mebendazolu

Klasa terapeutyczna: przeciwrobacze

Używa Dla mebendazolu

Klasa chemiczna: Benzimidazolu

Mebendazol stosuje się do leczenia

mebendazol może być również stosowany do innych infekcji robaków określona przez lekarza.

Mebendazolu działa poprzez utrzymywanie robaka przed pochłanianiem cukier (glukoza). To stopniowo powoduje straty energii i śmierci robaka.

Mebendazolu jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla mebendazolu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na mebendazolu ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem mebendazolu

mebendazolu została przetestowana w ograniczonej liczbie dzieci w wieku 2 lat lub starszych oraz, w skutecznych dawkach, nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie mebendazolu w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie mebendazolu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Mebendazolu zwykle przychodzi z kierunkami pacjentów. Przeczytaj je uważnie przed użyciem mebendazolu.

Brak specjalnych preparatów lub inne kroki (na przykład specjalne diety, na czczo, inne leki, środki przeczyszczające, lub lewatywy) są niezbędne przed, w trakcie lub bezpośrednio po zrobieniu mebendazolu.

Tabletki mogą być mebendazolu żuć, połykać w całości lub rozdrabniane i mieszane z jedzeniem.

U pacjentów przyjmujących mebendazolu dla tęgoryjce, glisty czy włosogłówki

U pacjentów przyjmujących mebendazolu na owsiki

U pacjentów przyjmujących mebendazolu na infekcje, w których potrzebne są duże dawki

Dawka mebendazol będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki mebendazolu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki mebendazolu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Prawidłowe użycie mebendazolu

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w zakażeniach, w których potrzebne są duże dawki. To jest upewnienie się, że infekcja jest całkowicie wyjaśniona i pozwolić lekarza w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

U pacjentów przyjmujących mebendazolu na owsiki

U pacjentów przyjmujących mebendazolu dla tęgoryjce lub włosogłówki

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z mebendazolu

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Glistnicy albendazolu, nitazoksanid, Vermox, Albenza, Alinia, piperazyny

mebendazolu Side Effects

mebendazolu

Pinworm Infection, Enterobius vermicularis Albendazol, Vermox, Albenza, piperazyny, Pyrantel, PIN-X

Capillariasis albendazolu, Vermox, Albenza, tiabendazol

Włosogłówka Zakażenie albendazolu, Vermox, Albenza, tiabendazol, Emverm