MACITENTAN (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może spowodować bardzo poważne wady wrodzone. Użyj dwóch form skutecznej antykoncepcji, żeby nie zajść w ciążę podczas stosowania leku (nawet jeśli lek jest tymczasowo zatrzymany), a przez co najmniej 1 miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania leku. Najbardziej efektywnych form kontroli urodzeń są hormonalne tabletki antykoncepcyjne, plastry, strzały, pierścienie dopochwowe lub implanty, lub wazektomii (dla mężczyzn). Jedną z tych form antykoncepcyjnych powinno być połączone z prezerwatywy, membrany lub nasadki szyjki macicy. Jeśli kobieta miała podwiązanie jajowodów lub ma wkładkę wewnątrzmaciczną, że nie trzeba używać drugą formę kontroli urodzeń. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Jeśli jesteś kobietą, która może zajść w ciążę, trzeba mieć negatywny test ciążowy przed będzie wolno przyjmować tego leku. Zostanie także muszą mieć test ciążowy co miesiąc w czasie leczenia. W przypadku pominięcia okresu podczas używania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć nudności, wymioty, gorączka, ciemne zabarwienie moczu lub blade stolce, utrata apetytu, ból w górnej części brzucha lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy uszkodzenia wątroby.

Obrzęk płuc może wystąpić z tym lekiem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej, trudności, szybki lub głośny oddech, czasem z świszczący oddech, niebieskie usta i paznokcie, bladość skóry, zwiększone pocenie się, kaszel, że czasami produkuje różową pianką plwociny lub duszność.

Ten lek może zmniejszyć ilość plemników mężczyzn marka i wpływać na ich zdolność do posiadania dzieci. Jeśli planujesz mieć dzieci, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.