inhibitory oksydazy monoaminowej (MAO)

Jak działa MAO

MAO jako pierwsze typu przeciwdepresyjnego rozwinięte. Dowiedz się o korzyściach, efektów ubocznych i ryzyka związanego z tymi lekami przeciwdepresyjnymi.

MAO zatwierdzona w leczeniu depresji

inhibitory oksydazy monoaminowej (MAOI) pierwszego typu przeciwdepresyjnego rozwinięte. Są one skuteczne, ale zwykle już zostały zastąpione przez środki przeciwdepresyjne, które są bardziej bezpieczne i wywołują mniej efektów ubocznych.

Skutki uboczne inhibitorów MAO

Stosowanie inhibitorów MAO zazwyczaj wymaga ograniczenia dietetyczne, ponieważ mogą one powodować niebezpiecznie wysokie ciśnienie krwi, gdy pacjent przyjmowany z niektórych środków spożywczych lub leków. Mimo skutków ubocznych, leki te są nadal dobrym rozwiązaniem dla niektórych ludzi. W niektórych przypadkach są one złagodzić depresję, gdy inne metody leczenia zawiodły.

Leki przeciwdepresyjne, takie jak MAO złagodzić depresję poprzez wpływ przekaźników chemicznych (neuroprzekaźników) używane do komunikacji między komórkami mózgu. Podobnie jak większość leków przeciwdepresyjnych, inhibitorów MAO działają poprzez ostatecznie dokonujących zmian w chemii mózgu, które są uruchomione w depresji.

Enzym o nazwie monoaminooksydazy uczestniczy w usuwaniu neuroprzekaźników serotoniny i noradrenaliny, dopaminy z mózgu. MAO temu zapobiec, co sprawia, że ​​więcej tych substancji chemicznych w mózgu dostępnych efektów zmian zarówno w komórkach i obwodów, które zostały dotknięte przez depresji.

MAO także dotyczyć innych neurotransmiterów w mózgu i układu pokarmowego, powodując skutki uboczne. MAO są czasami stosowane do leczenia stanów innych niż depresji, takich jak choroba Parkinsona.

Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła te MAO w leczeniu depresji

Selegilina jest dostępna do skóry (skórę) plastra. Korzystanie z plastra może powodować mniej skutków ubocznych niż MAO podjętych przez usta. Jeśli używasz najniższą poprawkę dawki, może nie trzeba ograniczenia dietetyczne, ale zwrócić się do lekarza.

Ze względu na działania niepożądane i względy bezpieczeństwa, MAO są najczęściej próbowali gdy inne leki przeciwdepresyjne nie działają.

Najczęstsze skutki uboczne inhibitorów MAO należą

Inne możliwe działania niepożądane