meropenem dożylne

Klasa terapeutyczna: antybiotyki

Używa Na meropenem

Farmakologiczna Klasa: beta-laktamowe

Klasa chemiczna: karbapenemu

meropenem ma być udzielona tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, meropenem stosowane w niektórych pacjentów z następujących warunkach medycznych

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Na meropenem, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na meropenem lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność zastrzyku meropenemu u dzieci od 3 miesiąca życia i starszych z powikłanych zakażeń skóry i struktury skóry i bakteryjnego zapalenia opon mózgowych, a dla dzieci z zakażeniami w obrębie jamy brzusznej.

Przed użyciem meropenem

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku meropenemu u osób w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk meropenemu.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania meropenem, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Meropenem za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie meropenem któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z meropenemem. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje Albo twojemu Meropenem dziecka. meropenem jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył. Lek należy podawać powoli, dzięki czemu przewód IV będą musiały pozostać w miejscu przez 15 do 30 minut.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić Ty lub Twoje dziecko ściśle podczas przyjmowania meropenemu. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać.

Meropenem może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma świąd, pokrzywka, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta po otrzymaniu meropenemu.

U niektórych pacjentów mogą wystąpić drżenia lub drgawki podczas odbierania meropenemu. Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma już historię napadów i biorą leki przeciwdrgawkowe, należy kontynuować, chyba że zaleci inaczej lekarzem. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje sodowa kwasu walproinowego (Depakote®) lub kwas walproinowy (Depakene®).

Meropenem mogą powodować biegunkę i w niektórych przypadkach może być ciężkie. Może się zdarzyć, 2 lub więcej miesięcy po zaprzestaniu korzystania meropenemu. Nie należy przyjmować żadnych leków przeciwbiegunkowych bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. leki biegunka może sprawić, że biegunka gorsze lub uczynić to trwać dłużej. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego czy łagodna biegunka trwa lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

meropenem może powodować drgawki, bóle głowy, drętwienie lub mrowienie. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak meropenem wpływa.

Nie należy przyjmować inne leki, chyba że twój zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie meropenemem

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zakażenie wewnątrzbrzusznym cyprofloksacyna, metronidazol, klindamycyna, Flagyl, ceftriakson

Szpitalnego zapalenia płuc cyprofloksacyna, Levaquin, lewofloksacyna, wankomycyna, Zosyn

Środki ostrożności podczas korzystania z meropenem

Struktura skóry i zakażenia cyprofloksacynę, azytromycynę, Augmentin, Zithromax, cefdinir

Skóry lub tkanek miękkich Zakażenia cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

meropenem Side Effects

meropenem