metronidazol (dożylnie) opis i nazwy firmowe

wtryskowego metronidazol stosuje się w leczeniu poważnych infekcji bakteryjnych w różnych częściach ciała. Jest on również stosowany do zapobiegania infekcjom w jelitach przed i po operacji dla niektórych pacjentów.

Metronidazol należy do grupy leków znanych jako antybiotyki. Działa poprzez zabijanie bakterii lub zapobiegania ich wzrost. Jednak ten lek nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku metronidazol w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Rozwiązanie, proszek do sporządzania roztworu

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku metronidazol w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane skutki i problemy z wątrobą związane z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk metronidazol.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Inne interakcje

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku, zmianie niektórych innych leków przyjmowanych lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Innych problemów medycznych

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Lekarz daje kilka dawek leku, aż twój stan poprawia się, a następnie przejdziesz do doustnego leku, który działa w ten sam sposób. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, skonsultować się z lekarzem.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy podczas przyjmowania tego leku. Jest, aby upewnić się, że zakażenie jest usunięty. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Nie powinni otrzymywać metronidazol jeśli wziąć lek o nazwie disulfiram (Antabuse®) w ciągu ostatnich 2 tygodni. Korzystanie z tych leków razem mogą powodować poważne działania niepożądane.

Picie napojów alkoholowych podczas przyjmowania tego leku może powodować bóle brzucha, nudności, wymioty, bóle głowy, uderzenia gorąca lub zaczerwienienie lub twarzy. Inne preparaty zawierające alkohol (np, eliksiry, syropy na kaszel, toniki) może również powodować problemy. Ten lek może również powodować napoje alkoholowe do smaku inaczej. Nie należy pić napojów alkoholowych lub podjęcia innych preparatów zawierających alkohol podczas przyjmowania tego leku, ani na co najmniej 3 dni po zakończeniu z lekiem.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz zawroty głowy, problemy z kontrolą mięśni lub koordynacji, drżenie lub niestabilnego chodu, niewyraźną mowę, czy kłopoty z mówieniem. Mogą to być objawy ciężkiej choroby mózgu zwany encefalopatia.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pieczenie, drętwienie, mrowienie lub bolesne doznania w ramionach, rąk, nóg i stóp. Mogą to być objawy stanu zwanego neuropatia obwodowa.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz dezorientacja, senność, gorączka, ogólne poczucie choroby, ból głowy, utrata apetytu, nudności, sztywność karku lub plecach, albo wymioty. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej aseptycznego zapalenia opon mózgowych.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.