie trzymaj resztki tabletki MS Contin. Należy zapytać farmaceutę, gdzie zlokalizować narkotyków z odbiorem programu utylizacji. Jeśli nie ma żadnego programu odbioru powrotem przepłukać niewykorzystane tabletki w toalecie. Utylizacja leków przez przepłukanie zaleca się zmniejszyć niebezpieczeństwo przypadkowego przedawkowania, powodując śmierć. Opinia ta odnosi się do bardzo małej liczby wyłącznie na receptę. The rząd, współpracując z producentem, określił tę metodę za najbardziej odpowiednie drogi utylizacji i prezentuje najmniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

MS Contin zwykle przyjmuje się 2 lub 3 razy dziennie. Ponieważ MS Contin służy do bólu, nie jesteś prawdopodobnie pominięcia dawki. Jeśli nie pominięcia dawki leku należy przyjąć tak szybko, jak to możliwe. Następnie należy przyjąć kolejną dawkę w następujący sposób

Jeśli wziąć MS Contin 3 razy dziennie: przyjąć kolejną dawkę 8 godzin po przyjęciu dawki pominiętej.

Jeśli wziąć MS Contin 2 razy dziennie: przyjąć kolejną dawkę 12 godzin po przyjęciu dawki pominiętej.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Nie należy przyjmować więcej niż zalecana dawki w okresie 24-godzinnym.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

 Morfiny przedawkowanie może być śmiertelne, zwłaszcza u dziecka lub innej osoby za pomocą leku bez recepty. Objawy przedawkowania mogą obejmować powolny oddech i tętno, silne uczucie senności, osłabienie mięśni, skóry zimne i lepkie, wskazać uczniom i omdlenia.

Nie należy pić alkoholu. Niebezpiecznych skutków ubocznych lub śmierć może wystąpić, gdy alkohol w połączeniu z morfiną. Sprawdź etykiety żywności i leków, aby mieć pewność, produkty te nie zawierają alkoholu.

Co należy unikać?

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn, dopóki nie wiemy, jak MS Contin wpłynie na ciebie. Zawroty głowy lub senność może spowodować poważne upadki lub inne wypadki.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na MS Contin: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

MS Contin skutki uboczne

powolne tętno, wzdychając, słaby lub płytki oddech

ból w klatce piersiowej, szybkie bicie serca lub kołatania

ekstremalna senność, uczucie jak ty może zemdleć

niepłodności, utraty miesiączki

impotencja, problemy seksualne, utrata zainteresowania seksem; lub

niski poziom kortyzolu – nudności, wymioty, utrata apetytu, zawroty głowy, zmęczenie lub osłabienie pogorszenie.

Udać się do lekarza od razu, jeśli masz objawy zespołu serotoninowego, takich jak: pobudzenie, halucynacje, gorączkę, dreszcze, pocenie się, szybkie bicie serca, sztywność mięśni, skurcze, utrata koordynacji, nudności, wymioty, biegunka lub.

Morfina jest bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy z oddychaniem u osób starszych i osób, które są poważnie chore, niedożywione lub w inny sposób osłabionych.

Częste działania niepożądane mogą obejmować MS Contin

senność, zawroty głowy

zaparcia, bóle brzucha, nudności, wymioty

bóle głowy, uczucie zmęczenia

niepokój; lub

łagodny świąd.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Niektóre leki mogą powodować niepożądane lub niebezpieczne skutki w przypadku korzystania z morfiny. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich lekach używanych obecnie, a każdy lek rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania.

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, senność lub spowolnić oddech może powodować niebezpieczne lub zagrażające życiu działania niepożądane. Zapytaj lekarza przed podjęciem MS Contin z pigułki spania, inne leki narkotyczne bólu, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z morfiną, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

11.07 Weryfikacja 30.03.2016, 11:28:01.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Jakie inne leki wpłynie MS Contin?

CSA Harmonogram 2 Duży potencjał nadużywania

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

MS Contin (morfina)

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Przewlekły ból tramadol, oksykodon, Cymbalta, Percocet, duloksetyny, fentanyl, morfina, Dilaudid, OxyContin, metadon, Ultram, hydromorfon

Ból tramadol, oksykodon, acetaminofen, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, hydrokodon, amitryptylina, Percocet, hydroksyzynę, klonidyna