Medrol dosepak

Klasa terapeutyczna: Endocrine-metaboliczna agenta

Używa Dla Medrol Dosepak

Farmakologiczna Klasa: nadnerczy glikokortykosteroidów

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków metyloprednizolonu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków metyloprednizolonu u pacjentów geriatrycznych.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Medrol Dosepak

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają metyloprednizolon. To nie może być specyficzny dla Medrol Dosepak. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu może zwiększyć szansę na niechcianych efektów.

Jeśli używasz tego leku przez dłuższy czas, nie należy nagle przerywać stosowania go bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Może trzeba będzie powoli zmniejszać dawkę przed zatrzymaniem go całkowicie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli będzie leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt ewentualnych niepożądanych skutków, które mogą być spowodowane przez ten lek. mogą być potrzebne badania krwi lub moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Właściwe stosowanie metyloprednizolonu

Jeśli używasz tego leku przez dłuższy czas, należy poinformować lekarza o jakimkolwiek dodatkowym stresu lub lęku w swoim życiu, w tym innych problemów zdrowotnych i stres. Twoja dawka leku może być konieczna zmiana w krótkim czasie, podczas gdy masz dodatkowy stres.

Użycie zbyt wiele tego leku lub używania go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Porozmawiaj z lekarzem od razu, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: niewyraźne widzenie; zawroty głowy lub omdlenia; szybkie, nieregularne lub kołatanie serca, zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu, drażliwość lub zmęczenie lub osłabienie ,

Ten lek może powodować, aby uzyskać więcej infekcji niż zwykle. Unikaj ludzi, którzy są chorzy lub mają infekcje i częste mycie rąk. Jeśli są wystawione na ospę wietrzną lub odry, należy powiadomić lekarza od razu. Jeśli zacznie mieć gorączkę, dreszcze, ból gardła, lub jakichkolwiek innych objawów zakażenia, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, ból oka, lub jakiejkolwiek innej zmiany w wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Podczas leczenia lekiem metyloprednizolonu, nie mają żadnych szczepień (szczepionek) bez zgody lekarza. Metyloprednizolonu może obniżać odporność organizmu i szczepionka może nie działać tak dobrze, czy może masz infekcję szczepionka ma na celu zapobieganie. Ponadto, nie należy się wokół innych osób mieszkających w gospodarstwie domowym, którzy otrzymują szczepionek zawierających żywe wirusy, ponieważ jest szansa, mogliby przekazać wirusa do ciebie. Niektóre przykłady obejmują żywych szczepionek przeciwko odrze, śwince, grypa szczepionka przeciw grypie (nosowa), wirus polio (forma ustna), rotawirusom i różyczki. Nie zbliżyć się do nich i nie zatrzymuj się w tym samym pomieszczeniu z nimi zbyt długo. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Ten lek może powodować zmiany nastroju lub zachowania dla niektórych pacjentów. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz depresję; wahania nastroju; fałszywe lub nietypowe poczucie dobrego samopoczucia, problemy z zasypianiem lub zmiany osobowości podczas stosowania tego leku.

Ten lek może powodować rozrzedzenie kości (osteoporoza) lub powolnego wzrostu u dzieci, jeżeli są stosowane od dłuższego czasu. Należy poinformować lekarza, jeśli masz jakieś bóle kości lub jeśli mają zwiększone ryzyko osteoporozy. Jeśli dziecko jest za pomocą tego leku, należy poinformować lekarza, jeśli uważasz, że twoje dziecko nie rozwija się prawidłowo.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych testów skórnych.

Środki ostrożności podczas używania Medrol Dosepak

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Efekty uboczne Medrol Dosepak

Medrol Dosepak (metyloprednizolonu)

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Stany zapalne, prednizon, deksametazon, metyloprednizolon, hydrokortyzon, betametazon

Alergiczny nieżyt nosa prednizon, promethazine, Zyrtec, flutykazonu donosowo, loratadyna, Flonase

Astma prednizon, montelukast, Singulair®, triamcynolon, deksametazon, metyloprednizolon

Dermatologic Uszkodzenie flutikazonu miejscowego, metyloprednizolonu, Medrol, Solu-Medrol, Depo-Medrol