male przypomnienie niepłodności – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Niepłodność jest niemożność osiągnięcia prawidłowej ciąży. Mniej więcej jedna na siedem par w Stanach Zjednoczonych nie jest w stanie wyobrazić sobie dziecko po wypróbowaniu regularnie przez okres jednego roku. Niektóre pary będą miały powodzenie w drugim lub trzecim roku stara, ale pary nie może pojąć, że po trzech latach są bardzo mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek się uda, chyba że poszukują pomocy medycznej .; Niepłodność para może być spowodowane przez męskie partnerem, partnerki lub obu. Badania sugerują sam mężczyzna partner jest bezpłodny w około 20% przypadków, a obaj partnerzy mają problemy z płodnością około 30% czasu. Dlatego męskiego partnera odgrywa rolę w około połowie wszystkich par, które mają problemy z poczęciem dziecka. W około 15% przypadków, testy niepłodności całkowicie normalne w obu partnerów, pomimo tego, że para nie może sobie wyobrazić dziecko .; Niepłodność męska ma wiele przyczyn, które można podzielić na kilka głównych grup; Hormonalne problemów, takich jak niski poziom testosteronu i hormonu tarczycy; Problemy z jądrami, w tym nieprawidłowego wzrostu lub rozwoju lub uszkodzenia w wyniku urazów i zakażeń; Problemy z przepływem spermy obrębie męskich narządów rozrodczych, w tym zablokowanych rurach, że plemniki transport, infekcje narządów płciowych, żylaki (żylaki powrózka nasiennego) w obrębie moszny lub problemy z wytryskiem

objawy

Większość niepłodne mężczyźni nie mają żadnych objawów. Człowiek z problemów hormonalnych mogą zauważyć zmiany w głosie lub wzorzec wzrostu włosów, rozwój piersi, lub trudności z funkcji seksualnych .; Diagnoza; Kiedy para jest bezpłodna, mężczyzna i kobieta zwykle są oceniane łącznie. Nawet jeśli jeden z partnerów został wcześniej poczęła dziecko, powinien on zostać ocenione, ponieważ nowa przyczyną niepłodności może rozwinęły .; Ocenę niepłodności u mężczyzn na ogół rozpoczyna się od nasienia analizy, znany również jako spermy. Próbkę nasienia zwykle gromadzone jest w gabinecie lekarskim po człowieku nie wstrzymał się od wytrysku przez dwa do trzech dni. Jeżeli analiza nasienia jest całkowicie normalne, dalsza ocena rzadko jest potrzebna .; Jeśli pierwszą analizę nasienia nie jest normalny, jeden lub więcej, mogą być zbierane dodatkowe próbki. Jeśli więcej niż jedna z tych próbek jest nienormalne, pełniejsza ocena powinna być wykonywana. Ocena ta obejmuje zazwyczaj; Pełny wywiad lekarski, w tym seksualnego i ogólnego rozwoju, wcześniejszych chorób, leków i ekspozycji; Ogólne badanie lekarskie, aby szukać dowodów problemów hormonalnych lub chorób medycznych bazowych – To badanie powinno skupić się na poszukiwaniu dowodów na infekcje narządów płciowych, zablokowane kanaliki spermy i kurczenie jąder .; Badanie poziomu hormonów

Diagnoza

Kiedy para jest bezpłodna, mężczyzna i kobieta zwykle są oceniane łącznie. Nawet jeśli jeden z partnerów został wcześniej poczęła dziecko, powinien on zostać ocenione, ponieważ nowa przyczyną niepłodności mogą być rozwijane.

Jak długo to trwa?

W większości mężczyzn, niepłodność jest prawdopodobne, aby kontynuować, jeśli nie jest leczona. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że niektóre pary, którzy mają trudności z zajściem w ciążę w pierwszym roku są udane, a później, że ludzi, którzy wydają się mieć niską liczbę plemników lub w inny sposób nieprawidłową analizę nasienia może wciąż być w stanie ojciec dzieci.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Nie można uniknąć większości rodzajów bezpłodności. Nadmierne spożycie alkoholu lub stosowanie niektórych leków może przyczynić się do niepłodności i należy unikać w parach nadzieję wyobrazić. Istnieją pewne dowody, że wysokie temperatury mogą dokonać spermy nieaktywna. Mimo, że ten efekt jest tylko tymczasowe, wanny z hydromasażem i łaźnie parowe też należy unikać.

Jak leczyć to schorzenie

Leczenie niepłodności męskiej zależy od przyczyny. Jeśli konkretna przyczyna niepłodności jest odkryta, czasem jest to możliwe do wyleczenia. Różnorodne możliwości leczenia są dostępne i obejmują terapię hormonalną, chirurgii w celu skorygowania zablokowane rury i leczenia infekcji lub zaburzeń medycznych.

Kiedy wizyta u lekarza

Może chcesz porozmawiać z lekarzem, jeśli ty i twój partner nie jest w stanie wyobrazić sobie dziecko po wypróbowaniu regularnie przez okres jednego roku. Starsze pary lub ludzie, którzy mają mocne podstawy, by podejrzewać, niepłodność może chcieć skontaktować się z lekarzy po wypróbowaniu na krótszym czasie (na przykład sześć miesięcy).

Rokowanie

Dzięki udoskonaleniom technologii, rokowanie dla niepłodnych par zmienił się z zniechęcające do dość obiecująco. Maksymalnie 50% mężczyzn posiada zidentyfikowania lub uleczalne przyczyny niepłodności i wspomaganego rozrodu może pomóc wielu z resztą.