meloksykamu (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ten lek może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Jest to bardziej prawdopodobne u osób, które już mają choroby serca i naczyń krwi i którzy korzystają z tego leku przez dłuższy czas. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nudności lub wymioty, ból lub dyskomfort w ramionach, żuchwy, pleców, szyi, lub duszność, niewyraźną mowę, lub osłabienie.

Meloksykam może powodować krwawienia z żołądka lub jelit. Ten problem może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli palisz lub regularnie pić alkohol, jeśli ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak steroidy lub rozcieńczalnik krwi).

Problemy z wątrobą mogą wystąpić podczas korzystania z tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów: brzucha lub ból brzucha i tkliwość uciskowa, gliny w kolorze stolce, ciemne zabarwienie moczu, zmniejszenie apetytu, gorączka, ból głowy, świąd, utrata apetytu, nudności i wymioty, skórne wysypka, obrzęk stóp lub podudzi, zmęczenie lub osłabienie lub żółtych oczu i skóry.

Poważne działania niepożądane mogą wystąpić podczas leczenia tym lekiem. Czasem poważne efekty uboczne mogą wystąpić bez ostrzeżenia. Jednak ewentualne sygnały ostrzegawcze pojawiają się często, w tym silny ból brzucha, smoliste stolce czarne i / lub wymioty krwi lub materiału, który wygląda jak fusy, wysypka skórna, obrzęk twarzy, palce, stopy, i / lub dolne partie nóg. Również oznaki poważnych problemów z sercem mogą wystąpić takie jak ból w klatce piersiowej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, lub nieregularny lub nietypowy zaczerwienienie lub ciepło skóry. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli ty lub twoje dziecko zauważy którykolwiek z tych objawów.

Meloksykam może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Chociaż występuje rzadko, to może występować częściej u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, łapiąc oddech lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w zabarwieniu skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, ula-jak obrzęki na skórze, obrzęk lub obrzęk powiek i wokół oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz. Zapytaj kogoś do kierowania do najbliższego pokoju szpitalnego. Wezwać karetkę, leżeć, okryć, żeby się ogrzać, a prop nogi wyżej niż głowę. Pozostań w tej pozycji, aż nadejdzie pomoc.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, silny trądzik lub skóry wysypka, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze, gdy Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku.

Stosowanie leku podczas dalszej części ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może powodować opóźnienie owulacji u kobiet, co może wpływać na ich zdolność do posiadania dzieci. Jeśli planujesz mieć dzieci, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Należy poinformować lekarza, jeśli masz niewyjaśnione zwiększenie masy ciała lub obrzęki (zatrzymanie płynów lub organ obrzęk) z tego leku.

Mobic® cieczy doustny zawiera sorbitol, który może powodować bardzo poważne problemy jelit, gdy podjęte z sulfonianu polistyrenu sodu (Kayexalate®). Nie należy przyjmować płyn doustny wraz z Kayexalate®.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.