lumacaftor / ivacaftor

lumacaftor / ivacaftor jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Używa Dla lumacaftor / ivacaftor

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla lumacaftor / ivacaftor, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na lumacaftor / ivacaftor lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków lumacaftor i kombinacji ivacaftor u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków lumacaftor i kombinacji ivacaftor nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia lumacaftor / ivacaftor, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie lumacaftor / ivacaftor któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Przed użyciem lumacaftor / ivacaftor

Korzystanie lumacaftor / ivacaftor któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie lumacaftor / ivacaftor któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie lumacaftor / ivacaftor. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź lumacaftor / ivacaftor dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

lumacaftor / ivacaftor pochodzi z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Weź lumacaftor / ivacaftor z pokarmów zawierających tłuszcz, takich jak awokado, masło, ser pizza, jajka, orzechy, masło orzechowe lub całych produktów mlecznych (np mleko, mleko, sery, jogurty).

Należy poinformować lekarza, jeśli przerywać lumacaftor / ivacaftor przez okres dłuższy niż 1 tydzień. Lekarz może zmienić dawkę Orkambi ™ lub innych leków przyjmowanych.

Dawka lumacaftor / ivacaftor będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki lumacaftor / ivacaftor. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki lumacaftor / ivacaftor, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki, należy przyjąć ją tak szybko jak to tylko możliwe. Jeśli kolejnej dawki jest krótszy niż 6 godzin jazdy, czekać do tego czasu stosowania leku i opuścić pominiętą dawkę.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lumacaftor / ivacaftor działa prawidłowo. potrzebne będą badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Pigułki antykoncepcyjne i inne formy antykoncepcji hormonalnej na bazie (takie jak plastry, pierścienie, implantów oraz iniekcje) może nie działać, gdy używasz lumacaftor / ivacaftor. Aby utrzymać z zajściem w ciążę, należy użyć innej formy kontroli urodzeń (w tym prezerwatywy, membrany, lub pianek antykoncepcyjnych lub galaretki) podczas korzystania Orkambi ™.

Prawidłowe użycie lumacaftor / ivacaftor

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Środki ostrożności podczas używania lumacaftor / ivacaftor

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Mukowiscydoza azytromycyna, Zithromax, gentamycyna, Creon, witamina E, tobramycyna, amikacyna, aztreonam, Zenpep, pankrealipazy, Garamycin, Orkambi, Azactam, Pulmozyme, Pancreaze, pankreatyna, Amikin, Cayston, Tobi, Viokase, Pertzye dornaza alfa

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia / lumacaftor ivacaftor połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

lumacaftor / ivacaftor Side Effects

ivacaftor / lumacaftor