mometazonu i formoterolu (drogi oddechowe) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków, które mogą być spowodowane przez ten lek. Być może trzeba mieć oczy sprawdzane w regularnych wizyt. Pamiętaj, aby zachować wszystkie terminy.

Choć lek ten zmniejsza liczbę epizodów astmy, może to zwiększyć szanse na ciężką astmę epizod, kiedy nie występują. Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą, o jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, że masz.

Ty lub Twoje dziecko nie powinni stosować tego leku, jeśli atak astmy już się rozpoczęła lub jeśli masz już poważny atak astmy. Lekarz może przepisać inny lek (np inhalatora krótko działający) do użycia w przypadku ostrego ataku astmy. natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Nie należy stosować innych leków na astmę lub lekarstwo na problemy z oddychaniem, bez konsultacji z lekarzem. Ten lek nie powinien być stosowany z arformoterol (Brovana®), budezonid / formoterol (Symbicort®), formoterol (Foradil®, Perforomist®) lub salmeterol (Serevent®) inhalatory.

Porozmawiaj z lekarzem lub uzyskać opiekę medyczną od razu, jeśli

Lekarz może zalecić, aby mieć przy sobie legitymację lekarską stwierdzającą, że Ty lub Twoje dziecko korzysta leku i że mogą być potrzebne dodatkowe leku podczas trudnych sytuacjach, ciężkim ataku astmy lub innych chorób, nietypowy stres.

Można uzyskać infekcje łatwiej podczas stosowania tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli ty lub twoje dziecko zostało narażone na kogoś z ospa wietrzna czy odra.

Ten lek może powodować infekcję grzybicy jamy ustnej i gardła (pleśniawki). Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz białe plamy w jamie ustnej lub gardła, lub bólu podczas jedzenia lub połykania.

Użycie zbyt wiele tego leku lub używania go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: ciemnienie skóry, biegunka, zawroty głowy, omdlenia, utrata apetytu, depresji, nudności, wysypka, zmęczenie lub osłabienie lub wymioty.

Lek może zmniejszyć gęstość mineralną kości w przypadku stosowania przez długi okres czasu. Niska gęstość mineralna kości może powodować słabe kości i osteoporozy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Ten lek może powodować dzieci wolniej niż zwykle rośnie. Porozmawiaj z lekarzem pediatrą, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.