glikol polietylenowy epoetyny beta metoksy (droga iniekcji) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz regularnie sprawdzać krwi podczas stosowania tego leku. Może być również konieczne do monitorowania ciśnienia krwi w domu. W razie zauważenia jakichkolwiek zmian w prawidłowym ciśnieniem tętniczym, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru, zastoinowej niewydolności serca i problemy z krzepnięciem krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć zawroty głowy, omdlenia, silne zmęczenie, ból w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem, nagłe i silne bóle głowy lub problemy z wizją, mowy lub chodzenia.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku przez kilka dni, zanim po operacji. Lekarz może zalecić, aby wziąć cieńsze krwi (takie jak warfaryna), aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi w trakcie lub po zabiegu.

Ten lek może zwiększać ryzyko pogorszenia nowotworu u pacjentów z chorobą nowotworową. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tego ryzyka.

Mircera® czasami powoduje konwulsje (drgawki), zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesiącach leczenia. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, obrzęk twarzy, języka i gardła, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub po otrzymaniu leku.