Choroba Meniere’a testy i diagnostyka

Lekarz przeprowadzi badanie i wziąć historię medyczną. Diagnoza wymaga choroba Meniere’a

Badanie słuchu (audiometria) ocenia, jak dobrze wykrywania dźwięków o różnej wysokości i wielkości i jak dobrze rozróżniać podobnie brzmiących słów. Osoby z chorobą Meniere’a zazwyczaj mają problemy ze słuchem niskich częstotliwości lub w połączeniu wysokich i niskich częstotliwości z normalnym słuchem w połowie częstotliwości.

Pomiędzy epizodami zawroty głowy, poczucie równowagi wraca do normy dla większości osób z chorobą Meniere’a. Ale może masz jakieś bieżące problemy z utrzymaniem równowagi.

Testy oceniające funkcję ucha wewnętrznego m.in.

ocena słuchu

Saldo oceny

Videonystagmography (VNG). Ten test ocenia funkcję balansu oceniając ruchy gałek ocznych. Czujniki bilansu związane w uchu wewnętrznym są związane z mięśni, które kontrolują ruchy gałek ocznych. To połączenie pozwala poruszać głową, zachowując swoje oczy skupione na punkcie.

W ocenie VNG, ciepłą i zimną wodą lub ciepłe i chłodne powietrze wprowadza się do kanału słuchowego. Pomiary mimowolnych ruchów gałek ocznych w odpowiedzi na stymulację przeprowadza się za pomocą specjalnej pary okularów wideo.

Badania mające na celu wykluczenie innych czynników

testów krwi i inne mogą być stosowane w celu wyeliminowania zaburzeń, które mogą powodować problemy podobne do tych, choroba Meniere’a, takich jak guz mózgu lub stwardnienia rozsianego. Test obrazu, takich jak MRI, a także mogą być użyte.