mitomycyny (dożylnie) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Podczas leczenia lekiem mitomycyna, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Mitomycyna może obniżać odporność organizmu i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Ponadto inne osoby mieszkające w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować doustna szczepionka przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Należy także unikać osoby, które miały doustną szczepionkę przeciwko polio. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Mitomycyna może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Jeśli mitomycyna przypadkowo wypływa żyły, do której jest wtryskiwany, może uszkodzić skórę i powodować blizny. U niektórych pacjentów może to nastąpić kilka tygodni lub nawet miesięcy po ten lek jest podany. Należy powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia lub gdziekolwiek indziej na skórze.