choroby choroba Meniere’a

Choroba Meniere’a jest schorzeniem ucha wewnętrznego, które powoduje epizody, w których czujesz, jeśli jesteś przędzenia (zawroty głowy), i masz wahania utraty słuchu z postępującym, ostatecznie trwałą utratę słuchu, dzwonienie w uszach (tinnitus), a czasem uczucie pełności lub ciśnienia w uchu. W większości przypadków, choroba Meniere’a dotyka tylko jedno ucho.

Choroba Meniere’a może wystąpić w każdym wieku, ale zwykle zaczyna się w wieku pomiędzy 20 a 50. Jest uważany za przewlekłą chorobą, ale różne zabiegi mogą pomóc złagodzić objawy i zmniejszyć długoterminowy wpływ na twoje życie.

objawy

Oznaki i objawy choroby Meniere’a m.in.

Powtarzające się epizody zawrotów głowy. Masz uczucie wirowania, które włącza i wyłącza samoczynnie. Epizody zawrotów głowy występują bez ostrzeżenia i zwykle trwa 20 minut do kilku godzin, ale nie więcej niż 24 godzin. Ciężkie zawroty głowy mogą powodować nudności i wymioty .; Utrata słuchu. Utrata słuchu w chorobie Meniere’a może przyjść i odejść, zwłaszcza na początku. Ostatecznie większość ludzi ma jakąś trwałą utratę słuchu .; Dzwonienie w uszach (szum w uszach). Tinnitus jest postrzeganie dzwonienie, brzęczenie, rycząc, gwiżdżąc lub syczący dźwięk w uchu .; Uczucie pełności w uchu. Osoby z chorobą Meniere’a często czują ciśnienie w uszach (fonetyczne dotkniętych pełnię) lub z boku głowy.

Po epizodzie, objawy poprawy i może zniknąć całkowicie. Epizody mogą wystąpić tygodni lat od siebie.

Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz oznaki lub objawy choroby Meniere’a. Ponieważ każdy z nich może wynikać z innych chorób, ważne jest, aby uzyskać dokładną diagnozę jak najszybciej.

Przyczyną choroba Meniera, nie jest zrozumiała. Jednym z popularnych teoria, że ​​nie zostało udowodnione, że choroba Meniere’a wydaje się być wynikiem nieprawidłowej ilości płynu (endolimfy) w uchu wewnętrznym. Często wskazuje się na autopsji, ale nie jest jasne, które powoduje, że odcinki.

Niewłaściwe drenaż płynów, być może z powodu zablokowania lub anatomiczne nieprawidłowości; Nieprawidłowa reakcja immunologiczna; alergie; Infekcja wirusowa; Genetyczne predyspozycje; Uraz głowy; migreny

Do czynników, które wpływają na ciecz, która może przyczynić się do choroba Meniera, w tym

Objawy, zwłaszcza tych, które mają podczas epizodu, jak długo trwają i jak często występują; Kluczowe dane osobowe, w tym dużych naprężeń ostatnie zmiany życiowych i rodzinnych historii medycznej; Wszystkie leki, witaminy i suplementy bierzesz, w tym dawkach; Pytania, jakie należy zadać lekarzowi

przyczyny

Ponieważ nie ma jednej przyczyny został zidentyfikowany, to jest prawdopodobne, że wynik choroby Meniere’a z kombinacji czynników.

Kanały półkoliste i narządy Otolith – łagiewki i woreczek – w swoim uchu wewnętrznym, czujniki włoskowate zawierają płyny i drobne, które pozwalają zachować swoje oczy ukierunkowane na cel, kiedy twoja głowa jest w ruchu i pomagać w pomaga utrzymać równowagę.

Nieprzewidywalna epizody zawrotów głowy i perspektywą utraty słuchu może być najtrudniejsze problemy choroby Meniere’a. Choroba może przerwać swoje życie i powodują zmęczenie, stres, depresja i lęk.

Zawroty głowy mogą doprowadzić do utraty równowagi, co zwiększa ryzyko upadków i wypadków podczas prowadzenia pojazdu lub obsługiwania ciężkich maszyn.

Jesteś najprawdopodobniej najpierw zobaczyć lekarza rodzinnego. Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może skierować pacjenta do ucha, nosa i gardła (ENT) specjalisty, specjalista słuchu (audiolog) lub specjalista układ nerwowy (neurologa).

komplikacje

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty.

Co najprawdopodobniej przyczyną moich objawów ?; Jakie są inne możliwe przyczyny moich objawów ?; Jakie warunki muszę ?; Czy mój stan może tymczasowe lub przewlekłe ?; Jaki jest najlepszy sposób postępowania ?; Jakie są alternatywy dla podejścia sugerujesz ?; Mam inne problemy zdrowotne. Jak mogę najlepiej zarządzać ich razem ?; Czy istnieją ograniczenia muszę iść ?; Czy mam wizytę u specjalisty ?; Czy istnieją broszury lub inne materiały drukowane, mogę mieć? Jakie strony polecacie?

Przygotowania do wizyty

Po dokonaniu mianowania, zapytać, czy jest coś, co trzeba zrobić wcześniej, takie jak na czczo przed testem. Zrób listę

Kiedy objawy zaczynają ?; Jak często występują objawy ?; Jak poważne są objawy i jak długo trwają ?; Co, jeśli w ogóle, wydaje się powodować objawy ?; Co, jeśli w ogóle, wydaje się polepszać swoje objawy ?; Co, jeśli w ogóle, pojawia się pogarszać objawy ?; Miałeś problemy ucha wcześniej? Czy ktoś w twojej rodzinie mają historię wewnętrznych problemów ucha?

Weź członka rodziny lub przyjaciela wraz, jeśli to możliwe, aby pomóc Ci zapamiętać informacje dostaniemy.

Dwa epizody zawrotów głowy, każdy trwający 20 minut lub dłużej, ale nie dłużej niż 24 godzin; Utrata słuchu potwierdzony przez badania słuchu; Szum w uszach lub uczucie pełności w uchu; Wykluczenie innych znanych przyczyn tych problemów

Testy i diagnostyka

W chorobie Meniere’a, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Nie wahaj się zadać kilka innych pytań.

Videonystagmography (VNG). Ten test ocenia funkcję balansu oceniając ruchy gałek ocznych. Czujniki bilansu związane w uchu wewnętrznym są związane z mięśni, które kontrolują ruchy gałek ocznych. To połączenie pozwala przesunąć głowę utrzymując wzrok skupia się na punkcie .; W ocenie VNG, ciepłą i zimną wodą lub ciepłe i chłodne powietrze wprowadza się do kanału słuchowego. Pomiary mimowolnych ruchów gałek ocznych w odpowiedzi na stymulację przeprowadza się za pomocą specjalnej pary okularów wideo .; Testy Obrotowe krzesło. Jak VNG, ten mierzy wewnętrzną funkcję ucha na podstawie ruchu oka. Siedzisz w obrotowym krześle sterowanym komputerowo, który stymuluje ucha wewnętrznego .; Przedsionkowy potencjałów wywołanych miogenne (VEMP) testowanie. Te nowsze pokazy testowe obiecać, że nie tylko w diagnostyce, ale również monitorowanie choroby Meniere’a. To pokazuje charakterystyczne zmiany w dotkniętych uszy osób z chorobą Meniere’a .; Posturografia. To badanie pokazuje, które skomputeryzowana część systemu Balance – wizję, wewnętrzną funkcję ucha lub doznania ze skóry, mięśni, ścięgien i stawów – polegać na najbardziej i które części mogą być przyczyną problemów. Podczas noszenia szelek bezpieczeństwa, stoisz boso na platformie i zachować równowagę w różnych warunkach .; Test głowicy impulsowej wideo (vHIT). Ten nowszy Test wykorzystuje wideo do pomiaru reakcji oka do nagłego ruchu. Choć skupić się na momencie, twoja głowa jest włączony szybko i nieprzewidywalnie. Jeśli Twoje oczy ruszyć cel, kiedy twoja głowa jest włączony, masz nieprawidłowy odruch .; Elektrokochleografia (ECOG). Ten test sprawdza ucha wewnętrznego w odpowiedzi na dźwięki. To może pomóc określić, czy występuje nieprawidłowe gromadzenie się płynu w uchu środkowym, ale nie ogranicza się do choroba Meniera.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań, takich jak:

leki choroby lokomocyjnej, takich jak Meclizine lub diazepam (Valium), może zmniejszyć uczucie wirowania i pomóc kontrolować nudności i wymioty .; Anti-nudności leki, takie jak prometazyna, może kontrolować nudności i wymioty podczas epizodu zawrotów głowy.

Lekarz przeprowadzi badanie i wziąć historię medyczną. Diagnoza wymaga choroba Meniere’a

Badanie słuchu (audiometria) ocenia, jak dobrze wykrywania dźwięków o różnej wysokości i wielkości i jak dobrze rozróżniać podobnie brzmiących słów. Osoby z chorobą Meniere’a zazwyczaj mają problemy ze słuchem niskich częstotliwości lub w połączeniu wysokich i niskich częstotliwości z normalnym słuchem w połowie częstotliwości.

Rehabilitacja. Jeśli masz problemy z utrzymaniem równowagi między epizody zawrotów głowy, przedsionkowy rehabilitacji może poprawić równowagę .; Aparat słuchowy. Aparat słuchowy w uchu dotknięte chorobą Meniere’a może poprawić swój słuch. Lekarz może skierować pacjenta do audiologa w celu omówienia jakie opcje aparatu słuchowego będzie najlepsza dla Ciebie .; Urządzenie Meniett. W przypadku zawrotów głowy, które jest trudne do leczenia, terapia ta polega na zastosowaniu ciśnienia do ucha środkowego w celu poprawy wymiany płynu. Urządzenie nazywa się generator impulsów Meniett stosuje się impulsy ciśnienia do przewodu słuchowego przez rurę wentylacyjną .; Robisz leczenie w domu, zazwyczaj trzy razy dziennie przez pięć minut w tym samym czasie. Wstępne raporty na urządzeniu pokazują poprawę Meniett w objawami zawrotów głowy, szum w uszach i słuchowej ciśnienia, ale jego długoterminowej skuteczności nie została ustalona.

Leczenia i leków

Pomiędzy epizodami zawroty głowy, poczucie równowagi wraca do normy dla większości osób z chorobą Meniere’a. Ale może masz jakieś bieżące problemy z utrzymaniem równowagi.

Gentamycyny, antybiotyk to toksyczne dla ucha wewnętrznego, ogranicza funkcję balansowania ucha, a drugie ucho ponosi odpowiedzialności za równowagę. Postępowanie, które mogą być wykonywane w trakcie znieczuleniu miejscowym w gabinecie lekarskim, często zmniejsza częstość i nasilenie ataków zawroty głowy. Istnieje jednak ryzyko, dalszej utraty słuchu .; Steroidy, takie jak deksametazon, a także może pomóc kontrolować ataki Vertigo u niektórych osób. Procedura ta może być również wykonywana w znieczuleniu miejscowym zastosowanych przez lekarza. Chociaż deksametazon może być nieco mniej skuteczny niż gentamycyna, deksametazon jest mniej prawdopodobne niż gentamycyna spowodować dalszy ubytek słuchu.

Testy oceniające funkcję ucha wewnętrznego m.in.

Videonystagmography (VNG). Ten test ocenia funkcję balansu oceniając ruchy gałek ocznych. Czujniki bilansu związane w uchu wewnętrznym są związane z mięśni, które kontrolują ruchy gałek ocznych. To połączenie pozwala poruszać głową, zachowując swoje oczy skupione na punkcie.

Styl życia i Home Remedies

W ocenie VNG, ciepłą i zimną wodą lub ciepłe i chłodne powietrze wprowadza się do kanału słuchowego. Pomiary mimowolnych ruchów gałek ocznych w odpowiedzi na stymulację przeprowadza się za pomocą specjalnej pary okularów wideo.

testów krwi i inne mogą być stosowane w celu wyeliminowania zaburzeń, które mogą powodować problemy podobne do tych, choroba Meniere’a, takich jak guz mózgu lub stwardnienia rozsianego. Test obrazu, takich jak MRI, a także mogą być użyte.

Endolymphatic Procedura sac. Worek śródchłonki odgrywa rolę w regulacji poziomu płynu w uchu wewnętrznym. Te zabiegi chirurgiczne mogą złagodzić zawroty głowy, zmniejszając produkcję płynów lub zwiększenie wchłaniania płynu .; W worek śródchłonki dekompresji, niewielka część kości jest usuwany znad worek śródchłonki. W pewnych przypadkach, procedura ta jest połączona z umieszczenia zastawki, rurki, która odprowadza nadmiar płynu z ucha wewnętrznego .; Przedsionkowy odcinek nerwu. Procedura ta polega na przecięciu nerwu, który łączy czujniki równowagi i ruchu w uchu wewnętrznym do mózgu (nerwu przedsionkowego). Procedura ta zwykle koryguje problemy z zawrotami głowy, starając się zachować słuch do chorego ucha. To wymaga znieczulenia ogólnego i nocny pobyt w szpitalu .; Labyrinthectomy. Dzięki tej procedurze, chirurg usuwa część równowagi ucha wewnętrznego, usuwając jednocześnie równowagę i funkcję słuch od chorego ucha. Procedura ta jest wykonywana tylko wtedy, gdy masz już prawie całkowite lub całkowitej utraty słuchu w swoim uszkodzonym uchu.

Radzenie sobie i pomoc

Nie istnieje lekarstwo na chorobę Meniere’a, ale liczba zabiegów może pomóc zmniejszyć nasilenie i częstość epizodów zawroty głowy. Brak leczenia utraty słuchu, które występuje w chorobie Meniere’a. Każdy z zabiegów – niektórzy konserwatywni, niektóre są agresywne – powstrzymać napady zawrotów głowy.

Dowiedz się więcej o chorobie Meniere’a

Lekarz może przepisać leki do podjęcia podczas epizodu zawrotów głowy, aby zmniejszyć nasilenie ataku

Lekarz może przepisać leki, aby zmniejszyć retencję płynów (moczopędne). Dla niektórych osób, moczopędne pomaga kontrolować nasilenie i częstość występowania objawów choroby Meniere’a. Środek moczopędny jest zazwyczaj w połączeniu z ograniczeniem spożycia soli.

Niektórzy z Meniere’a, mogą korzystać z innych nieinwazyjnych metod leczenia i procedur, takich jak

Więcej o chorobie Meniere’a

Urządzenie Meniett. W przypadku zawrotów głowy, które jest trudne do leczenia, terapia ta polega na zastosowaniu ciśnienia do ucha środkowego w celu poprawy wymiany płynu. Urządzenie zwane generator impulsów Meniett stosuje się impulsy ciśnienia do kanału słuchowego poprzez przewód wentylacyjny.

Robisz leczenie w domu, zazwyczaj trzy razy dziennie przez pięć minut w tym samym czasie. Wstępne raporty na urządzeniu pokazują poprawę Meniett w objawami zawrotów głowy, szum w uszach i słuchowej ciśnienia, ale jego długoterminowej skuteczności nie została ustalona.

Jeśli konserwatywny zabiegi wymienione powyżej nie są skuteczne, lekarz może zalecić niektóre z tych bardziej agresywnych metod leczenia.

Leki wstrzykiwane do ucha środkowego, a następnie wchłaniane do ucha wewnętrznego, może poprawić objawy Vertigo

Jeżeli ataki zawroty głowy związane z chorobą Meniere’a są poważne i wyniszczające i inne zabiegi nie pomogą, operacja może być opcja. procedury obejmują

Endolymphatic Procedura sac. Worek śródchłonki odgrywa rolę w regulacji poziomu płynu w uchu wewnętrznym. Te zabiegi chirurgiczne mogą złagodzić zawroty głowy, zmniejszając produkcję płynów lub zwiększenie wchłaniania płynu.

W worek śródchłonki dekompresji, niewielka część kości jest usuwany znad worek śródchłonki. W pewnych przypadkach, procedura ta jest połączona z umieszczenia zastawki, rurki, która odprowadza nadmiar płynu z ucha wewnętrznego.

Niektóre taktyki samoopieki może pomóc zmniejszyć wpływ choroby Meniere’a. Rozważ te wskazówki do stosowania podczas epizodu

Sól i stres może wpływać słuchu i równowagi. Aby uniknąć wywołania ataku zawroty głowy, spróbuj wykonać następujące czynności.

Choroba Meniere’a może mieć wpływ na życie społeczne, wydajność i ogólną jakość swojego życia. Dowiedz się jak najwięcej o swoim stanie. Rozmawiać z ludźmi, którzy podzielają ten warunek, ewentualnie w grupie wsparcia. Członkowie grupy mogą dostarczyć informacji, zasobów, wsparcia i strategie radzenia sobie ze stresem. Zapytaj lekarza lub terapeuty na temat grup w swojej okolicy lub szukać informacji uzyskanych od Stowarzyszenia zaburzenia przedsionkowe.

Usiąść lub położyć się, gdy czujesz, zawroty głowy. Podczas epizodu zawrotów głowy należy unikać rzeczy, które mogą sprawić, że oznaki i objawy gorsze, takie jak nagły ruch, jasne światło, oglądając telewizję lub czytając .; Odpocząć w trakcie i po atakach. Nie spiesz się, aby powrócić do normalnej aktywności .; Bądź świadomy możesz stracić równowagę. Falling może doprowadzić do poważnych obrażeń. Użyj dobre oświetlenie, jeśli uzyska się w nocy. Rozważmy chodzenie z laską na rzecz stabilności, jeśli masz przewlekłe problemy z utrzymaniem równowagi .; Należy unikać prowadzenia samochodu lub obsługiwania ciężkich maszyn, jeśli masz częste epizody zawrotów głowy. Mogłoby to doprowadzić do wypadku i obrażeń.

Objawy i leczenie

Ogranicz sól. Spożywanie pokarmów i napojów o wysokiej zawartości soli może zwiększać retencję płynów. Cel na 1500 do 2000 miligramów sodu dziennie i rozprowadzić równomiernie spożycie soli przez cały dzień .; Radzić sobie ze stresem. Zarządzanie stresem może zmniejszać nasilenie objawów i pomóc w radzeniu sobie z chorobą Meniere’a. Psychoterapia może pomóc zidentyfikować stresory oraz opracowywanie strategii radzenia sobie ze swojego stanu.

1

 1

)