choroba nerwów i kontroli pęcherza

Nerve Choroba i kontroli pęcherza

Co kontrola pęcherza problemy powoduje uszkodzenia nerwów przyczynę?

Jakie problemy urologiczne powoduje uszkodzenia nerwów przyczynę ?; Co powoduje uszkodzenie nerwów ?; Jak będzie test lekarz problemów uszkodzenia nerwów i kontroli pęcherza ?; Jakie są sposoby leczenia pęcherza nadreaktywnego ?; Jak to zrobić ćwiczenia Kegla ?; Jakie są metody leczenia braku koordynacji pomiędzy pęcherza moczowego i cewki moczowej ?; Jakie są metody leczenia zatrzymania moczu ?;

Na układ moczowy, aby wykonywać swoje zadania, mięśnie i nerwy muszą współpracować, aby utrzymać moczu w pęcherzu, a następnie zwolnij go w odpowiednim czasie. Nerwy przenoszenia wiadomości z pęcherza do mózgu o powiadomienie go, gdy pęcherz jest pełny. Mogą też wiadomości z mózgu do pęcherza, mówiąc mięśnie albo dokręcić lub uwalniania. Problem nerwów może wpływać na kontrolę nad pęcherzem, jeśli nerwy, które powinny prowadzić wiadomości między mózgu i pęcherzu nie działają prawidłowo.

Nerwy, które działają źle może prowadzić do trzech różnych rodzajów problemów z kontrolą pęcherza.

Nerwy przesyłania sygnałów z mózgu do zwieracza pęcherza.

Nadpobudliwy pęcherz. Uszkodzone nerwy mogą przesyłać sygnały do ​​pęcherza w niewłaściwym czasie, powodując jej mięśnie wycisnąć bez ostrzeżenia. Objawy pęcherza nadreaktywnego m.in.

Co powoduje uszkodzenie nerwów?

Słaba kontrola mięśni zwieraczy. Mięśnie zwieracza cewki moczowej otaczają i trzymać ją zamkniętą utrzymać moczu w pęcherzu. Jeśli nerwów do mięśni zwieracza są uszkodzone, mięśnie mogą ulec poluzowaniu i umożliwić wyciek lub pozostać szczelne, gdy trzeba zwolnić moczu.

częste oddawanie moczu -defined jak oddawanie moczu osiem lub więcej razy na dzień lub dwa lub więcej razy na dobę; nagłe parcie na mocz -The nagły, silny konieczność natychmiastowego oddania moczu; nietrzymanie moczu -leakage moczu, który następuje nagłe, silne parcie na mocz

zatrzymanie moczu. Dla niektórych osób, uszkodzenia nerwów oznacza ich mięśnie pęcherza nie pojawia się komunikat, że nadszedł czas, aby zwolnić moczu lub są zbyt słabe, aby całkowicie opróżnić pęcherz. Jeżeli pęcherz staje się zbyt pełne, mocz może wykonać kopię zapasową i rosnące ciśnienie może uszkodzić nerki. Lub mocz, który pozostaje zbyt długo może prowadzić do infekcji w nerkach i pęcherzu moczowym. zatrzymanie moczu może również prowadzić do przepełnienia moczu.

poród pochwowy; infekcje mózgu lub rdzenia kręgowego; cukrzyca; uderzenie; wypadki, które szkodzić mózgu lub rdzenia kręgowego; stwardnienie rozsiane; ciężkie zatrucia metalami

Wiele wydarzeń lub warunków może spowodować uszkodzenie nerwów i szlaki nerwowe. Niektóre z najczęstszych przyczyn są

Ponadto, niektóre dzieci rodzą się z problemami nerwowymi, który może utrzymać pęcherz uwalnianie moczu, co prowadzi do infekcji dróg moczowych lub uszkodzenia nerek.

Leki, które rozluźniają mięśnie pęcherza i zapobiegania skurcze pęcherza obejmują chlorek oksybutynina (Ditropan), tolterodyna (Detrol), hioscyjaminą (Levsin) i bromek propantelinę (Pro-Banthine), które należą do grupy leków o nazwie leki antycholinergiczne. Ich najczęstszym skutkiem ubocznym jest suchość w ustach, chociaż duże dawki mogą powodować niewyraźne widzenie, zaparcia, szybsze bicie serca, jak i płukania. Nowy system dostarczania patch dla oksybutyniny (Oxytrol) może zmniejszyć skutki uboczne. Ditropan XL Detrol LA są preparaty czasowym uwalnianiu, które zapewniają niski poziom leku w organizmie w sposób ciągły. Leki te mają przewagę podawania raz na dobę. W 2004 theernment zatwierdzone chlorek trospium (Sanctura) daryfenacyna (Enablex) i bursztynian solifenacyny (Vesicare) w leczeniu nadreaktywnego pęcherza .; Leki stosowane w depresji, które także rozluźnia mięśnie pęcherza obejmują chlorowodorek imipraminy (Tofranil), A trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Skutki uboczne mogą obejmować zmęczenie, suchość w ustach, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, nudności i bezsenność.

Wszelkie oceny na problem zdrowia zaczyna się od historii choroby i ogólne badanie fizykalne. Lekarz może wykorzystać te informacje do zawężenia możliwe przyczyny problemu pęcherza.

Jeśli uszkodzenie nerwów jest podejrzana, lekarz może trzeba przetestować zarówno samego pęcherza moczowego i układu nerwowego, w tym mózgu. Trzy różne rodzaje testów mogą być stosowane

Urodynamika. Testy te polegają na pomiarze ciśnienia w pęcherzu, gdy jest ono wypełnione, aby zobaczyć ile można go trzymać, a następnie sprawdzić, czy pęcherz moczowy opróżnia całkowicie i skutecznie.

Imaging. Lekarz może korzystać z różnych typów urządzeń, rtg, rezonans magnetyczny (MRI) i tomografii komputerowej (CT) skanuje-sfotografować dróg moczowych i układu nerwowego, w tym mózgu.

Jak test lekarz problemów uszkodzenia nerwów i kontroli pęcherza?

EEG i EMG. Elektroencefalograf (EEG) jest test, w którym przewody z wkładkami są umieszczane w czoło do wykrywania jakichkolwiek zaburzeń w mózgu. Lekarz może również użyć electromyograph (EMG), która wykorzystuje przewody z klocków umieszczonych na dolnej części brzucha, aby przetestować nerwów i mięśni pęcherza.

Leczenie problem kontroli pęcherza zależy od przyczyny uszkodzenia nerwów i rodzaju zaburzeń mikcji, że skutki.

W przypadku pęcherza nadreaktywnego, lekarz może zaproponować szereg strategii, w tym szkolenia pęcherza, stymulację elektryczną, leczenia farmakologicznego, a w ciężkich przypadkach, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły, chirurgii.

Trening pęcherza. Lekarz może poprosić, aby zachować pęcherza pamiętnika-rekord swojego płynów, wyjazdy do łazienki, a epizody wycieku moczu. Rekord ten może wskazywać na wzór i zaproponować sposoby, aby uniknąć wypadków, dokonując punkt korzystania z łazienki w określonych porach dnia-praktyki zwanej czasowym mikcji. Jak przejąć kontrolę, można wydłużyć czas pomiędzy wycieczki do łazienki. Trening pęcherza moczowego zawiera również ćwiczenia Kegla, aby wzmocnić mięśnie, które trzymają w moczu.

Elektryczna stymulacja. Łagodne impulsy elektryczne mogą być stosowane do stymulowania nerwów, które kontrolują zwieracza pęcherza i mięśnie. W zależności od nerwów lekarz chce leczyć Impulsy te mogą być podawane poprzez pochwy, odbytu, lub stosując plastry na skórę. Inną metodą jest zabieg chirurgiczny drobne umieszczenie przewodu elektrycznego w pobliżu kości ogonowej. Procedura ta składa się z dwóch etapów. Po pierwsze, drut jest umieszczony pod skórą i podłączony do czasowego stymulatora, który nosisz ze sobą przez kilka dni. Jeśli twój stan poprawia podczas tego okresu próbnego, a następnie przewód jest umieszczony obok kości ogonowej i dołączone do stałego stymulatora pod skórą. rządową) zatwierdziła to urządzenie, sprzedawany jako system InterStim, do leczenia nietrzymania moczu, zespół pilny częstotliwości i zatrzymanie moczu u pacjentów, u których inne metody leczenia nie pracował.

Urządzenie może być umieszczony pod skórą dostarczenia łagodne impulsy elektryczne do nerwów, które kontrolują czynność pęcherza.

farmakoterapia. Różne leki można wpływać nerwów i mięśni dróg oddechowych na różne sposoby.

Leki, które rozluźniają mięśnie pęcherza i zapobiegania skurcze pęcherza obejmują chlorek oksybutynina (Ditropan), tolterodyna (Detrol), hioscyjaminą (Levsin) i bromek propantelinę (Pro-Banthine), które należą do grupy leków o nazwie leki antycholinergiczne. Ich najczęstszym skutkiem ubocznym jest suchość w ustach, chociaż duże dawki mogą powodować niewyraźne widzenie, zaparcia, szybsze bicie serca, jak i płukania. Nowy system dostarczania patch dla oksybutyniny (Oxytrol) może zmniejszyć skutki uboczne. Ditropan XL Detrol LA są preparaty czasowym uwalnianiu, które zapewniają niski poziom leku w organizmie w sposób ciągły. Leki te mają przewagę podawania raz na dobę. W 2004 theernment zatwierdzone chlorek trospium (Sanctura), daryfenacyny (Enablex) i bursztynian solifenacyny (Vesicare) w leczeniu nadreaktywnego pęcherza.

Leki stosowane w depresji, które także rozluźnia mięśnie pęcherza obejmują chlorowodorek imipraminy (Tofranil), A trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Skutki uboczne mogą obejmować zmęczenie, suchość w ustach, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, nudności i bezsenność.

Dodatkowe leki są oceniane w leczeniu nadreaktywnego pęcherza i może szybko receiveernment zatwierdzenia.

Chirurgia. W skrajnych przypadkach, gdy moczu jest ciężkie i inne metody leczenia zawiodły, operacja może być brane pod uwagę. Pęcherz może być większa, dzięki operacji zwanej augmentacji cystoplasty, w którym część chorej pęcherz otrzymuje się z sekcji pobranych z jelita pacjenta. Ta operacja może poprawić zdolność do przechowywania moczu, ale może sprawić, że pęcherz trudniej jest pusty, co regularne cewnikowanie konieczne. Dodatkowe ryzyko związane z zabiegiem to pęcherz łamanie otwarte i wycieka mocz do ciała, kamienie pęcherza moczowego, śluzu w pęcherzu i infekcji.

Jakie są sposoby leczenia pęcherza nadreaktywnego?

Kegel ćwiczenia wzmacniają mięśnie, które trzymają się pęcherz i utrzymać ją zamknął.

Jak to zrobić Ćwiczenia Kegla?

Pierwszym krokiem do ćwiczeń Kegla jest znaleźć odpowiednie mięśnie. Wyobraź sobie, próbując powstrzymać się od przekazywania gazu. Ściśnij mięśnie chcesz użyć. Jeśli czujesz się “ciągnięcie” uczucie, to są odpowiednie dla ćwiczeń mięśni dna miednicy.

Próby nie ścisnąć innych mięśni w tym samym czasie. Należy uważać, aby nie napinaj brzucha, nóg lub pośladków. Wyciskanie niewłaściwych mięśni można położyć większy nacisk na mięśnie kontroli pęcherza. Wystarczy wycisnąć mięśnie miednicy. Nie wstrzymuj oddechu.

Po pierwsze, znaleźć spokojne miejsce do uprawiania-łazienki lub sypialni, dzięki czemu można skoncentrować. Pull mięśni miednicy i przytrzymaj licząc do 3. Następnie odpocząć licząc do 3. Powtórz, ale nie przesadzaj. Pracować do 3 zestawy po 10 powtórzeń. Zacznij robi swoje ćwiczenia mięśni dna miednicy w pozycji leżącej. Stanowisko to jest najłatwiejszy, bo mięśnie nie potrzebują do pracy wbrew grawitacji. Gdy mięśnie się silniejszy, wykonać ćwiczenia siedzącej lub stojącej. Praca wbrew grawitacji jest jak dodanie większej wagi.

Bądź cierpliwy. Nie poddawaj się. To zajmuje tylko 5 minut dziennie. Nie mogą czuć twoją kontrolą pęcherza poprawy w ciągu 3 do 6 tygodni. Mimo to, większość ludzi nie zauważy poprawę po kilku tygodniach.

Niektóre osoby z uszkodzeniem nerwów nie mogę powiedzieć, czy robią Ćwiczenia Kegla poprawnie. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj lekarza lub pielęgniarkę, aby zbadać cię podczas próby je zrobić. Jeśli nie ściskając właściwe mięśnie, nadal można nauczyć się prawidłowego Ćwiczenia Kegla wykonując specjalne szkolenie z biofeedback, stymulację elektryczną, albo jedno i drugie.

Praca mięśni zwieracza jest utrzymanie moczu w pęcherzu, ściskając kłódkę cewki moczowej. Jeśli zwieracz cewki moczowej nie pozostać zamknięty, mocz może wyciekać z pęcherza. Gdy sygnały nerwowe są odpowiednio skoordynowane, mięśnie zwieracza odpocząć, aby umożliwić mocz przechodzi przez cewkę moczową, co umów pęcherza wypchnąć mocz. Jeśli sygnały nie są skoordynowane, pęcherza i zwieracz może zawrzeć w tym samym czasie, więc mocz nie może przejść łatwo.

Jakie są metody leczenia braku koordynacji pomiędzy pęcherza moczowego i cewki moczowej?

Leczenie farmakologiczne w nieskoordynowany pęcherza moczowego i cewki moczowej. Naukowcy nie znaleźli jeszcze leku, który działa wybiórczo na mięśnie zwieracza cewki moczowej, ale leki stosowane w celu zmniejszenia skurcze mięśni i drżenie są czasami używane, aby pomóc zwieracz odpocząć. Baklofen (Lioresal) jest przewidziany do skurcze mięśni lub skurcze u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i urazów kręgosłupa. Diazepam (Valium) mogą być traktowane jako leki zwiotczające mięśnie lub zmniejszyć lęk. Leków zwanych alfa-blokery adrenergiczne mogą być również używane do złagodzenia zwieracza. Przykładami takich leków są alfuzosyny (UroXatral) tamsulosyny (Flomax), terazosyna (Hytrin) i doksazosyny (Cardura). Główne skutki uboczne są niskie ciśnienie krwi, zawroty głowy, omdlenia i przekrwienie błony śluzowej nosa. Wszystkie te leki zostały wykorzystane na relaks zwieracza cewki moczowej na ludzi, których w zwieracz nie odpocząć dobrze na własną rękę.

Jakie są metody leczenia zatrzymania moczu?

botox. Toksyna botulinowa typu A (Botox) jest najlepiej znany jako zabieg kosmetyczny dla zmarszczek na twarzy. Lekarze także, że toksyna botulinowa jest użyteczny w blokowaniu skurczów jak kleszcze oczu lub rozluźnienie mięśni u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Urolodzy odkryli, że wstrzykiwanie toksyny botulinowej do tkanki otaczającej zwieracza może pomóc mu odpocząć. Chociaż theernment zatwierdziła toksyny botulinowej jedynie w celach kosmetycznych twarzy, naukowcy badają bezpieczeństwo i skuteczność toksyny botulinowej wstrzyknięcie do mięśnia zwieracza do zatwierdzenia possibleernment w przyszłości.

zatrzymanie moczu może wystąpić albo dlatego, że mięśnie pęcherza ściana nie może zaciągać lub dlatego, że mięśnie zwieracza nie może odpocząć.

Cewnik. Cewnik jest cienką rurkę, która może być włożona przez cewkę moczową do pęcherza w celu umożliwienia przepływu moczu do worka zbierającego. Jeśli jesteś w stanie wprowadzić cewnik siebie, można nauczyć się prowadzić postępowanie w regularnych odstępach czasu, praktykę zwaną czyste przerywane cewnikowanie. Niektórzy pacjenci nie mogą umieszczać własne cewników z powodu uszkodzenia nerwów wpływa na ich koordynację ręka, jak również ich funkcje wytwarzający puste przestrzenie. Tacy pacjenci muszą mieć opiekuna umieścić cewnik do nich w regularnych odstępach czasu. Jeśli regularne umieszczanie cewnika nie jest to możliwe, pacjenci mogą mieć założonym na stałe cewnikiem, które mogą być rzadziej zmieniane. cewniki założone na stałe kilka zagrożeń, w tym zakażenia pęcherza, kamieni i guzów pęcherza moczowego. Jednakże, jeśli pęcherz nie może być opróżniany w inny sposób, a następnie cewnik jest jedynym sposobem, aby zapobiec gromadzeniu się moczu w pęcherzu, które mogą uszkodzić nerki.

Stent cewki moczowej. Stenty są małe urządzenia tube-jak wprowadzony do cewki moczowej i pozwolił rozwinąć, jak sprężyna, poszerzając otwór na mocz wypływać. Stenty mogą zapobiegać zapasową moczu, kiedy ściana zwieracza pęcherza i kurczenia w tym samym czasie, z powodu nieprawidłowych sygnałów nerwowych. Jednakże, stent może powodować problemy, jeśli poruszają lub prowadzić do infekcji.

Chirurgia. Mężczyźni mogą rozważyć zabieg, który usuwa zewnętrznego zwieracza-a sfinkterotomia-lub kawałek to-a-resekcji zwieracza aby zapobiec zatrzymanie moczu. Chirurg przejdzie cienką instrumentu przez cewkę moczową do dostarczania energii elektrycznej lub laserowego, które wypala tkankę zwieracza. Możliwe powikłania to krwawienie, które wymaga transfuzji i rzadko problemy z erekcją. Ta procedura powoduje utratę kontroli moczu i wymaga pacjenta do zbierania moczu przez noszenie zewnętrznego cewnika, który nachodzi na penis jak prezerwatywy. No zewnętrzne urządzenie kolekcja jest dostępna dla kobiet.

Moczu. Jeśli inne metody leczenia nie uda i moczu regularnie tworzy kopie zapasowe i uszkodzenia nerek, lekarz może zalecić moczu, procedurę, która może wymagać zewnętrznego worek zbierający dołączony do stomii, chirurgicznie utworzony otwór, gdzie mocz wypływa z ciała. Inną formą moczu zastępuje pęcherza z moczowej zbiornika, wewnętrzny woreczek wykonany z odcinków jelit lub innej tkanki. Metoda ta pozwala osobie przechowywania moczu wewnątrz ciała dopóki cewnik służy do opróżniania go przez stomii.

Narodowy Instytut Cukrzycy i układ trawienny i Chorób Nerek rządowe zajęły) i innych składników theernment zumienia) prowadzą i wspierają badania w leczeniu wielu chorób i warunków.

Czym są i są one dla Ciebie ?; są częścią badania klinicznego, w samym sercu wszystkich osiągnięć medycznych. szukanie nowych sposobów zapobiegania, wykrywania lub leczenia choroby. Naukowcy wykorzystują również spojrzeć na inne aspekty opieki, takich jak poprawa jakości życia osób z chorobami przewlekłymi. Dowiedzieć się, czy są dla Ciebie.

Jakie są otwarte ?; które są obecnie otwarte i rekrutacji można oglądać w www.ClinicalTrials.

Informacja ta może zawierać treści o leki, a gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza, warunki traktują. Gdy przygotowuje zawartość ta obejmuje dostępne najbardziej aktualne informacje. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje lub pytania na temat leków, skontaktuj się z US Food and Drug Administration wwwernment pod bezpłatny numer 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) lub odwiedzić. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.

U.S.ernment nie popiera ani nie faworyzować żadnego konkretnego produktu handlowego lub spółki. Transakcja, zastrzeżone lub nazwy firm wymienione w niniejszym dokumencie są używane tylko dlatego, że są one uważane za niezbędne w kontekście informacji. Jeśli produkt nie jest wymieniony, pominięcie nie oznacza ani sugerować, że dany produkt jest niezadowalający.

Theernment pragnie podziękować; Deborah R. Erickson, M. D., Milton S. Hershey Medical Center / Penn State University, Kimberly S. Kenton, M. D., Loyola University Medical Center

czerwiec 2012