Efekty uboczne Neurontin: w jaki sposób zarządzać nimi?

Gabapentyny (Neurontin, Gralise, inni) to lek stosowany w celu zarządzania niektórymi napady padaczkowe i łagodzenia bólu w przypadku niektórych chorób, takich jak półpasiec (neuralgii). Zawroty głowy i senność są wspólne gabapentyny skutków ubocznych. Przyrost masy ciała i nieskoordynowane ruchy są możliwe skutki uboczne.

Niektóre gabapentyny działania niepożądane, takie jak senność, są bardziej prawdopodobne przy pierwszym zażyciem leku. Te działania niepożądane mogą odejść, jak twoje ciało dostosowuje się do leków. Ale jeśli jesteś w głowie, niestabilny lub senności należy unikać wszelkich działań – takich jak jazdy lub obsługi maszyn – to może być niebezpieczne.

Gabapentyny na ogół nie wchodzić w interakcje z innymi lekami, ale jest możliwe, że niektóre działania niepożądane mogą wystąpić z powodu kombinacji leków, które bierzesz. Jedynym wyjątkiem jest Antacid leki, takie jak Maalox, które mogą mieć wpływ na sposób, w jaki organizm wchłania gabapentyny. Aby uniknąć tego problemu, należy wziąć te leki co najmniej dwie godziny od siebie.

Najpoważniejsze obawy niektórych leków anty-napadowych, w tym gabapentyny, jest to, że mogą one powodować zwiększone ryzyko myśli i zachowań samobójczych. Food and Drug Administration wydała ostrzeżenie o możliwym skutkiem ubocznym w 2008 roku należy skonsultować się z lekarzem lub doradcą natychmiast, jeśli masz myśli samobójcze.

I poinformować lekarza, jeśli masz pytania na temat skutków ubocznych gabapentyny lub występują uciążliwe skutki uboczne, które nie idą dalej.

Z

wizyty u lekarza