metronidazol zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest metronidazol?

Metronidazol stosuje się w leczeniu infekcji bakteryjnej pochwy, żołądka, skóry, stawów, i dróg oddechowych. Ten lek nie będzie leczyć pochwy drożdże.

Metronidazol może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Wziąć metronidazolu w pełni określoną długość czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone. Pomijanie dawek może również zwiększać ryzyko dalszych infekcji, która jest odporna na antybiotyki. Metronidazol nie leczeniu infekcji wirusowych, takich jak wspólny grypy zimno lub. Nie należy pić alkoholu podczas przyjmowania metronidazolu i przez co najmniej 3 dni po zakończeniu kuracji. Możesz mieć nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak szybkie bicie serca, uczucie ciepła lub zaczerwienienia pod skórą, mrowienie, uczucie nudności i wymioty.

Ważna informacja

Nie należy stosować tego leku w przypadku uczulenia na metronidazol lub jeśli jesteś w pierwszym trymestrze ciąży. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Przed podjęciem metronidazol, należy poinformować lekarza, jeśli jesteś uczulony na jakieś leki, lub jeśli masz

choroby żołądka lub jelit, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna

zaburzenia krwinek, takich jak niedokrwistość (utrata czerwonych krwinek) lub leukopenia (brak białych krwinek)

Przed zastosowaniem leku

padaczkę lub inne zaburzenie napadowe; lub

zaburzenia nerwowe.

Jeśli którykolwiek z tych warunków, może być konieczne dostosowanie dawki lub specjalne testy bezpiecznie przyjmować tego leku.

Metronidazol może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie stosować tego leku, nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Weź metronidazol dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Weź przedłużonym uwalnianiu tabletki metronidazol (Flagyl ER) na czczo, co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po zjedzeniu posiłku. Nie należy kruszyć, żuć lub przerwy tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Połknąć w całości. Łamanie tabletki może spowodować zbyt wiele leku być uwalniane w czasie. Wziąć metronidazolu w pełni określoną długość czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone. Pomijanie dawek może również zwiększać ryzyko dalszych infekcji, która jest odporna na antybiotyki. Metronidazol nie leczeniu infekcji wirusowych, takich jak wspólny grypy zimno lub.

Aby mieć pewność, metronidazol nie powoduje szkodliwych skutków, twoja krew może trzeba badać częściej. Czynność wątroby może także muszą być przetestowane. regularne wizyty u lekarza.

Ten lek może powodować niezwykłe rezultaty niektórych badań medycznych. Powiedz żadnego lekarza, który traktuje cię, że używasz metronidazol.

metronidazol Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Objawy przedawkowania mogą obejmować nudności, wymioty, zawroty głowy, utrata równowagi lub koordynacji, drętwienie i mrowienie lub napady (drgawki).

Nie należy pić alkoholu podczas przyjmowania metronidazolu i przez co najmniej 3 dni po zakończeniu kuracji. Możesz mieć nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak szybkie bicie serca, uczucie ciepła lub zaczerwienienia pod skórą, mrowienie, uczucie nudności i wymioty.

Sprawdź etykiety jakichkolwiek leków lub produktów spożywczych, których używasz, aby upewnić się, że nie zawierają alkoholu.

antybiotyków mogą powodować biegunkę, która może być oznaką nowych zakażeń. Jeśli masz biegunkę, która jest wodnista lub krwawa, należy przerwać stosowanie metronidazolu i skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku anty-biegunka, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na metronidazol: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych poważnych skutków ubocznych

drętwienie lub mrowienie w dłoniach lub stopach

białe plamy lub owrzodzenie wewnątrz jamy ustnej lub na wargach

Jak należy stosować metronidazol?

ból lub pieczenie podczas oddawania moczu

Biegunka to wodnista lub krwawa

zaburzenia widzenia, ból za oczami

kłopoty z koncentracją, zaburzenia mowy, zmiany nastroju lub zachowania, drgawki, skurcze mięśni, drgawki (konwulsje)

gorączka, dreszcze, bóle mięśni, dezorientacja, ból głowy, ból gardła, sztywność karku, zwiększona wrażliwość na światło, senność, nudności i wymioty; lub

ciężka reakcja skórna – gorączka, ból gardła, obrzęk twarzy lub języka, pieczenie w twoich oczach, ból skóry, a następnie czerwony lub fioletowy wysypki skórnej, że spready (zwłaszcza w obrębie twarzy lub górnej części ciała) oraz przyczyny powstawanie pęcherzy i łuszczenie.

Mniej poważne metronidazol działania niepożądane mogą obejmować

ból brzucha, biegunka

zawroty głowy, utrata równowagi

świąd lub wydzielina z pochwy

suchość w jamie ustnej lub nieprzyjemny metaliczny smak

kaszel, kichanie, katar lub zatkany nos; lub

obrzęk lub ból języka.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza

Co należy unikać?

cymetydyna (Tagamet)

leki zajęcia takie jak fenytoina (Dilantin) lub fenobarbital (Luminal, Solfoton)

cieńsza krwi takie jak warfaryna (Coumadin, Jantoven)

Metronidazol skutki uboczne

litu (Lithobid, Eskalith, inne); lub

disulfiram (Antabuse).

Ta lista nie jest kompletna i inne leki mogą wchodzić w interakcje z metronidazolem. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Uwaga: Każdy starań w celu zapewnienia, że ​​podane informacje są prawdziwe, aktualne i kompletne, jednak nie ma gwarancji, jest wykonana w tym celu. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą Drug być czas wrażliwe. Informacje o leku Multum jest zasób informacyjny przeznaczony do wspomagania licencjonowanych zawodów medycznych w opiece nad pacjentami i / lub służyć konsumentom oglądania tej usługi jako uzupełnienie, a nie substytut, doświadczenie, umiejętności, wiedzy i osądu zawodów medycznych. Brak ostrzeżenia dla danego leku lub kombinacji leków, w żadnym razie nie powinny być interpretowane jako wskazanie, że kombinacje leków lub lek jest bezpieczny, skuteczny i odpowiedni dla danego pacjenta. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone na pokrycie wszystkich możliwych zastosowań, wskazówki środki ostrożności, ostrzeżeń, interakcji lekowych, reakcje alergiczne lub skutki negatywne.

10.01.2 / 14/2011 3:28:42

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Bakteryjne zapalenie pochwy klindamycyna, Cleocin, tinidazol, MetroGel pochwy, miejscowe kwasu octowego

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, Augmentin, klindamycyna

Rzęsistkowica Flagyl, tinidazol, Metro, Tindamax, Flagyl IV

STD Profilaktyka doksycyklina, azytromycyna, Zithromax, Flagyl ceftriakson, Rocephin

Jakie inne leki wpłynie metronidazol?

metronidazol