mitomycyna dożylne

supresja szpiku kostnego, zwłaszcza małopłytkowość i leukopenia, które mogą przyczynić się do zakażeń w przeważającej już zainfekowanym pacjentem, jest najbardziej powszechny i ​​poważny toksycznych skutków zastrzyku mitomycyna. Hemolityczno-mocznicowy zespół (HUS) odnotowano u pacjentów otrzymujących mitomycynę systemowego. Zespół może wystąpić w każdym momencie leczenia mitomycyna, ale w większości przypadków występuje w dawkach równych lub większych niż 60 mg. Transfuzja krwi produkt może nasilać objawy związane z tym zespołem.

Używa Dla mitomycyna

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Mitomycyna zakłócają wzrost komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone. Ponieważ wzrost normalnych komórek organizmu mogą mieć również wpływ mitomycyna, występuje również inne efekty. Niektóre z nich mogą być poważne i należy zgłaszać się do lekarza. Inne objawy, takie jak wypadanie włosów, nie mogą być poważne, ale może budzić obawy. Niektóre efekty nie mogą występować przez wiele miesięcy lub lat po lek jest stosowany.

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem mitomycyna, należy lekarz mówić o dobrej mitomycyna zrobi, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Mitomycyna ma być podawany wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla mitomycyna dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na mitomycyna lub jakiekolwiek inne leki. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Chociaż nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie mitomycyna u dzieci z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie powinny powodować różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

Przed użyciem mitomycynę

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie mitomycyna w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia mitomycynę, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie mitomycynę z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Mitomycynę za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie mitomycyna. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Mitomycyna jest zwykle podawana wraz z niektórymi innymi lekami. Jeśli używasz kombinacji leków, ważne jest, że pojawi każdy we właściwym czasie. Jeśli pacjent przyjmuje niektóre z tych leków doustnie, zadać pracownikowi służby zdrowia, które pomogą Ci zaplanować sposób, aby pamiętać, aby wziąć je w odpowiednim czasie.

mitomycyna często wywołuje nudności i wymioty, utrata apetytu. Jednak jest to bardzo ważne, aby nadal otrzymywać lek, nawet jeśli zaczynają czuć się chory. Zapytaj pracownika służby zdrowia sposobów, aby zmniejszyć te efekty.

Dawka mitomycyna będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki mitomycyna. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że mitomycyna pracuje prawidłowo i aby sprawdzić niepożądanych efektów.

Podczas leczenia lekiem mitomycyna, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Mitomycyna może obniżać odporność organizmu i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Ponadto inne osoby mieszkające w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować doustna szczepionka przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Należy także unikać osoby, które miały doustną szczepionkę przeciwko polio. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Mitomycyna może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Jeśli mitomycyna przypadkowo wypływa żyły, do której jest wtryskiwany, może uszkodzić skórę i powodować blizny. U niektórych pacjentów może to nastąpić kilka tygodni lub nawet miesięcy po mitomycyna wypowiedzenia. Należy powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia lub gdziekolwiek indziej na skórze.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Ponadto, ze względu na sposób działania leków na raka w organizmie, istnieje ryzyko, że mogą powodować inne działania niepożądane, nie może mieć miejsca, dopóki miesiące albo lata po wykonaniu lek jest stosowany. Te opóźnione skutki mogą obejmować niektórych rodzajów raka. Omów te ewentualne skutki z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Prawidłowe użycie mitomycyna

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Mitomycyna czasem powoduje chwilową utratę włosów. Po zakończeniu leczenia, odrost włosów powrócić.

Po zaprzestaniu korzystania mitomycynę, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Również skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z mitomycynę

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Rak pęcherza moczowego cisplatyna, doksorubicyna, adriamycyna, mitomycyna, Platynyol®, Tecentriq, tiotepa

Rak trzustki fluorouracyl, lek Tarceva, Abraxane, gemcytabiny, Gemzar, Afinitor, Sutent, erlotynib

Rak żołądka fluorouracyl, doksorubicyna, adriamycyna, mitomycyna, Cyramza, ramucirumab, Adrucil, Mutamycin

mitomycyny Side Effects

mitomycyna