loteprendol i tobramycyna okulistyczny

Klasa terapeutyczna: aminoglikozydowe / Combination kortykosteroidów

Używa Dla loteprednol i tobramycyny

Farmakologiczna Klasa: Etabonian

Klasa chemiczna: aminoglikozydowe

Loteprednol i roztworu tobramycyny to połączenie steroidów (etabonian) oraz antybiotyki (tobramycyny). Loteprendol zmniejsza obrzęk i stan zapalny. Tobramycyna działa przez zabijanie bakterii lub uniemożliwiając mu rośnie.

loteprendol i tobramycyna jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla loteprednol i tobramycyny, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na loteprednol i tobramycyny lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków loteprednol i tobramycyny kropli do oczu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem loteprendol i tobramycynę

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność loteprednol i tobramycyna krople do oczu u osób starszych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie loteprednol i tobramycyny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Twój okulista powie Ci, jak dużo loteprednol i tobramycyny w użyciu i jak często. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej. loteprendol i tobramycyna nie jest dla długotrwałego użytkowania.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia oczu całkowicie zachować przy użyciu loteprendol i tobramycynę za cały czas leczenia, nawet jeśli twoje oko czuje się lepiej.

Jeśli normalnie noszenia miękkich soczewek kontaktowych, należy je usunąć podczas korzystania loteprendol i tobramycyny. Porozmawiaj ze swoim okulistą na ten temat, jeśli masz pytania.

Aby używać kropli do oczu

Dawka loteprednol i tobramycyny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki loteprednol i tobramycyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki loteprednol i tobramycyny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli będziesz używał loteprendol i tobramycynę dłużej niż kilka tygodni, twój okulista sprawdzi swoje oczy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, skontaktować się z okulistą.

Prawidłowe użycie loteprednol i tobramycyny

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Środki ostrożności podczas korzystania z loteprendol i tobramycynę

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zapalenie spojówek, bakteryjne okulistyczny cyprofloksacynę, azytromycynę okulistyczny, lewofloksacyna okulistyczny, erytromycyna okulistyczny, gentamycyna okulistyczny

Rogówki prednizon, triamcynolon, deksametazon ocznej Decadron

Zapalenie błony naczyniowej oka triamcynolon, deksametazon do oczu, azatiopryna, atropina do oczu, TobraDex

Zapalenie ciała rzęskowego deksametazon ocznej, Lotemax, Alrex, Maxidex, Zylet, etabonian okulistycznych

loteprendol i tobramycyna Side Effects

loteprendol / tobramycyna okulistyczny