łysienie typu męskiego: opcje diagnostyki i leczenia

Co powoduje łysienie typu męskiego, a kto jest zagrożony?

Łysienie typu męskiego jest najczęstszym typem utraty włosów u mężczyzn. Zwykle; Wynika typowego wzoru łysiny i przerzedzenie włosów na koronie.

Łysienie typu męskiego jest spowodowane przez hormony i predyspozycją genetyczną.

Włosy rosną około cala co kilka miesięcy. Każdy włos rośnie od lat 2 do 6; pozostaje na tej długości, na krótki okres czasu, po czym wypada. Nowe włosy szybko zaczyna; uprawy na swoim miejscu. W każdej chwili, około 85% włosów na głowie jest; fazy wzrostu, a 15% nie jest.

objawy

Każdy włos mieści się w zagłębieniu w skórze zwanego pęcherzyka. Łysienie u mężczyzn występuje; gdy pęcherzyk kurczy się w miarę upływu czasu, w wyniku krótszego rozdrobnionych włosów. Koniec; Rezultatem jest bardzo mały pęcherzyk bez włosów wewnątrz. Normalnie, włosy powinny rosnąć; z powrotem. Jednak u mężczyzn, którzy są łysiejący, pęcherzyk nie rosną nowe włosy. Czemu; W takiej sytuacji nie jest dobrze poznany, ale jest to związane z twoich genów i płci męskiej; hormony. Mimo, że mieszki włosowe są małe, pozostają przy życiu, co sugeruje, Możliwość nowego wzrostu.

Typowy wzór łysienia męskiego rozpoczyna się na linii włosów, która stopniowo; cofa się, tworząc kształt “M”. Istniejący włosy mogą stać się cieńsze i krótsze. ; włosy na czubku również zaczyna się przerzedzać. Ostatecznie góry linii włosów spełnia; rozrzedzonej korony, pozostawiając podkowy wzór włosów wokół boków główki.

Wypadanie włosów w plastry, rozproszonych rzuca włosy, łamanie wałków do włosów lub sierści; straty związane z zaczerwienieniem, łuszczeniem, ból, lub szybka; Postęp może być spowodowane przez inne warunki.

Klasyczny łysienie typu męskiego jest zwykle rozpoznawana na podstawie wyglądu i; Wzór łysienia. Wszelkie nietypowe utrata włosów może być spowodowane przez inne medyczne; zaburzenia. Biopsja skóry lub innych procedur; może być potrzebne do diagnozowania innych chorób, które powodują; utrata włosów.

Diagnoza

Analiza włosów nie jest dokładny w diagnozowaniu odżywczych lub podobnych przyczyn; wypadanie włosów. Może jednak ujawnić substancje, takie jak arsen lub ołów.

Leczenie nie jest konieczne, jeśli są wygodne z wyglądu. Włosy; tkania, treski, czy zmiana fryzury może zamaskować wypadanie włosów. To jest; zazwyczaj najtańszym i najbezpieczniejszym podejście do męskiego łysienia.

Istnieją dwa główne leki stosowane w leczeniu łysienia typu męskiego

Przeszczepy włosów składają usuwania drobnych wtyczek włosów z obszarów, gdzie; Włosy są nadal rośnie i umieszczenie ich w miejscach, które są łysiejący. To może; spowodować drobne blizny na obszarach dawców i prowadzi skromne ryzyko zakażenia skóry .; Procedura wymaga zazwyczaj wiele sesji transplantacyjnych i może być kosztowne .; Wyniki są jednak często doskonałe i trwałe.

Przyszycie kawałki włosy na głowie nie jest zalecane. Może to spowodować blizny; zakażenia i ropnie skóry głowy. Sposób użycia; implanty włosów z włókien sztucznych została zakazana przez rząd ze względu na wysokie; częstość występowania zakażeń.

jeśli skontaktować się z lekarzem

Metody leczenia

Zobacz też